تبلیغات کلیکی گوگل

نوشته شده توسط | دسته بندی: | ۲۳ تیر ۱۳۹۸ | لینک کوتاه: http://sellfree.ir/?p=14928 | تایید شده

انتشار در: لینکدین تلگرام فیسبوک توئیتر واتس آپ
(می توانید نظر خود را در مورد این مقاله ثبت نمایید)

گوگل

گوگل کلمه‌ای است که تقریبا بیشتر کسانی که با کامپیوتر هر روز در تعامل می باشند و حتی کسانی که در سراسر دنیا با کامپیوتر فعالیت به خصوصی ندارند هم با آن حداقل ۱۰ بار تا به حال سر و کار داشته‌اند، در واقع گوگل به علت بازدید بسیار زیاد وبسایتش و موتور جست و جوی قدرتمند خود قوانینی تعیین نمود تا هر وبسایتی که قصد دارد در صفحه اول گوگل با توجه به کلمه مورد نظر کاربر که در قسمت جست و جو نوشته شده ظاهر شود باید از قوانینی به نام سئو پیروی کند، اما کمی بعد متوجه شد که باید برای کسب در آمد بیشتر، راه های آسانتری را هم برای کاربران به وجود بیاورد که به طور کلی این تغییرات شامل تبلیغات و بازاریابی هوشمند اینترنتی به حساب می آید که شرکت های بزرگی را مجبور می کند تا برای رقابت با یک دیگر مبالغ بسیار بالایی را بپردازند تا رتبه بالاتری را نسبت به رقبای خود به دست بیاورند.

تبلیغات کلیکی گوگل-2

تبلیغات در گوگل

همانطور که ذکر شده است تبلیغات در گوگل تغییراتی به حساب می آید که در مجموع راهی برای آسان سازی وبسایت های وابسته به موتور جست و جوی گوگل می باشد. اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که تبلیغات در گوگل به چه شکلی صورت می گیرد؟، در واقع تبلیغات گوگل در انواع مختلفی در دسترس کاربران قرار میگیرد که یکی از مهمترین آن ها تبلیغات کلیکی در گوگل ادوردز می باشد، البته گفتنی است که این روزها تبلیغات در وبسایت یوتوب هم طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده و به تنهایی تاثیرات بسیار زیادی در رتبه گوگل دارد اما مبلغی که گوگل در قبال این تبلیغات دریافت می کند، مبلغی بسیار بیشتر از تبلیغات کلیکی و گوگل ادوردز می باشد.

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

در واقع تبلیغات کلیکی گوگل نوعی بازاریابی دیجیتال به حساب می آید که در آن تبلیغ کنندگان تنها در صورتی هزینه تبلیغ را پرداخت می کنند که افراد بر روی آن کلیک کنند. این روش تبلیغاتی و بازاریابی یکی از روش های گوگل ادوردز، سیستم تبلیغاتی گوگل می باشد که در مجموع تبلیغ کلیکی گوگل به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا لینک های تبلیغاتی خود را در صفحه اول موتور جست و جوی گوگل، برای کسانی که کلمه کلیدی مورد نظر تبلیغ کننده را نوشته‌اند به نمایش در آورد. برای مثال اگر دقت کرده باشید در هنگام سرچ در موتور جست و جوی گوگل تعدادی از نتایج اولیه در بالای صفحه ظاهر می شوند که با نشانگر AD که به معنی تبلیغات می باشند به نمایش در می آیند و به این معنا است که این نتیجه تبلیغات کلیکی در گوگل است و زمانی که بازدید کنندگان از طریق این لینک وارد سایت مورد نظر شوند هزینه این بازدید از اعتبار تبلیغ شما در حساب کاربری گوگل کم خواهد شد.

تبلیغات کلیکی گوگل-1

عملکرد تبلیغات کلیکی

به طور کلی تبلیغات کلیکی گوگل به شما در جذب مخاطبان مورد نیاز به نسبت کسب و کارتان کمک می کند که در واقع محصولات و محتوایی که تولید کرده‌اید را در اولین موارد با توجه به کلمه های کلیدی به نمایش در می آورد. هم‌چنین این امر صحیح است که با هر کلیک بر روی لینک شما در صفحه اول گوگل شما باید هزینه‌ای پرداخت کنید اما مطمئن باشید که با کمترین هزینه توسط تبلیغات کلیکی شما می توانید مشتریان بسیار زیادی را به خود جذب کنید و قطعا این نوع تبلیغ در گوگل بازدهی بسیار زیادی دارد، علاوه بر موارد ذکر شده این تبلیغات به شما در بالا رفتن وبسایتتان هم کمک خواهد کرد اما اگر تا به حال فکر کرده‌اید که هیچ قوانینی را نباید در این تبلیغات رعایت نمایید سخت در اشتباه می باشید. شاید از خود بپرسید چرا؟، زیرا که این تبلیغات بر اساس انتخاب صحیح کلمات کلیدی و صفحات بهینه سازی شده و محتوای مناسب برای تبلیغ و بهینه سازی فنی می باشد.

تفاوت تبلیغات کلیکی گوگل و سئو

مهمترین تفاوت میان تبلیغات کلیکی گوگل و سئو در این امر است که ترافیکی که از سئو به وبسایت هدایت می شود، کاملا رایگان است ولی این ترافیک برای تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادوردز به هیچ عنوان رایگان نمی باشد. در مجموع هم سئو و هم تبلیغات کلیکی گوگل بخشی از بازاریابی موتور جست و جوی به حساب می آیند که یکی از ابزارهای کمپین های تبلیغاتی بسیار مهم در دنیای اینترنت می باشند و همانطور که ذکر شده است فاکتورهای زیادی برای اینکه وبسایت شما از طریق تبلیغات کلیکی گوگل در صفحات اول به نمایش در بیاید وجود دارد که تا حدودی به سئو هم شباهت دارد. در واقع اگر وبسایت خود را از راه سئو به صفحات اول برسانید نتایج کاملا طبیعی و ارگانیکی برایتان به ارمغان خواهد آمد و رتبه شما بدون پرداخت حتی ۱ دلار به صورت مادام العمر و یا با طول عمر بیشتری در صفحه اول گوگل قرار خواهید گرفت اما تبلیغات کلیکی طول عمرشان تنها تا زمانی است که مبلغی را برای این امر پرداخت کنید و در آخر وبسایت هایی که از طریق سئو و نتایج طبیعی در صفحه اول گوگل قرار دارند در وسط صفحه ظاهر می شوند و سایت هایی که هزینه‌ای برای گوگل ادوردز یا تبلیغات کلیکی پرداخت کرده‌اند در ابتدای صفحه به نمایش در می آیند.

 

 

 

تگ ها: , , , , , ,

نظر خود را ثبت نمایید