ثبت درخواست رفع فیلتر وبسایت

نوشته شده توسط | دسته بندی: | ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ | لینک کوتاه: http://sellfree.ir/?p=17635 | تایید شده

انتشار در: لینکدین تلگرام فیسبوک توئیتر واتس آپ
(می توانید نظر خود را در مورد این مقاله ثبت نمایید)

فیلتر

تقریبا ۹۰ درصد کسانی که با اینترنت هر روز کار می کنند حداقل یک بار با وبسایتی که فیلتر شده است مواجه شده‌اند و برای خیلی از کاربران و یا صاحبان وبسایت ها سوال پیش آمده که چرا این وبسایت فیلتر شده و چگونه می توان وبسایت را رفع فیلتر کرد؟، قبل از آن که به بررسی دقیق‌تری درباره مسئله ثبت درخواست رفع فیلتر وبسایت بپردازیم لازم است بدانید که فیلترینگ فقط در کشور ایران صورت نمی گیرد بلکه در سراسر دنیا وبسایت های زیادی هستند که فیلتر می شوند و علت آن رعایت نکردن چهار چوب قوانین یک کشور می باشد.

ثبت درخواست رفع فیلتر وبسایت-3

فیلتر شدن یک وبسایت چطور صورت می گیرد؟

فیلترینگ یکی از موضوعات مربوط به چهار چوب قانون جرائم رایانه‌ای است که در آن قانون تشخیص فیلترینگ و مسدود سازی بر عهده کار گروه مصادیق محتوای مجرمانه می باشد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از اعضای این کار گروه است که در این خصوص زیر نظر دادستانی کل کشور در حال فعالیت می باشد.

تفاوت میان فیلتر و مسدود سازی

در واقع فیلتر یعنی همان که صفحه فیلترینگ در جلوی آن پایگاه یا وبسایت در ایران به نمایش در می آید. ولی مسدود سازی یعنی که ارتباط با کل آن محتوا توسط سرور مربوط قطع شود و امکان دسترسی به آن وبسایت دیگر نیست. که در واقع این امر مثل موارد مختلفی است که در اخبار شاید بارها و بارها شاهد این موضوع شده باشید که با دستور مقامات یک کشور تعدادی از وبسایت ها از سرورهای مرتبط با آن کشور برداشته شده‌اند و امکان ارتباط با محتوای آن سایت هایی که بر خلاف سیاست و یا قوانین آن کشور بوده است دیگر فراهم نمی شود و بدین منظور است که دیگر از هیچ راهی حتی با فیلتر شکن شما نمی توانید به آن وبسایت دسترسی پیدا کنید.

ثبت درخواست رفع فیلتر وبسایت

قبل از آنکه به مراحل کاری ثبت درخواست رفع فیلتر وبسایت بپردازیم یک سری نکات مهم و قابل ذکر را باید حتما رعایت نمایید تا امکان رفع فیلتر برای وبسایت و یا وبلاگتان فراهم شود. گفتنی است تا زمانی که هنوز فیلتر هستید اقدام به تغییر در نشانی فیلتر شده یا راه‌ اندازی آدرس اینترنتی جدید با محتوای قبلی یا راه اندازی سایت با پروتکل https نکنید زیرا که این پردازش ها خود به تنهایی یک نوع تخلف محسوب می شوند و با رعایت نکردن این مسئله دیگر رفع فیلتر وبسایت شما امکان پذیر نمی باشد. هم‌چنین سعی کنید تا زمانی که سایت یا وبلاگ شما رفع فیلتر نشده است. آن را در وضعیت آماده و مناسبی در بیاورید تا در زمان بررسی آن در کارگروه، سایتتان از دسترس خارج نشود که این هم باعثب می شود دوباره فرآیندها را تکرار نمایید. “برای ثبت درخواست رفع فیلتر به موارد زیر دقت نمایید” :

  •  قدم اول ثبت وبسایت خود در سازمان ساماندهی محتوای فضای مجازی است، پس به وبسایت ساماندهی مراجعه کنید و سپس با کلیک بر روی ثبت وبسایت مراحل لازم را طی کنید و به گزینه بعدی مراجعه کنید.

ثبت درخواست رفع فیلتر وبسایت-1

  • قدم دوم به درگاه ” درخواست رفع لیتر ” کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به وبسایت اینترنتی رفع فیلتر مراجعه کنید و به وسیله شناسه کاربری و رمز عبور خود در ساماندهی بعنوان مدیر وبسایت و بارائه توضیحات کامل درخواست رفع فیلتر نمایید.

ثبت درخواست رفع فیلتر وبسایت-2

  • در آخر باید منتظر جواب نهایی بمانید که در خواست  خود را می توانید با استفاده از شناسه کاربری و کلمه عبور موجودتان در وبسایت ساماندهی، در درگاه رفع فیلتر کارگروه، از روند انجام رفع فیلتر وبسایت خود مطلع و تا پایان مراحل قاننونی رفع فیلتر موضوع را پیگیری نمایید.
تگ ها: , , , ,

نظر خود را ثبت نمایید