جستجوی پیشرفته در گوگل

نوشته شده توسط | دسته بندی: | ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ | لینک کوتاه: http://sellfree.ir/?p=17771 Leave your thoughts

3253

اگر شما جز کسانی هستید که به تکنولوژی علاقمند هستید و می خواهید یک عبارت یا عنوان را به طور دقیق در ,گوگل, سرچ کنید شما می توانید با استفاده از ترفندهایی دقیقا آنچه را می خواهید از گوگل دریافت کنید. گوگل به خاطر سرعت زیاد در جستجو معروف است و کسی در سرعت موتور جستجو آن شکی ندارد. اما  اغلب، عنصر انسانی در یک جستجوی اینترنتی نادیده گرفته می شود.

در این مقاله به بررسی چندین روش که به شما کمک می کند تا مهارت  های ,جستجوی اینترنتی, خود را تقویت کنید. اگر شما در زمان ,جستجو, در گوگل نتیجه مناسب نمی گیرید بدانید علت ناآگاهی شما در جستجوی درست است.

روش های سرچ کردن در گوگل

الف)معرفی گوگل:

بعد از باز کردن سایت گوگل نوار ابزار جستجو را مشاهده می کنید که می توانید با استفاده از آن مستقیم در شبکه، میان تصاویر، اخبار و … جستجو کنید.

در کنار نوار جستجو لینکهای advanced search و preferences و language tooles را خواهید دید که به ترتیب برای جستجوی حرفه ای، تنظیمات شخصی گوگل و تنظیمات زبان گوگل می باشد.

بعد از نوشتن موضوع جستجو با کلیک کردن برروی کلید جستجو در گوگل یا کلیک کردن بروی l’m feeling lucky یک سایت به طور اتفاقی در نتیجه جستجوی شما باز می شود.

بعد از نوشتن موضوع جستجو با کلیک کردن بر روی کلید google search یا با فشردن کلید اینتر لغت جستجو می شود و با کلیک کردن بروی کلید l’m feeling lucky یک سایت به طور اتفاقی برای شما باز می شود که مربوط به موضوع جستجو شده است.

بعد از کلیک کردن برروی کلید جستجو در صفحه اصلی شما با سه قسمت روبرو می شوید، سمت چپ مربوط به سایتهای پیدا شده، سمت راست: مربوط به تبلیغ هی گوگل که بر اساس جستجوی شما نمایش داده می شود، در قسمت بالا: نواری وجود دارد که آماری از جستجوی شما می دهد مثلا تعداد صفحات یافت شده.

دو لینک Cached و Similar pages را در زیر هر لینک داخل صفحه جستجو می بینید که اولی مربوط به صفحه ذخیره شده در سایت گوگل را نمایش می دهد و دومی صفحاتی شبیه آن صفحه را نمایش می دهد.

ب)تکنیک های پایه جستجو:

۱٫جستجوی ساده: برای جستجوی ساده در گوگل لغت و یا لغت های خود را بدون وارد کردن هیچ علامتی در گوگل وارد نمایید در این صورت گوگل تمام صفحاتی که مربوط به جستجوی شما است را نمایش می دهند.

۲٫جستجو پیشرفته

آموزش جستجوی پیشرفته در موتور جستجوی گوگل

از عبارات خاص استفاده کنید

عبارت «Blue Dolphin» باعث می شود تعداد صفحاتی که هنگام جستجو پیدا می شود کاهش پیدا کند. تعداد صفحاتی که هنگام جستجو نشان داده می شوند، شگفت انگیز است. برای کاهش تعداد نتایج جستجو از کلماتی استفاده کنید که منحصر به فرد بوده و مختص موضوع تحقیق شما هستند.

از علامت های نقل و قول استفاده کنید

شاید بخواهید بخشی از یک نقل و قول، یا شاید بخواهید عبارت مشخصی را جستجو کنید. از علامت نقل و قول در ابتدا و پایان جمله استفاده کنید تا تنها کلمات مورد نظر شما به ترتیبی که شما در نظر دارید، جستجو شوند. این راه یکی از بهترین راه ها برای محدود کردن جستجو است.

از عملگر خط تیره (-) استفاده کنید

عملگر قدرتمند خط تیره که اکثرا از آن غافل اند، می تواند هر نتیجه که ناخواسته است را حذف کند و برای عباراتی که چندین معنا دارند که منجر به نتایج ناخواسته می شوند استفاده می شوند.

حروف بزرگ

بعضی از موتورهای جستجو میان حروف بزرگ و کوچک تفاوتی قائل نمی شوند. به عنوان مثال، جستجوی عبارات زیر نتایج مشابه دارد:

Technology

technology

TECHNOLOGY

از تکمیل خودکار در هنگام جستجو استفاده کنید

زمانی که در نوار جستجوی گوگل موضوع مورد نظر را تایپ می کنید، لیستی به شما نمایش داده می شود که شاید مد نظر شما باشند، از آن استفاده کنید. با انتخاب عبارت مناسب، به جای تایپ کردن، در زمان صرفه جویی کنید. همچنین در نوار گوگل کروم نیز می توانید از این ویژگی استفاده کنید که باعث می شود تا خیلی سریع به عبارت مورد نظر یا وب سایت که قبلا به آن رجوع کرده اید برسید.

ویرایش جستجوی خود

راه های زیادی برای محدود کردن نتایج جستجو وجود دارد که باعث صرفه جویی در زمان می شوند:

عملگر + 

کلمات توقف معمولا در جستجوها نادیده گرفته می شوند. عملگر + به ,موتور جستجو, دستور می دهد تا این کلمات را در جستجو لحاظ کنید.

عملگر ~ 

این عملگر باعث می شود کلماتی که شامل کلمات هم معنی عبارت جستجو می باشند، نشان داده شوند.

عملگر * 

این عملگر در گوگل، عملگر پرکننده جای خالی است. وقتی این عملگر در کنار موضوع جستجو قرار بگیرد، با نتایجی روبرو می شوید که گوگل با موضوع شما مرتبط می کند.

عملگر | 

از این اپراتور برای بررسی نتایجی که دارای هر کدام از عبارات شما هستند، استفاده کنید. برای مثال، جستجوی عبارت Happy Joy، نتایجی را که شامل این دو کلمه می‌شوند، نشان می‌دهد. اما جستجوی Happy | Joy، نتایجی را نشان می‌دهد که دارای هر یک از این دو کلمه هستند.

محدوده عددی

برای جستجوی عباراتی که دارای عدد هستند، از رنج مشخصی استفاده کنید اما باید واحد آن عدد را وارد کنید.

جستجوگر های سایت

اکثر سایت ها قابلیت جستجو را دارند اما اگر از جستجوگر گوگل استفاده کنید، قطعا نتایج بهتری به دست می آورید. برای انجام تحقیق، بهتر است که مستقیم به سراغ منبع بروید در اینجا جستجو درون سایت راه بسیار خوبی است.

تغییر تنظیمات خود

تغییر تنظیمات یکی دیگر از روش های جستجوی پیشرفته است که با کلیک بروی آیکون چرخ دنده در گوشه بالای سمت راست صفحه و انتخاب تنظیمات جستجو قابل دسترسی است.

عدم استفاده از نشانه ها یا کلمات رایج

عبارات a و the، که عبارات رایجی هستند و به کلمات توقف معروف هستند و معمولا نادیده گرفته می شوند همچنین نشانه گذاری ها هم نیز نادیده گرفته می شوند. کلمات رایج و نشانه‌ها درون یک جمله برای جستجوی یک عبارت خاص باید استفاده شوند. در برخی موارد استفاده از کلمات رایج مانند The تأثیر زیادی دارند. برای مثال جستجوی عبارت Raven با عبارت The Raven تفاوت زیادی دارد.

تعیین زمان برای خود و تغییر تاکتیک

بعضی اوقات، نمی توانید چیزی را که دنبال آن هستید را پیدا کنید پس بهتر است برای خود زمان تیین کنید مثلا یک ساعت و اگر جوابی پیدا نکردید، راه دیگری را انتخاب کنید.

تگ ها: , , ,

پاسخ دهید