موتور جستجو (فیلترها)

چگونه رتبه اول در نتایج گوگل باشیم

(2 رای)
تاریخ ثبت: 20 مرداد 1398 ساعت 18:35:03
به روز رسانی: 27 مرداد 1398 ساعت 20:24:45
همه ما با این موضوع برخورد کرده ایم که چطور با جستجوی کلمه ی مورد نظرمان، برخی محتوا و مقالات سایت ها در صفحه اول گوگل یا حتی در رتبه اول نتایج گوگل ظاهر می شوند. این کار تا اندازه ای پیچیدگی های خود را دارد. هر چند شاید بتوان با رعایت چند نکته کلیدی در مدیریت محتوای سایت خود بتوانید اندکی رتبه سایت خود را ارتقا دهید اما این کار نمی تواند راه حل مشکل شما محسوب شود.

چرا قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مزیت محسوب می شود؟

هر چه محتوا و صفحات سایت شما در صفحات اول گوگل نمایش داده شود، در معرض دید کاربران بیشتری در سر تا سر دنیا قرار خواهد گرفت. اگر این کاربران بر روی سایت شما کلیک کنند، می توانند به خریدار محصول یا خدمت شما تبدیل شوند. بنابراین هر چه رتبه شما در صفحه نتایج گوگل بالاتر باشد، کلیک های بیشتری خواهد خورد.

چطور رتبه سایت خود را در گوگل مشاهده کنید؟

تعیین رتبه سایت شما در گوگل براساس جستجوی دستی و روزانه کار سختی بوده و خطا نیز دارد. شما می توانید با استفاده از نرم افزارهای زیر و تنها با پرداخت هزینه ای اندک، از رتبه سایت خود آگاه شوید.

 SEMrush Pro Rank Checker, Rank Tracker, Advanced Web Ranking


google-ranking-tips-guides - Copy - Copy

با پیشرفت در صنعت بازاریابی اینترنتی، رقابت برای بهتر دیده شدن بسیار زیاد شده است. بیشتر ما به اشتباه با خود فکر می کنیم که تنها با برنامه ریزی و مدیریت محتوای مناسب می توانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم. اما این تفکر اشتباه است. مجموعه ای از عوامل دست به دست هم می دهند تا شما بتوانید در نتیجه جستجوی گوگل رتبه اول را کسب کنید. به طور خلاصه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • محتوای سایت شما3 - Copy - Copy

 • تجربه کاربری و گرافیک سایت

 • ارتقای نسخه های نمایش سایت در کامپیوترهای شخصی و موبایل

 • استفاده از ابزارهای تحلیل سایت گوگل

 • شبکه های اجتماعی


 

 

 

محتوای سایت شما: شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین نکات در بالابردن رتبه ی سایت شما این است که روی محتوای سایت و مقالات خود تمرکز کنید. هر چه مقالات، منحصر به فرد تر و جذاب تر باشد بازدید از سایت شما به مراتب بیشتر خواهد شد. هر چه محتواهای سایت را خودتان تولید نمایید، گوگل برای شما رتبه بهتری در نظر خواهد گرفت. رعایت نکاتی مانند وجود کلمه کلیدی در عنوان مقالات یا محتواهای سایت، استفاده از کلمات کلیدی و کلمات مترادف در متن محتوا به صورت مکرر، شناسایی و استفاده از کلماتی که کاربر بیشتر در جستجوی آن می باشد می تواند در مدیریت محتوای شما اثر مثبتی گذارد. دقت نمایید استفاده بیش از حد مجاز از کلمات کلیدی در محتوای سایت شما با جریمه گوگل مبنی بر تنزل رتبه شما مواجه خواهد شد، پس در انتخاب تعداد این کلمات دقت نمایید.

2

استفاده از گرافیک و تصویرهای جذاب و با کیفیت: یکی دیگر از نکاتی که گوگل به آن توجه بسیاری می کند تصاویر موجود در صفحات سایت شماست. هر چه کیفیت عکس ها بالاتر بوده و به موضوع شما مرتبط تر باشد، صفحات سایت شما بیشتر دیده خواهد شد. هم چنین پیشنهاد ما به شما این است که حتی الامکان از تصاویر واقعی با کیفیت مناسب و مرتبط با محتوای سایت استفاده کنید تا بتوانید واقعی بودن خدمات را به کاربر نشان داده و حس اطمینان را در وی بوجود آورید.

ارتقای نسخه های نمایشی از طریق کدنویسی  و ایجاد نسخه های موبایلی:

یکی از راه های ارتقای نسخه های نمایشی این است که تنوع سیستم های نمایش سایت خود را بالا برید. به این معنی که افراد بتوانند توسط سیستم های متفاوت با انواع مختلف سایت شما را با کیفیت مطلوب مشاهده کنند. به طبع با این روش میزان بازدید از وب سایت شما بالاتر خواهد رفت. چنانچه سایت شما از طریق نسخه های موبایل قابلیت نمایش کلیه امکانات را نداشته باشد به فکر تغییر کدنویسی وبسایت خود باشید. هم چنین چنانچه سایت شما دارای امکانات و خدمات متنوعی می باشد حتما از موتور جستجوگر در سایت خود استفاده کنید.

استفاده از ابزارهای تحلیل سایت گوگل:

بهترین راه برای بررسی سایت خود در گوگل، استفاده از ابزارهای تحلیل و بررسی خود گوگل است. این ابزارها به شرح زیر می باشد:

۱- ابزار گوگل وبمستر: این ابزار که اخیرا به نام کنسول جستجوی گوگل تغییر نام داده است، سرویسی رایگان برای کاربران گوگل می باشد. این ابزار به دارندگان وب سایت کمک می کند تا بهترین نتایج را در صفحه گوگل به نمایش گذارند. تنها با داشتن یک حساب gmail می توانید از امکانات این ابزار استفاده کنید. سپس سایت خود را در مکانی که در این ابزار وجود دارد ثبت نام کنید تا گوگل بتواند تحلیل نمایش ویژگی های سایت شما را انجام دهد. به این نکته توجه نمایید که گوگل دسترسی به سایت شما را داشته باشد.

۲- ابزار گوگل آنالیز: این ابزار به شما کمک می کند تا از میزان پیشرفت سایت خود مطلع شوید. در این ابزار با تحلیل آمارهای بدست آمده از سایت شما، بهینه سازی بهتری از صفحات مختلف سایت بوجود خواهد آمد.

1

۳- ابزار گوگل ترند: لازمه ی تولید محتوای سایت شما این است که بدانید کاربران به دنبال چه موضوعاتی هستند و بیشتر کلمات کلیدی مورد جستجو توسط آن ها چیست.

 

 

 

نکات کلیدی در بالابردن رتبه شما در نتایج گوگل

 • در انتخاب نام و دامنه وب سایت خود حداکثر دقت را بکار بندید. نام شما تخصص کاری شما را نشان می دهد. شاید کاربر با جستجوی یکی از خدمات و محصولات مرتبط با موضوعات سایت شما و در صورت موجود بودن کلمه کلیدی در نام یا دامنه وبسایت شما به سمت بازدید از صفحات سایت شما راهنمایی شود.

 • سرفصل های محتوای خود را به درستی انتخاب کنید. همانطور که در بالا ذکر شد سعی کنید از کلمات کلیدی در هدینگ ها استفاده کنید.

 • لینک داخلی در محتواها قرار دهید. برای مثال کاربر مطلبی در مورد حساسیت پوستی را در یکی از صفحات شما مطالعه می کند. مسلما این کاربر به دنبال درمان این حساسیت نیز هست. پس بهتر است محتواهای مرتبط با محتوای تولید شده در صفحات سایت شما وجود داشته و لینک ارتباط آن را در صفحه قرار دهید تا کاربر از یک صفحه به صفحه دیگری هدایت شده و بازدید سایت شما نیز بالاتر خواهد رفت.

 • برای مقالات و محتوای درون سایت خود عنوانی جذاب انتخاب کنید. می توانید از اعداد فرد، کلمات پر جستجو مانند دانلود، چگونه، چطور، تگ کردن عنوان های خود، عنواین کوتاه و مواردی مشابه استفاده کنید.

 • نکته ی دیگری که ممکن است در از دست دادن کاربران نقش بسزایی داشته باشد، سرعت سایت شماست. موتور گوگل هزاران نتایج را در برابر جستجوی کلمه توسط کاربر به وی نشان خواهد داد، پس اگر سرعت انتقال صفحات سایت شما و نمایش ویژگی های آن پایین باشد، کاربر کم صبر خود را مجبور به ماندن در سایت شما نمی کند و به سمت رقبای شما خواهد رفت.

 • در محتواهای موجود در سایت سعی کنید از نمودار، شکل و جدول استفاده کنید. به جز کاربران محتواهای خاص، کاربران عادی میان دو متن، یکی با دارابودن تصویر برای انتقال مطلب و دیگری متنی طولانی ولو علمی و منحصر به فرد، متن اول را انتخاب خواهند کرد. پس این موضوع را مدنظر قرار دهید.

 • یک راه بسیار کاربردی دیگر برای بالابردن رتبه شما در گوگل، استفاده از پرسش و پاسخ یا تالارهای گفتمان می باشد. به این معنا که اگر در بخشی از سایت شما امکانی وجود داشته باشد که کاربران با هم یا با کارشناسان و متخصصان سایت شما تبادل نظر کنند باعث می شود تعداد مراجعات به سایت شما بالا رفته و از طرفی خود کاربران هم کلمات کلیدی جدید و پر کاربردی را به کار خواهند برد که در سئو شما اثر گذار است.

 • اضافه کردن ترجمه یک یا دو مقاله انگلیسی به محتوای شما می تواند در ارتقای نمایش صفحات شما اثرگذار باشد.

 • یکی دیگر از راه های بالابردن رتبه شما در گوگل، استفاده از دیجیتال مارکتینگ می باشد که قطعا هزینه بر خواهد بود. شما می توانید برای کسب رتبه اول گوگل از تبلیغات کلیکی adwordsاستفاده کنید. علاوه بر هزینه ی این روش تبلیغات، به علت تحریم های حاکم بر کشور، امکان استفاده از این ابزار برای سایت هایی با پسوند .ir امکان پذیر نمی باشد.

 • بالا بردن امنیت سایت شما هم گزینه ای است که در رتبه بندی گوگل بی تاثیر نخواهد بود. این موضوع بارها توسط گوگل مطرح شده است و سایت هایی که از SSL در نسخه خود استفاده نمی کنند، در مرورگر کروم غیر امن نمایش داده می شوند که این امر از اعتبار سایت شما می کاهد.


 

** برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل یا رتبه اول گوگل، نمی توان زمان دقیقی را بیان کرد. این موضوع مستلزم اولویت گذاری، صرف هزینه و زمان توسط خود شماست. اما به طور معمول بالا بردن رتبه سایت شما، آن هم در صفحه اول حداقل ۲ الی ۳ ماه و حداکثر یکسال امکان پذیر به طول خواهد انجامید. **

نظرات

سوالات

ثبت نظر (5 امتیاز)

سوال جدید (5 امتیاز)


نقاط قوت


نقاط ضعف


من یک ربات نیستم

آیتم های مرتبط

تبلیغات در صفحه اول گوگل

سئو و گوگل ادوردز در واقع این روز ها تکتنیک های بازاریابی در فضای اینترنت در سئو و گوگل ادوردز یا تبلیغات گوگل خلاصه...

تبلیغات کلیکی گوگل

گوگل گوگل کلمه‌ای است که تقریبا بیشتر کسانی که با کامپیوتر هر روز در تعامل می باشند و حتی کسانی که در سراسر دنیا...

بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو

تعریف سئو و چند نکته درباره SEO اگر چه به نظر نمی‌رسد تاکید بر اهمیت SEO چندان ضروری باشد،‌ اما بد نیست مروری به برخی...

افزایش رتبه الکسای وب سایت

رتبه الکسا چیست؟ رتبه الکسای یک سایت یک ابزار اندازه گیری میزان محبوبیت سایت نسبت به سایر سایت ها می باشد که  بر...

تاریخچه وب‌سایت گوگل

تعداد افرادی که تاریخچه وبسایت گوگل را می‌دانند بسیار کم است در صورتی که بسیاری از ما برای کوچک‌ترین کار­­های...

مشکلات متداول در خرید آنلاین چیست؟

مشکلات متداول در خرید آنلاین از جمله مواردی هستند که باعث میشوند تا افراد زیادی هنوز در برابر این شیوه خرید مقاومت...

تاثیر گوگل ادوردز بر سئو وب سایت

علی رغم آنچه که برخی افراد فکر می‌کنند، گوگل بارها اعلام کرده سئو چیزی نیست که با پرداخت پول و بدون رعایت اصول آن...

گوگل هم اکنون قابلیت جستجوی متن در تصویر را دارد

گوگل گوگل تقریبا تنها وبسایتی در دنیا است که تمامی مردم در سراسر جهان حداقل یک بار اسم آن را شنیده‌ و از آن استفاده...

ثبت مکان در گوگل مپ

بسیاری از ما حداقل یک ‌بار هم که شده از گوگل مپ برای پیدا کردن آدرس مورد نظر خود استفاده کردیم. این اپلیکیشن به ما...

جستجوی پیشرفته در گوگل

از جستجوی گوگل معمولا در حالت پیش فرض استفاده می شود، فقط کلمه مورد نظر را در کادر جستجو قرار می دهیم و دکمه اینتر...

ثبت سایت در گوگل

ثبت وب سایت در گوگل در رابطه با ثبت وب سایت در موتور جستجوی گوگل مهم ترین نکته ای که باید گفت این است که شما از نظر...

چگونه از فیلتر شدن سایتمان جلوگیری نمائیم

هر روز تکنولوژی‌های جدیدی در بازار معرفی می‌شوند که در انجام کارها به کمک ما می‌آیند. برای مثال با کمک گوشی‌های...

گوگل تبلیغ درمان پزشکی تجربی را ممنوع کرد

گوگل یکی از محبوب‌ترین و باارزش‌ترین شرکت‌های تکنولوژی دنیا است که محصولات و خدمات بسیاری را به کاربران سراسر...

چگونه بک لینک بسازیم

اگر صاحب یک کسب و کار به ویژه از نوع اینترنتی هستید، مطمئناً تاکنون بارها با اصطلاح بک لینک برخورد داشته‌اید و...

ثبت آگهی رایگان در گوگل

گوگل یکی عجایب امروزه است و تقریبا در تمام حوزه های اینترنتی حضور دارد. زمانی که سرویس تبلیغاتی آنلاین خود را با...

کاهش رتبه الکسا به چه روش هایی ممکن است؟

قبل از اینکه درباره کاهش یا افزایش رتبه الکسا صحبت کنیم ابتدا باید بدانیم که الکسا و رتبه الکسا چیست؟ تعریف الکسا...

درباره ما | راهنما | قوانین و مقررات | کاربران | تماس با ما | مقالات | اینستاگرام
طراحی سایت توسط دارکوب با استفاده از سیستم مدیریت محتوای دارکوب. با
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است