معرفی اپلیکیشنهای ویژه محرم

نوشته شده توسط | دسته بندی: | ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ | لینک کوتاه: http://sellfree.ir/?p=17689 | تایید شده

انتشار در: لینکدین تلگرام فیسبوک توئیتر واتس آپ
(می توانید نظر خود را در مورد این مقاله ثبت نمایید)

محرم سال ۱۳۹۸ هم از راه رسید. هر ساله در  دهه  اول محرم هر شب مراسمی برای سوگواری و عزادارای امام حسین (ع) و یارانش در سراسر دنیا برگزار میشود.  در روزهای عزاداری چهره شهرهای بزرگ و کوچک بصورت چشمگیری تغییر میکند. علم‌ها و بیرق‌های سیاه و گاهی سبز که بر سر در مسجدها، مغازه‌ها، خانه‌ها، ادارات و در معابر برافراشته میشوند. سیاه پوش شدن مرد و زن، کوچک و بزرگ همگی نشانی از ارادت خاص این افراد به امام حسین (ع) و یارانش است.  برگزاری مراسم عزاداری مانند نوحه‌خوانی، سینه‌زنی، زنجیرزنی و . . . که در تکیه‌ها و مساجد، هیئتها و حتی مکانهای شخصی مانند منزل شخصی و باشگاه‌های خصوصی و . . .  انجام می‌شوند، همگی از نمونه‌های سوگواری برای سرور و سالار شهیدان، آقا امام حسین(ع) هستند.

در این بین عده‌ای هم در شبکه‌های مجازی فعال هستند. انتشار فیلم از این مراسمات و سوگواری‌ها در اینستاگرام و تلگرام و یا سایر شبکه‌های اجتماعی، درج پوستر و محتواهای متناسب با این ایام همگی از نمونه فعالیت‌های انجام شده در مورد محرم در شبکه‌های مجازی هستند.

اما فعالیتهای سوگواری محرم محدود به این موارد نیست. در این ایام عده‌ای از افراد، تولیدکنندگان یا توسعه دهندگان نرم افزار و یا اپلیکیشنها هم اقدام به ارائه برنامه‌های موبایلی ویژه محرم می‌کنند تا به این صورت عزاداران دسترسی سریعتر و راحتتری به مراسمات و یا اطلاعات مورد نیاز محرمی داشته باشند.

در این مقاله تعدادی از این برنامه‌ها و اپلیکیشنهای ویژه محرم را برای نصب در سیستم عامل اندروید معرفی می‌کنیم.

معرفی اپلیکیشنهای ویژه محرم ۹۸:

دسترسی به اپلیکیشنها در سیستم عامل اندروید معمولا از پلتفرم برنامه بازار و یا گوگلی پلی انجام می‌شوند که در ادامه به معرفی تعدادی از این اپلیکیشنها می‌پردازیم:

اعمال ماه حرم: اپلیکیشنی در برنامه بازار که شما را با اعمال و احکام و رسوماتی که در ماه محرم مرسوم می‌باشد، آشنا می‌کند. امتیاز در برنامه بازار ۵ از ۵

      _185434      اپلیکیشن ویژه محرم     اپلیکیشن ویژه محرم

در این اپلیکیشن شما می‌توانید از زیارت عاشورا با صدای زیبای استاد فرهمند استفاده کنید. آموزش تهیه نذری‌‌های ماه محرم، پیامک‌های مختص این ماه، نحوه عزاداری  و . . . همگی در این اپلیکیشن ویژه محرم توضیح داده شده‌اند.

محرم:  محرم نام اپلیکیشن دیگری است که در برنامه بازار منتشر شده است. این اپلیکیشن به شرح وقایع محرم، سخنان امام حسین (ع) می‌پردازد و دارای گالری از تصاویر مربوط به ایام محرم برای قرار دادن در بک‌گراند موبایل و یا به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی و هم‌چنین منتخبی از مداحی‌های چند تن از مداحان معروف کشور است. امتیاز این اپلیکیشن مذهبی نیز ۵ از ۵ است.

       اپلیکیشن ویژه محرم     اپلیکیشن ویژه محرم     اپلیکیشن ویژه محرم

اعمال و ادعیه‌های محرم: اپلیکیشن ویژه محرم با امتیاز ۴٫۸ که در برنامه بازار منتشر شده است. این برنامه شامل ده‌ها فایل مداحی از مداحان مشهور و به همراه زیارت نامه‌های صوتی است. اعمال روزانه مربوط به دهه اول محرم در این اپلیکیشن شرح داده شده است. پیامکهای محرم، زیارت عاشورای صوتی و وجود دیتابیس آنلاین برای بروزرسانی نوحه نیز از ویژگی‌های دیگر این اپلیکیشن است.

        اپلیکیشن ویژه محرم     اپلیکیشن ویژه محرم     اپلیکیشن ویژه محرم

محرم‌نامه: برنامه‎‌ای کامل در خصوص محرم با امتیاز ۴٫۸ از ۵ در برنامه بازار که شامل داستان‌‎‌ها و روایات معتبر در مورد سرگذشت تلخ و سوزناک محرم است. در این اپلیکیشن ویژه محرم وقایع به ترتیب در مورد حضرت مسلم، حضرت رقیه، کودکان حضرت زینب، عبدالله فرزند امام حسن (ع)، حضرت قاسم، حضرت علی اصغر، حضرت علی اکبر، حضرت عباس و امام حسین (ع) و . . . است.

        اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب    اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب    اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب

اعمال ماه محرم:  در این اپلیکیشن منتشر شده در برنامه بازار شما می‌توانید کلیه اعمال مستحب مربوط به محرم را یاد گرفته و اطلاعاتی در مورد آنها به‌دست آورید. این اعمال محدود به دهه اول محرم نشده و تمام محرم را شامل می‌شود.

        اپلیکیشن ویژه محرم- دارکوب    اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب    اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب

محرم: اپلیکیشن ویژه محرم با امتیاز ۵ از ۵ در برنامه بازار که با هدف ترویج فرهنگ ایثار و آزادگی و شهادت و کمک در راستای رشد معنوی افراد طراحی و منتشر شده است. برخی از ویژگی‌های این اپلیکیشن بصورت زیر هستند:

  • بخش نوحه خوان آنلاین: با قابلیت پخش فایل مداحی و یا دانلود آن بر روی تلفن همراه شما که با آپدیتهای روزانه همراه است.
  • بخش دعا و زیارات: این بخش با متنی روان و گرافیک کاربرپسند مطالعه را برای کاربر راحت کرده و شامل دعاهایی مانند کمیل، دعای توسل، زیارت عاشورا، دعای علقمه، دعای مجیر، دعای عهد و . . . است.
  • بخش ویدئو کلیپ: کلیپهای ناب محرمی و مداحی به صورت آنلاین در این بخش از اپلیکیشن ویژه محرم آورده شده است. این بخش نیز با آپدیتهای روزانه همراه است.

            اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب    اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب     اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب

گلچین مداحی :  اپلیکیشنی که در برنامه بازار و با امتیاز ۴٫۵ از ۵ ثبت شده است. این اپلیکیشن شامل گلچینی از انواع مداحی به زبانهای کوردی، ترکی، لری و . . . به همراه متن روضه و زیارت عاشوراست.

       اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب     اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب     اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب

ماه حسین (نوحه و پیامک):  اپلیکیشن ویژه محرم با امتیاز ۴٫۵ در برنامه بازار که شامل قطعه‌های زیبای مداحی از حاج سلیم مؤذن زاده اردبیلی، حاج محمد باقر منصوری، حاج سید محمد عاملی، حاج داود علیزاده، حاج محسن رستگاری، حاج مهدی خادم آذریان، حاج جواد رسولی زنجانی، کربلایی اکبر بابازاده، حاج شهروز حبیبی، میر محمد فاطمی، حاج محمود کریمی، حقیقی، حاج بهزاد حسنی اهری، حاج جعفر صدقی، حاج مهدی قربانی، بهزاد نوری و سایر به‌ اضافه قطعه‌های بیکلام و گلچین شده مخصوص ماه محرم است.

       اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب    اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب    اپلیکیشن ویژه محرم - دارکوب

زنگ خور محرم ۲۰۱۹: اپلیکیشنی که با امتیاز ۴٫۵ از ۵ در گوگل پلی منتشر شده است. مجموعه‌ای با بیش از ۵۰ زنگ خور محرم جدید و زیبا که تمامی سلائق را تحت پوشش قرار می‌دهد. دارای چهار بخش زنگ تلفن، زنگ اعلان، زنگ ساعت و . . . که در اختیار شما قرار گرفته است.

Ashura Live Wallpaper: اپلیکیشنی که والپیپرهای لایو با کیفیت از عاشورا را برای شما در این مجموعه فراهم آورده است. امتیاز این اپلیکیشن ویژه محرم ۴٫۵ از ۵ است که در گوگل پلی منتشر شده است.

Muharram wallpaper: اپلیکیشنی با امتیاز ۴٫۶ در گوگل پلی که مجموعه‌ای از والپیپرهای محرمی را برای شما منتشر کرده است.

Muharram Wallpaper Card: اپلیکیشنی با امتیاز ۵ از ۵ در گوگل پلی که با تصاویر مرتبط با محرم و عاشورا به شما این امکان را می‌دهد که کارتها یا پوسترهایی با این مضمون را با متن موردنظر خود آماده نموده و برای دوستان و آشنایان در شبکه‌های مجازی ارسال کنید و یا چاپ نموده و در صورت لزوم در مجالس و مراسم سوگواری پخش نمایید.

زیارت عاشورا صوتی – ۲۰ مداح:  اپلیکیشن ویژه محرم که ثواب خواندن زیارت عاشورا را با صدای مداح مورد نظر برایتان به ارمغان می‌آورد. اپلیکیشنی در برنامه گوگل پلی که با امتیاز ۴٫۶ از ۵ منتشر شده است.

زیارت عاشورا پیشرفته ۲۰۱۹: منتشر شده در گوگل پلی استور که با امتیاز ۴٫۷ منتشر شده است. نرم افزاری با امکان انتخاب صدای مداح موردنظر و پخش صوتی و نمایش فایل متنی که دارای هفت فونت زیبای عربی نیز هست. هم‌چنین در این اپلیکیشن امکان مشاهده و پخش زنده حرم امام حسین (ع)، بین‌الحرمین، حرم امام رضا (ع)، مسجد الحرام، مسجدالنبی و مسجد مقدس جمکران نیز برای شما فراهم شده است که با دسترسی و اتصال به اینترنت به راحتی می‌توانید از ثواب حضور در این اماکن متبرکه بهره‌مند شوید.

تگ ها: , , ,

نظر خود را ثبت نمایید