تبلیغات در اینترنت از چه راه هایی ممکن است؟

نوشته شده توسط | دسته بندی: | ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ | لینک کوتاه: http://sellfree.ir/?p=25954 | تایید شده

انتشار در: لینکدین تلگرام فیسبوک توئیتر واتس آپ
(می توانید نظر خود را در مورد این مقاله ثبت نمایید)

قبل از پاسخ به سوال بالا باید گفت که این از اولین و مهم ترین سوالات در شروع هر کسب و کاری است. امروزه تقریبا هر نوع تجارتی سعی در استفاده از اینترنت و شیوه های تبلیغات آنلاین برای رشد کسب و کار خود دارد.

با وجود اینترنت فضای کسب و کار و به ویژه تبلیغات به طور کلی تغییر کرده و امروزه بسیاری از کسب و کارها با توجه به شرایط جامعه و عمومی شدن اینترنت اقدام به راه اندازی یک کسب و کار آنلاین کرده و یا حتی در بسیار از مواقع با کمک تبلیغات آنلاین و از طریق اینترنت سعی در گسترس کسب و کار خود در فضای آفلاین و آنلاین دارند.

می توان از روش های گوناگون و متنوعی برای انجام تبلیغات کسب و کار خود استفاده کرد که در ادامه سعی خواهیم داشت به مهمترین آنها اشاره کنیم.

  • استفاده از شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها

اولین قدم در استفاده از این شیوه تبلیغات شناسایی مناسب ترین شبکه اجتماعی و یا پیام رسان است که غالب مخاطبین هدف ما آن جا فعال هستند می باشد.

همیشه در تولید محتوای شبکه های اجتماعی خود را جای مخاطب گذاشته و سعی داشته باشید محتوایی با کیفیت و مناسب مخاطب خود تولید کنید تا در این زمینه اقدامی موفقیت آمیز داشته باشید.

با توجه به گسترش روز افزون محاطبین فعال در شبکه های اجتماعی به راحتی می توان با اتخاذ یک استراتژی مناسب برای فعالیت خود و تولید محتوای جذاب برای مخاطب از این شیوه برای تبلیغات کسب و کار خود استفاده کنید.

  • استفاده از  تبلیغات موبایلی برای گسترش بازار هدف

افزایش استفاده از موبایل های هوشمند منجر به گسترش تبلیغات به این دستگاه های پر کاربرد امروزی شده است. به صورتی که می توان از پتانسیل تبلیغات موجود در اپلیکیشن ها و یا حتی با کمک طراحی اپلیکیشن های اختصاصی برای خدمات خود اقدام به فعالیت های تبلیغاتی مناسب خود کنیم.

بسیاری از کسب و کار ها، امروزه برای گسترش بازار مخاطبین خود اقدام به استفاده از انواع کمپین های تبلیغاتی بر مبنای گوشی های هوشمند کرده و از طریق این روش به رشد مناسبی هم دست پیدا کرده اند.

  • استفاده از اپلیکیشن ها و وب سایت های آگهی رایگان:

در ادامه می توان گفت امروزه وب سایت ها و اپلیکیشن های زیادی با هدف انتشار رایگان آگهی ایجاد شده اند که می توان به راحتی وبدون هزینه اقدام به تبلیغات گسترده کسب و کار خود کرد.

البته در این رابطه باید مد نظر داشت که برای نوشتن تبلیغ  برای محصول و خدمات خود حتما از قواعد تبلیغ نویسی مطلع باشید و آنها را رعایت کنید.

  • تبلیغ در سایت های پر بازدید

یکی از روش های پر بازده در تبلیغات انتشار بنر های تبلیغی در سایت های پر بازدید است که البته برای استفاده از این روش باید سعی کنید در سایت هایی آگهی دهید که بیشتر مورد استفاده بازار هدف مشخص شده شما است.

در واقع زمانی بیشترین بازده از این نوع تبلیغات نصیب شما و کسب و کارتان می گردد که شما آگهی مناسبی را در سایت مناسبی منتشر کنید.

  • تبلیغات اسپانسری

از جمله تبلیغات پر کاربرد در دنیای واقعی و مجازی استفاده از این نوع تبلیغات است. در تبلیغات اسپانسری شرکت در ازای پرداخت هزینه های یک برنامه انتظار تبلیغ برند خود را دارد.

می توان با تقبل هزینه های یک وبینار و یا حتی با صرف هزینه های تولید مجموعه آموزشی و انتشار رایگان آن از این شیوه در اینترنت استفاده کرد

  • استفاده از ریپورتاژ آگهی ها

همانطور که در دنیای واقعی امکان اتشار آگهی در مجلات و روزنامه ها هست، در دنیای مجازی هم امکان انتشار انواع ریپورتاژ آگهی ها در طیف وسیعی از سایت ها است.

امروزه نوشتن و تهیه ریپورتاژ ها خود تبدیل به یک تخصص شده و دارای قواعد و قوانین مشخصی است که باید برای این نوع تبلیغات با آنها آشنا بود.

  • همکاری در فروش

همکاری در فروش  هم از جمله روش هایی است که از گذشته ها و درابتدا در بازارهای آفلاین مورد استفاده قرار می گرفت و امروزه تبدیل به یکی از روش های مناسب برای تبلیغات کسب و کار ها شده است.

در این شیوه بازاریابان اینترنتی در ازای دریافت پورسانت مشخص اقدام به تبلیغات و بازاریابی برای برند مربوطه می کنند.

 

  • تبلیغات ویدیویی

استفاده از تبلیغات ویدیویی در اینترنت هم می تواند از جمله شیوه های تبلیغاتی مناسب باشد به صورتی که با انتشار محتوای مناسب به صورت ویدیویی در فضاهای مشخص شده و معروف این کار همچون آپارات و یوتیوب امکان دیده شدن در بازار هدف به شدت افزایش پیدا می کند.

البته بسیاری از کسب و کارها اقدام به انتشار آگهی های مستقیم در هنگام انتشار محتوای های گوناگون در اینترنت هم می کنند به صورتی که ممکن است هنگام مشاهده یک کلیپ آشپزی شما تبلیغات انواعی از کسب و کارهای مرتبط را به صورت زیر نویس و یا در ابتدای نمایش محتوای ویدیویی مشاهده کنید.

 

  • جمع بندی

در آخر باید متذکر شد که با توجه به رشد وز افزون اینترنت در سراسر دنیا و پیشرفت های فراوان آن روش های گوناگون و نوینی برای انجام تبلیغات اینترنتی ابداع می شود که می توان بر اساس نیاز خود از آنها استفاده کرد.

قبل از انتخاب شیوه تبلیغات برای کسب و کار خود ابتدا باید بودجه مورد نظر خود را مشخص کنیم و بعد از آن با مشخص کردن بهترین استراتژی ممکن برای فعالیت خود اقدام به اجرای آن کنیم. البته کار در اینجا به پایان نمیرسد بلکه باید به عنوان یکی از مهمترین قسمت های هر روندی اقدام به بررسی بازخود های روش های استفاده شده بپردازیم و با بررسی روش های استفاده شده در تبلیغات خود بهترین آنها انتخاب کرده و تمرکز بودجه تبلیغات خود را بر آن بگذاریم.

همیشه باید سعی کنیم تا از روش های ترکیبی در تبلیغات کسب و کار خود استفاده کنیم به صورتی به طور همزمان در چند روش از تبلیغات سرمایه گذاری کرده تا امکان بررسی راحت تر و دقیق تر باشد.

تگ ها: , ,

نظر خود را ثبت نمایید