موتور جستجو (فیلترها)

بهترین سایت‌های آگهی استخدام

(5 رای)
تاریخ ثبت: 27 تیر 1398 ساعت 21:32:50
به روز رسانی: 30 تیر 1398 ساعت 15:32:47

یکی از بزرگترین مشکلات کشور ما در سال‌های اخیر، مسئله بیکاری است و افرادی زیادی از این موضوع رنج می‌برند. جدا از حمایت‌های دولت‌ها و افزایش مهارت‌ها، وجود بسترها و پلتفرم‌هایی که کارفرمایان را به افراد جویای کار متصل کند لازم و ضروری است. در گذشته به هر فردی که جویای کار بود توصیه می‌‌کردند که روزنامه‌های کثیرالانتشار تهیه کند و در صفحه نیازمندی‌‌های آن روزنامه به آرزوی خود که استخدام شدن در جایی بود، جامه عمل بپوشاند؛ اما با پیشرفت تکنولوژی و گسترش و همه‌گیر شدن ابزار‌های ارتباط جمعی، کم‌کم و به مرور سایت‌ها و پلتفرم‌های استخدام جای روزنامه‌ها را گرفتند و به فرایند استخدام افراد سرعت و آسودگی بخشیدند. حال در این مقاله قصد داریم تا به معرفی تعدادی از بهترین سایت‌های آگهی استخدام در کشور بپردازیم:


 

جابینجا، یکی از سایت‌های بزرگ آگهی استخدام1- جابینجا


شاید بتوان گفت که جابینجا، در میان سایت های استخدامی کشور  بیشترین حجم فرصت‌های شغلی را دارا است؛ همچنین در جابینجا می‌توان رزومه آنلاین ساخت و زمانی که در جابینجا به عنوان کارفرما و یا جویای کار ثبت نام می‌‌کنید، از ارسال و دریافت رزومه تا دعوت کردن به مصاحبه را به صورت ایمیل اطلاع‌رسانی می‌کند و دو طرف را در جریان فرایند‌ها قرار می‌دهد؛ علاوه بر این موارد، جابینجا با توجه به تخصص و علاقه‌مندی‌های شما، فرصت‌های شغلی متناسب جدید را از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی می‌کند. از دیگر خصوصیات خوب جابینجا این است که شرکت‌ها و سازمان‌ها در آن اکانت  و پروفایل خود را دارند و می‌توانند علاوه بر قرار دادن فرصت‌های شغلی، خودشان را به بقیه معرفی کنند و چون افرادی که حتی در جابینجا ثبت نام نکرده‌اند، قادر به دیدن فرصت‌های شغلی و پروفایل شرکت‌ها هستند، باعث می‌شود که شرکت های کوچک، بیشتر و بیشتر دیده شوند و به برندینگ شرک‌ها کمک شایانی می‌کند؛ علاوه بر این، هدیه جابینجا برای کارفرمایان این است که می‌توانند اولین آگهی استخدامی خود را به صورت رایگان منتشر کنند.

 

در جاب ویژن شغل مورد علاقه خود را بیابید

2- جاب ویژن


یکی از سایت‌های خوب استخدام کشور در ایران، جاب ویژن است. جاب ویژن توانسته با ساخت سامانه‌های مخصوص خود، به کارفرمایان و افراد جویای کار کمک کند تا شغل‌های مناسب هر فرد پیدا شود و اثربخشی و کارایی افراد در محیط کار بالا برود. همچنین با داشتن انواع مختلف آزمون‌های خودشناسی و روانشناسی به افراد جویای کار کمک می‌کند تا شخصیت و روحیات خود را بهتر بشناسند و بتوانند شغل‌هایی که برای آن ها مناسب‌تر هستند را پیدا کنند؛ در سیستم هوشمند انطباق جاب ویژن، کارفرما می‌تواند یازده شاخص مختلف برای استخدام فردی که جویای آن است را به همراه میزان ارزش وزنی اهمیت هر شاخص را مشخص کند تا فرد جویای کار متوجه شود که رزومه‌اش تا چه میزان با آن فرصت شغلی هماهنگی دارد.

علاوه بر این موارد، جاب‌ویژن سعی دارد تا در هر سال با برگزاری نمایشگاه کار بتواند نقطه اتصال افراد متخصص جویای کار با کارفرمایان شرکت‌های عموما بزرگ و معروف باشد.

 

کاربوم، پلتفرم استخدامی

3- کاربوم


کارفرمایان در این پلتفرم می‌توانند از روش‌های آماری افراد جویای کار را ارزیابی کنند و دید خوبی نسبت به آن‌ها پیدا می‌کنند؛ همچنین آموزش‌هایی برای افزایش مهارت و توانایی در حوزه‌های مختلف تحت عنوان "وب‌یادها" وجود دارد، علاوه بر این، آزمون‌های مختلف روانشناسی و شناخت شغل مناسب هر فرد، در این سایت وجود دارد و کارجویان می‌توانند با شرکت در این آزمون‌های مجازی، خود را از نظر شغلی بهتر بشناسند و علاقه و استعداد خود را راحت‌تر و بهتر کشف کنند. یکی از امکانات کم‌سابقه این پلتفرم، این است که اگر کارفرمایان از سیستم آماری آن راضی نبودند، می‌توانند سه هفته بعد، کل هزینه‌ای را که پرداخت کرده‌اند را پس بگیرند و هنگام ثبت نام در این سایت، مانند اکثر سایت‌های استخدام احتیاج به طی کردن مراحل طولانی و خسته‌‌کننده ثبت ‌نام ندارد و به راحتی می‌توان با ورود با حساب گوگل، در آن ثبت نام نمود.

 

ایران تلنت، پلتفرم انگلیسی کاریابی

4- ایران تلنت


یکی از سایت‌های بزرگ و معروف دیگر در زمینه استخدام، سایت ایران‌ تلنت است. یکی از خصوصیت‌های مثبت این سایت، این است که حجم بالایی از کارجوها و کارفرمایان را نسبت به سایر پلتفرم‌های استخدامی دارا است. یکی از خصوصیت‌های بارز ایران ‌تلنت که باعث مزیت آن نسبت به رقبا برای به خصوص کارفرمایان شده است، ارائه آمار سالانه  ارزشمند در مورد وضع اشتغال و حقوق و مزایا است که هم برای کارفرمایان و هم برای کارجوها می‌تواند جذاب و مفید باشد. از خصوصیت‌های جالب این سایت، این است که شرکت‌ها و کارفرمایان آن نسبت به سایر پلتفرم‌ها، شرکت‌های بزرگتر و حرفه‌ای‌تری هستند و افراد متخصص که به دنبال استخدام در شرکت‌های معتبری هستند، در این سایت برای رسیدن به هدف خود، شانس بیشتری دارند؛ علاوه بر این، این سایت برای افرادی است که تسلط به زبان انگلیسی دارند و تقریبا همه آگهی‌های استخدامی در این سایت به زبان انگلیسی است و حتی رزومه‌ساز انگلیسی هم برای همین موضوع در سایت وجود دارد.

 

در سه سوت جابز، سریع و راحت استخدام شوید

5- سه ‌سوت ‌جابز


این پلتفرم هم امکانات جالب و ویژه‌ای دارد؛ از جمله امکانات ویژه آن می‌توان به داشتن اپلیکیشن موبایل برای در دسترس‌تر بودن و راحتی در استفاده اشاره کرد که بعد از دریافت پیشنهاد کار از کارفرما، به صورت هشدار در موبایل کارجو اعلام می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این پلتفرم برای کارفرمایان این است که تا فرد مورد نظرشان را از طریق این شرکت استخدام نکنند، هزینه‌ای از کارفرما نمی‌گیرند و به نوعی ریسک استفاده از سایت خود را برای کارفرما با این روش به صفر رسانده‌اند.

به طور کلی این پلتفرم بسیار محیط راحت و جذابی دارد و تا جایی که توان داشتند در آن امکانات و ارتباط آسان قرار دادند.

 

گسترده‌ترین سایت کاریابی

6- ای ‌استخدام


در مقدمه عرض کردیم که تا همین چند سال گذشته برای یافتن کار به نیازمندی‌روزنامه مراجعه می‌کردند؛ جالب است بدانیم که سایت ای استخدام دقیقا همان روش و سیستم آگهی استخدام نیازمندی‌ها را وارد فضای مجازی و اینترنتی کرده و به همان روش سنتی روح مدرنی بخشیده است.

ای استخدام خیلی بیشتر از سایر پلتفرم‌های آگهی استخدام، آگهی‌های استخدامی سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی را در سایت خود دارد و برای  افرادی که به دنبال استخدام در سازمان‌های دولتی و امنیت شغلی بیشتر هستند، بسیار مناسب است. نکته دیگر گستردگی و حجم آگهی‌های تبلغاتی این سایت است که در کشور از این لحاظ، مقام اول را دارا است و به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن پیدا می‌شود؛ علاوه بر این، هچنین این سایت نمونه سوالات استخدامی مختلف را دارا است و به کسانی که می‌خواهند از طریق آزمون‌های استخدامی، صاحب شغل شوند، کمک شایانی می‌کند.

 

کارلیب

7- کارلیب


کارلیب ممکن است به اندازه موارد دیگر شناخته شده نباشد، ولی یک ویژگی و مزیت خیلی خاص دارد! کارفرمایان می‌توانند در این سایت، آزمون استخدامی طراحی کنند و به صورت مجازی از افراد جویای کار آزمون بگیرند و بدون صرف زمان و انرژی زیاد بتوانند کارجو‌های مورد نیازشان را پیدا کنند، این سایت تازه‌کار توانسته با راستی‌آزمایی و شایسته سالاری، تغییرات خوبی را در بازار استخدام ایجاد کند.

 

کاریاب ایران، سایت رسمی استخدام

8- کاریاب ایران


این سایت استخدامی، یکی از قدیمی‌ترین و رسمی‌ترین شرکت‌های آگهی استخدام در کشور است. شیوه کاری این پلتفرم سنتی‌تر از شیوه‌کاری سایر پلتفرم‌هاست و  دسته‌بندی‌های فراوانی برای راحت پیدا کردن کار مورد نیاز  در آن وجود دارد. اگر بخواهیم بدون تعارف صحبت بکنیم، این پلتفرم در کل، نسبت به سایر موارد ذکر شده ضعف های بیشتری دارد؛ ولی کانال‌های تلگرامی فعال و دسته‌بندی‌های خوب آن، از نکات مثبت آن هستند.

 

سایت استخدام

9- ایران استخدام


شاید می‌توان گفت این سایت به ای استخدام بیشترین شباهت را در بین سایر سایت های استخدامی دارا است؛ این سایت هم دارای بخش‌های مختلفی است و بد نیست برای پیدا کردن کار و یا نیروی مورد نظرتان یک سری هم به آن بزنید و امتحانش کنید. اپلیکیشن موبایل و آرشیو تجربه افرد از مصاحبه با شرکت های مختلف از ویژگی های جالب این شرکت استخدامی است و تعداد زیادی از آگهی استخدام‌های سازمان های دولتی و نیمه‌دولتی را بر عهده دارد و می‌توان نمونه سوالات استخدامی را از آن خرید و با ثبت نام در سامانه آن، می‌توان آگهی‌های استخدام مرتبط را از طریق پیام‌ کوتاه و یا ایمیل دریافت کرد.

 

سایت اینترنتی نیازمندی‌های همشهری

10- راهنمای همشهری


روزنامه همشهری که معروف‌ترین نیازمندی‌ها را در بین روزنامه‌های کشور داراست، وقتی متوجه آن شد که عرصه آگهی استخدام دیگر سنتی نیست و اینترنت جای آن را گرفته، تصمیم گرفت که برای جا نماندن از قافله، سایتی برای آگهی های خود راه‌اندازی کند که به همان شکل نیازمندی‌ها، فقط با قابلیت جست‌و‌جو است و شکل و قالب سنتی خود را حفظ کرده و فقط لباسی مجازی پوشیده است!

 

ما سعی کردیم که در این مقاله، به مهم‌ترین سایت‌های استخدامی کشور اشاره کنیم و قابلیت هر کدام را به شکلی مختصر و مفید در اختیار شما قرار دهیم. این پلتفرم‌ها ممکن است مشکلاتی نیز داشته باشند؛ ولی بسیاری از آن‌ها توانستند در کشور و به خصوص در شهر تهران باعث استخدام بسیاری از نیروهای جویای‌کار شوند و علاوه بر آن، به کارفرمایان نیز به همان اندازه کمک کردند که بتوانند نیروی مورد نظر خود را پیدا کنند.

با توجه به نکات گفته شده در مورد هر یک از این سایت‌ها و پلتفرم‌ها، نیروهای جویای کار و کارفرمایان می‌توانند با توجه به نیازشان و قابلیت‌های هر سرویس، یک یا چند مورد از این سایت‌ها را انتخاب کنند و نیازهایشان را برطرف کنند و خود این سایت‌ها هم به نظر می‌رسد با رفع نواقصشان و گسترده کردن کار خود از پایتخت به تمام کشور، بتوانند گام‌های بزرگ و تاثیرگذاری در حل مشکل بیکاری کشور داشته باشند و شاید این سایت‌ها در آینده‌ای نزدیک به قدری قدرتمند شوند که هزینه‌های حقوق و دستمزد و سایر موارد مربوط به اشتغال و استخدام را تعیین کنند.

نظرات

سوالات

ثبت نظر (5 امتیاز)

سوال جدید (5 امتیاز)


نقاط قوت


نقاط ضعف


من یک ربات نیستم

آیتم های مرتبط

افزایش بازدید آگهی

(دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد) رایگان رتبه اول گوگل باشید جهت افزایش...

10 سایت برتر درج آگهی در ایران

این روزها ما شاهد گسترش روز افزون اینترنت و سایت های اینترنتی در بین جوامع مختلف بشری بوده ایم. از این میان سایت...

ثبت آگهی در دیوار

سایت دیوار یکی از پربازدید ترین وب سایت های ایرانی است ، که افراد می توانند در آن به خرید و فروش کالا (نو یا دست دوم)...

ثبت آگهی در شیپور

سایت شیپور در مرداد ماه سال ۱۳۹۱ به عنوان سایت نیازمندی‌های آنلاین راه اندازی گردیده و هدف اصلی آن برقراری ارتباط...

بهترین سوپر مارکت اینترنتی

از اوایل دهه 90 میلادی با فراگیر شدن اینترنت به عنوان سرویس عمومی که در اختیار جامعه قرار گرفت و همچنین گسترش و افزایش...

بهترین سایت‌های خرید و فروش

شناسایی بهترین سایت‌های خرید و فروش یکی از نیازهای ضروری زندگی انسان قرن 21 می‌باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی...

ثبت آگهی در نیازمندیهای همشهری

همه ما‌ می‌دانیم که دنیای ما روز به روز به سمت و سوی ماشینی شدن به پیش‌ می‌رود. عصر، عصر اینترنت است. گستردگی اینترنت...

درج رایگان آگهی استخدام

همانطور که میدانیم یکی از نیاز های انسان در جامعه ی بشری پیدا کردن شغل مناسب خود میباشد. اما در دنیای امروز با افزایش...

ثبت آگهی در سایت باما

ثبت آگهی در سایت باما ثبت آگهی در سایت باما در حقیقت به معنای استفاده از موتور جستجویی قدرتمند به منظور خرید و...

بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما

با توجه به رشد گردشگری الکترونیک و اینترنتی شدن اکثر کارهای این حوزه، انتخاب بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما...

بهترین روش برای بازاریابی آنلاین

در اینجا به چند روش از بهترین روش های بازاریابی آنلاین اشاره می کنیم: گفته می شود بیشتر آمریکای ها ،از سوپر مارکت...

بهترین سایت های آگهی املاک

از گذشته تاکنون پیدا کردن خانه ایده آل برای زندگی همواره سخت و طاقت فرسا بوده است . رفتن به بنگاه های املاک برای...

بهترین روش های تبلیغات برای وب سایت ها

چند نمونه از تبلیغات موثر برای وب سایت ها روش های زیادی جهت تبلیغ سایت ها وجود دارد اما باید این نکته را در نظر...

بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ

واژه "دیجیتال مارکتینگ " برای عده بسیاری از افراد تازه کار در حوزه تبلیغات و حتی افرادی که قصد دارند وارد این حوزه...

بهترین روش های تبلیغات برای وب سایت ها

چند نمونه از تبلیغات موثر برای وب سایت ها روش های زیادی جهت تبلیغ سایت ها وجود دارد اما باید این نکته را در نظر...

بهترین فروشگاه های اینترنتی در کشور

فروشگاه های اینترنتی وب سایت هایی هستند که مجموعه ای از محصولات را بر اساس نیاز کاربر و همچنین امکانات خود مجموعه...

درباره ما | راهنما | قوانین و مقررات | کاربران | تماس با ما | مقالات | اینستاگرام
طراحی سایت توسط دارکوب با استفاده از سیستم مدیریت محتوای دارکوب. با
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است