جستجو

کیفیت یک بک لینک به چه عواملی بستگی دارد؟

(15 رای)
به روز رسانی: 30 مرداد 1402 ساعت 16:47:55
تاریخ ثبت: 08 دی 1398 ساعت 19:24:05
آدرس کوتاه: https://sellfree.ir/23332
در اینجا با عواملی که بر کیفیت بک لینک‌ها در SEO تأثیر می‌گذارند، آشنا شوید. درک اینکه چگونه کیفیت یک بک لینک تعیین می‌شود و چرا این موضوع برای رتبه‌بندی وبسایت شما در موتورهای جستجو اهمیت دارد، برای بهبود دیده شدن آنلاین و افزایش اعتبار ضروری است. در این راهنمای جامع، به انواع عواملی که بر کیفیت بک لینک‌ها تأثیر می‌گذارند، پرداخته و به توضیح دلایل اهمیت آنها در دنیای SEO می‌پردازیم.

سایت رایگان بفروش یک سایت ثبت آگهی رایگان است که در کنار ثبت آگهی رایگان شما میتوانید ساخت بک لینک رایگان هم در این سایت انجم بدهید. 

این سایت یک سایت برای خرید و فروش کالای دست دوم و تبلیغات کسب و کار است. در کنار این خدمات به فکر تبلیغات وب سایت و لینک بیلدینگ آنها هم بوده اند.

در این سایت در قسمت درج آگهی رایگان شما مجاز هستید که لینک سایت خود را در آن قرار بدهید و با این کار لینک سازی انجام بدهید.

درضمن با پرداخت 50 هزار تومان میتوانید آگهی را ویژه سازی بکنید و لینک فالو دریافت بکنید.

یکی دیگر از روش های لینک سازی در این سایت ثبت کردن رپورتاژ آگهی با پرداخت 500 هزار تومان است.

برای اطلاع بیشتر میتوانید با شماره 02122383204 تماس حاصل بفرمایید.

آشنایی با بک لینک و بک لینک با کیفیت

دریافت بک لینک در واقع همان لینکی است که از وب سایت‌های دیگر به وب سایت کسب و کار داده می‌شود. ایجاد لینک یکی از موثرترین روش‌ها برای بهبود رتبه بندی در گوگل هست.

البته توجه داشته باشید که همه  لینک ها نمی‌توانند به یک اندازه موثر باشند حتی برخی از آنها نه تنها باعث بهبود رتبه سایت نمی‌شوند بلکه می‌توانند تاثیر منفی هم داشته باشند. بنابراین و با توجه به این مسائل شما باید روی  لینک هایی با کیفیت بالا تمرکز کنید. اما سوال اینجاست که چه عواملی باعث ایجاد یک لینک برگشتی با کیفیت می‌شود؟ برای دانستن این عوامل تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

معمولا چیزی که باعث یک پیوند با کیفیت می‌شود تا حدودی شخصی هست  و هر مشاور SEO می‌تواند نظرش درباره این فاکتورها کمی متفاوت از دیگری باشد. با این حال همه آنها موافقند که یک پیوند برگشتی خوب و با کیفیت باید دربرگیرنده فاکتورهای زیر باشد.

بک لینک سازی

تاثیر بک لینک در سئو سایت

همانطور که در بخش اول مقاله گفتیم این لینک یعنی سایت توسط سایت دیگری با ادرس شما معرفی بشود.

اما این نوع لینک های برگشتی تاثیر زیادی در اصول سئو دارد.

زمانی که سایتی آدرس صفحه شما را به صورت یک لینک کلیک خور قرار بدهد موتور های جستجو درزمان ایندکس کردن آن صفحه لینک را با این عنوان شناسایی میکنند که این لینک دارای محتوای با ارزشی است. بعد از این گوگل باقی موتور های جستجو این نوع لینک ها را برای وب سایت ما یک نوع امتیاز مثبت در منظر میگیرند و ان امتیاز مثبت در اصول سئو سایت تاثیر بسیار خوبی دارد و در رتبه بندی تاثیر گزار است.

تفاوت بک لینک فالو و نو فالو

به طور خلاصه  کلی بخوابم بگیم انواع بک لینک ها در اینترنت به دو دسته تقسیم میشود لینک فالو (follow) و لینک نو فالو (nofollow) که این دو لینک در تاثیر گزاری روی سایت و اهمیت با هم تفاوت هایی دارند.

لینک های فالو که حالت پیش فرض هر لینکی هستند، در اینترنت این معنا را دارند که این لینک دارای اعتبار است و این لینک به دست وب سایت لینک دهنده تایید شده است. در این شرایط ربات های کاوشگر لینک را دنبال میکنند و برای آن ارزش قائل میشوند.

آن نوع لینک در سئو سایت و رتبه بندی تاثیر بسیار زیادی دارد.

برای تشخیص لینک فالو در اینترنت میتوناید از کد یک اینسپکت (inspect) بگیرید و کد سایت را مشاهده کنید در کد لینک های فالو هیچ گونه قابلیت اضافی ذکر نمیشود و لینک به طور عادی قرار میگیرد.

کد لینک فالو

در مقابل لینک هایی داریم به نام نو فالو این لینک ها دقیقا برعکس لینک های نوفالو هستند زمانی که لینکی به شکل نوفالو در سایتی قرار بگیرد موتور های جستجو برای این لینک هیچگونه ارزش اعتباری قائل نمیشوند چون کاوشگرها لینک را دنبال نمیکنند.

برای تشخیص این لینک ها میتوانید مثل لینک های فالو عمل کنید  اما در لینک قابلیتی با عنوان rell=nofollow مشاهده میکینید که در تصویر ریز میتوانید ببینید.

کد لینک نوفالو  

اما نمیشه گفت لینک نوفالو لینک هایی بدرد نخور و مضر برای وب سایت هستند، خیر اصلا این بدین معنا نیست لینک های نو فالو با ترافیک کمی که تولید میکنند در آینده برای سایت سودآور خواهد بود.

اما برای سود بیشتر سعی کنید لینک های فالو تولید کنید و بک لینک فالو دریافت بکنید اما حواستون باشه که نسبت بک لینک لینک های فالو و نو فالو وب سایتتون رو رعایت بکنید تا برای موتور های جست و جو غیر طبیعی به نظر نیاید.

گرفتن بک لینک برای وب سایت سئو کلاه سیاه است؟(تفاوت بین سئو کلاه سفید و سیاه)

دریافت بک لینک های طبیعی در دسته بندی سئو کلاه سفید قرار میگیرد اما سئو کلاه سفید و سیاه چه معنی و مفهومی دارند.

سئو کلاه سفید به آن دسته از فعالیت ها میگویند که برای بهینه سازی سایت استفاده میشود که با قوانین و شرایطی که موتور های جستجو مخصوصا گوگل تایین شده اند سازگاری و مطابق آن ها باشد.

اما سئو کلاه سیاه فعالیت هایی هستند که غیز قانونی و هیچگونه تطابقی با شرایط تایین شده توسط موتور های جستجو ندارد که این با پیشرفت علم موتور های جست و جو عملا غیر ممکن شده است برای نتیجه گرفتن زیرا گوگل و دیگر موتور های جست و جو این تخلفات را متوجه و با آن ها برخورد جدی میکنند و آنها دچار جریمه گوگل و دیگر موتور های جست و جو میشوند.

رپورتاژ آگهی بهتر است یا بک لینک؟

همانطور که میدونید یکی دیگر از راه های لینک سازی ثبت رپورتاژ آگهی در سایت های ثبت رپورتاژ مثل رایگان بفروش است.

یکی دیگر از راه های لینک سازی خرید بک لینک از سایت هایی مثل تسمینو و تریبون و خیلی از سایت های دیگر است.

خیلی از سایت هایی که خدمات بک لینک سازی مثل فروش بک لینک را دارند برای شما تعداد انبوهی لینک بی کیفیت در سایت هایی که هیچ ربطی به محتوای شما ندارد میسازند که این برای وب سایت یک امتیاز منفی بدی است که باعث جریمه گوگل میشود.

بک لینک با کیفیت چیست (فاکتورهای با کیفیت بودن)

در این بخش از مقاله با هم عوامل مهم در کیفیت بک لینک را بررسی خواهیم کرد 

در دنیای امروز عواملی هستند که باعث میشوند یک بک لینک با کیفیت به وجود بیاید.

منبع مرتبط

موتورهای جستجو می‌خواهند که نتایجی که در جستجو ارائه دهند کاملا مرتبط باشد. بنابراین کاملا منطقی هست که لینک با منبع، ارتباط مستقیم داشته باشد. چرا که این فاکتور عامل اصلی تاثیرگذار بر رتبه‌بندی سایت‌ها در نتایج آن‌ها می‌باشد. بنابراین چنین می‌توان گفت  مرتبط بودن مهم ترین فاکتور در ارزش کیفیت لینک است. مرتبط بودن یعنی لینک‌هایی که شما دریافت می‌کنید از وبسایت‌هایی با موضوعات مشابه به وبسایت شما و همچنین دارای رتبه در کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد دریافت گردد.

منبع قابل اعتماد و معتبر

کاملا منطقی هست که یک پیوند باکیفیت، از یک سایت با کیفت نشات بگیرد و اینکه یک سایت با کیفیت باید قابل اعتماد و معتبر باشد. برای تعیین کردن سایت‌های قابل اعتماد موتورهای جستجو از سایت‌های ریشه‌دار معتبری مثل ( ویکی پدیا ، بی بی سی ، هافینگتون پست و غیره) استفاده می‌کنند، آنها مطمئن هستند که این سایت‌ها معتبر و گرفتن لینک از آنها بسیار دشوار است. 

ارسال ترافیک

این جنبه از پبیوندها بیشتر اوقات فراموش می‌شود. هدف اصلی لینک‌ها قبل از اینکه موتورهای جستجو از آنها  به عنوان عاملی در الگوریتم استفاده کنند، افزودن ارزش به صفحه با هدایت مستقیم بازدید کنندگان به منابع مرتبط با موضوع آن صفحه بود. بازدیدکنندگان هنوز هم مثل زمانی که اینترنت اختراع شده بود به محض ورود به صفحه روی این لینک‌ها کلیک می‌کنند و داشتن همچین لینک برجسته‌ای در یک صفحه با بازدید بالا، باعث ایجاد کیفیت بالا می‌شود و موتورهای جستجو بدون توجه به رتبه بندی، وب سایت شما را یک جریان مستمر از بازدیدکنندگان مورد هدف قرار می‌دهد.

 استفاده از لینک انکر تکست اصلی / مترادف / عبارت

اگر کلماتی که متن قابل کلیک روی لینک را تشکیل می‌دهند ، مشابه یا مانند همان کلماتی هستند که می‌‌خواهید برای بهبود رتبه بندی خود برای آنها استفاده کنید باعث کیفیت بالای بک    لینک‌تان می‌شود. همیشه از انکر تکست اصلی استفاده نکنید انجام این کار کمی غیر طبیعی است بهتر است تنوع به خرج دهید. درون محتوا به احتمال زیاد لینک‌های ویرایشی هستند که دقیقا از نوع لینک‌های با ارزش برای موتورهای جستجو محسوب می‌شوند و اگر لینکی در بخش اول یک محتوا باشد طبیعی است که فرض کنیم نویسنده با ایجاد این نوع لینک مسئله مهمی را می‌خواهد بیان کند. بنابراین وجود یک بک لینک در محدوده محتوای اصلی حتما نسبت به بک لینک‌هایی که در فوتر یا سایدبار قرار دارند کیفیت بالاتری خواهند داشت.

PageRank در صفحه (PageRank PR)

ابتدایی ترین و واضح ترین اقدام برای ارزیابی ارزش یک لینک است - هرچه PR صفحه‌ای که لینک در آن قرار دارد بالاتر باشد ، کیفیت آن لینک بالاتر می‌رود. اگرچه PR می‌تواند یک معیار گمراه کننده باشد. تمام صفحات وب با PR 0 شروع می‌شوند و این PR می‌تواند به مرور زمان بالا و پایین شود. همچنین ، مقدار PR که Google برای یک صفحه نمایش می‌دهد ، هر 3 ماه  برای عموم مردم به روز می‌شود ، اما در الگوریتم به طور مداوم به روز خواهد شد. بنابراین، ارزش PR که شما می‌بینید فقط یک تخمین است و می‌تواند یک یا 2 امتیاز با PR واقعی فاصله داشته باشد. بک لینک از وب سایت های معتبر

اگر شما از وبسایت‌های معتبر لینک بگیرید اعتبار وبسایت شما نیز در موتورهای جستحو بالا می‌رود و موتورهای جستجو سایت شما را هم در دسته سایت‌های معتبر قرار می دهند اما اگر سایتی که بک لینک گرفته اید کیفیتی پایینی داشته باشد اگرچه موتورهای جستجو شما را در دسته بندی سایت های بی کیفیت قرار نمی دهند اما  ممکن است تصمیم بگیرند که این لینک ها را به عنوان فاکتور مثبت یا منفی در محاسبات رتبه بندی خود قرار ندهند.

بک لینک گرفتن از منابع مختلف

 گرفتن این لینک از چندین منبع مختلف، ارزش بسیار بالاتری نسبت چندین بک لینک گرفتن از یک سایت دارد. یعنی  بهتر است 10 لینک  از 10 وب سایت مختلف داشته باشید تا 100 لینک از 3 وب سایت. برای اینکه لینکی که دریافت می کنید کیفیت بالایی داشته باشد سایتی را انتخاب کنید که با آن قبلا در ارتباط نبوده اید.

تبادل لینک

تبادل لینک در گذشته بسیار مورد سواستفاده قرار می گرفت که منجر به کاهش ارزش لینک ها میشد. اگرچه تبادل لینک هنوز هم دارای ارزش هست و تقریبا با انجام آن جریمه ای در پی نخواهد داشت اما بهتر است که این کار را انجام ندهید. 

خرید بک لینک

خرید بک لینک کار درستی نیست، اگر بدنبال کسب جایگاه مناسب در نتایج گوگل هستید و برنامه ریزی دراز مدتی برای کار خود دارید، خرید بک لینک روش مناسبی نیست زیرا ممکن است شما را با مشکلات جدی مانند جریمه سایت توسط گوگل در آینده رو برو کند.

خرید بک لینک

نتیجه‌گیری

در دنیای پیچیده SEO کیفیت بک لینک‌ ها همچنان عاملی قدرتمند در موفقیت وبسایت است. با درک عواملی که به کیفیت کمک می‌کنند و اتخاذ شیوه‌های بهتر، می‌توانید اعتبار، معتبریت و رتبه‌بندی موتورهای جستجوی وبسایت خود را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که در عالم لینک سازی ها، کیفیت از تعداد مهم‌تر است. بنابراین، بر روی برقراری روابط، ایجاد محتوای ارزشمند و ایجاد حضور آنلاین قوی تمرکز کنید تا لینک هایی کسب بکنید که واقعا اهمیت دارند.

نظرات سوالات
ثبت نظر (5 امتیاز)
سوال جدید (5 امتیاز)

نقاط قوت


نقاط ضعف


من یک ربات نیستم

آیتم های مرتبط

رپورتاژ آگهی چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا بهبود دیده شدن آنلاین خود را می‌خواهید؟ با قدرت رپورتاژ آشنا شده و یادگیری کنید که چگونه می‌تواند حضور آنلاین...

معرفی چند سایت برتر ایرانی برای بک لینک سازی

با بک لینک سازی و استفاده از سایت‌های بک لینک سازی، رتبه وب‌سایت‌تان را بهبود داده و افزایش حضور آنلاین خود را...

بک لینک چیست و چرا وب سایت به آن نیاز دارد

با کشف اهمیت بک لینک‌ها برای رشد وب‌سایت خود. یاد بگیرید بک لینک‌ها چیستند و چرا وب‌سایت شما نمی‌تواند بدون آن‌ها...

گرفتن بک لینک فالو

تنها با پرداخت 50 هزار تومان ماهیانه می توانید در سایت رایگان بفروش بک لینک به صورت فالو و با متن مورد نظر خود داشته...

بک لینک سازی چیست؟

در این مقاله، مفهوم اصلی بک لینک سازی چیست؟ (ایجاد پیوندهای برگشتی) و اهمیت آن در افزایش اعتبار و رتبه وب‌سایت شما...

بک لینک طبیعی چیست؟

در اینجا درباره اهمیت بک لینک طبیعی در بهبود رتبه وب‌سایت شما می‌آموزید. مزایا، استراتژی‌ها و پرسش‌های متداول...

چرا خرید بک لینک کار اشتباهی است

دلایلی را کشف کنید که چرا خرید بک ‌لینک اشتباه است و تأثیر منفی آن را بر رتبه سایت شما در موتورهای جستجو بررسی کنید....

چگونه بک لینک بسازیم

بک لینک سازی و دریافت بک لینک با کیفیت یکی از مهمترین تکنیک ها در بهبود رتبه در موتور جست و جو است اما چطور این کر...

ثبت پست مهمان با لینک های فالو

خدمات ثبت پست مهمان و درج بکلینک با لینک های فالو توسط سایت سلفری sellfree

دیجیتال مارکتینگ چه روش هایی دارد؟

دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال به مهم ترین عضو تبلیغاتی در پیشرفت کسب و کار ها تبدیل شده است. اخیراً مدیریت...

ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه ارز دیجیتال به عنوان یکی از مهم ترین مباحث دنیای دیجیتال تبدیل شده است. به طوری که اگر جزو افرادی هستید که...

دانلود تصاویر با کیفیت به صورت رایگان

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به دنبال یک عکس خاص باشید. مثلاً عکسی مربوط به یک مکان دیدنی و یا یک موضوع خاص...

بازاریابی چیست و چه روش هایی دارد؟

بازاریابی چیست؟ می توان در تعریفی ساده و کامل و بر اساس نظر فیلیپ کاتلر بازاریابی را دانش و هنر کشف و خلق و ارائه...

طراحی سایت توسط دارکوب با استفاده از سیستم مدیریت محتوای دارکوب. با
10 از درآمدهای این سایت صرف امور خیریه می گردد