جستجو

کیفیت یک بک لینک به چه عواملی بستگی دارد؟

(15 رای)
تاریخ ثبت: 08 دی 1398 ساعت 19:24:05
به روز رسانی: 27 دی 1398 ساعت 17:15:03
آدرس کوتاه: https://sellfree.ir/23332
دریافت بک لینک در واقع همان لینکی است که از وب سایت‌های دیگر به وب سایت کسب و کار داده می‌شود. ایجاد بک لینک یکی از موثرترین روش‌ها برای بهبود رتبه بندی در گوگل هست.

البته توجه داشته باشید که همه بک لینک ها نمی‌توانند به یک اندازه موثر باشند حتی برخی از آنها نه تنها باعث بهبود رتبه سایت نمی‌شوند بلکه می‌توانند تاثیر منفی هم داشته باشند. بنابراین و با توجه به این مسائل شما باید روی بک لینک هایی با کیفیت بالا تمرکز کنید. اما سوال اینجاست که چه عواملی باعث ایجاد یک بک لینک با کیفیت می‌شود؟ برای دانستن این عوامل تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

معمولا چیزی که باعث یک بک لینک با کیفیت می‌شود تا حدودی شخصی هست  و هر مشاور SEO می‌تواند نظرش درباره این فاکتورها کمی متفاوت از دیگری باشد. با این حال همه آنها موافقند که یک بک لینک خوب و با کیفیت باید دربرگیرنده فاکتورهای زیر باشد.

منبع مرتبط

موتورهای جستجو می‌خواهند که نتایجی که در جستجو ارائه دهند کاملا مرتبط باشد. بنابراین کاملا منطقی هست که بک لینک با منبع، ارتباط مستقیم داشته باشد. چرا که این فاکتور عامل اصلی تاثیرگذار بر رتبه‌بندی سایت‌ها در نتایج آن‌ها می‌باشد. بنابراین چنین می‌توان گفت  مرتبط بودن مهم ترین فاکتور در ارزش کیفیت بک لینک است. مرتبط بودن یعنی بک لینک‌هایی که شما دریافت می‌کنید از وبسایت‌هایی با موضوعات مشابه به وبسایت شما و همچنین دارای رتبه در کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد دریافت گردد.

منبع قابل اعتماد و معتبر

کاملا منطقی هست که یک بک لینک باکیفیت، از یک سایت با کیفت نشات بگیرد و اینکه یک سایت با کیفیت باید قابل اعتماد و معتبر باشد. برای تعیین کردن سایت‌های قابل اعتماد موتورهای جستجو از سایت‌های ریشه‌دار معتبری مثل ( ویکی پدیا ، بی بی سی ، هافینگتون پست و غیره) استفاده می‌کنند، آنها مطمئن هستند که این سایت‌ها معتبر و گرفتن لینک از آنها بسیار دشوار است.

ارسال ترافیک

این جنبه از بک لینک‌ها بیشتر اوقات فراموش می‌شود. هدف اصلی لینک‌ها قبل از اینکه موتورهای جستجو از آنها  به عنوان عاملی در الگوریتم استفاده کنند، افزودن ارزش به صفحه با هدایت مستقیم بازدید کنندگان به منابع مرتبط با موضوع آن صفحه بود.

بازدیدکنندگان هنوز هم مثل زمانی که اینترنت اختراع شده بود به محض ورود به صفحه روی این لینک‌ها کلیک می‌کنند و داشتن همچین لینک برجسته‌ای در یک صفحه با بازدید بالا، باعث ایجاد کیفیت بالا می‌شود و موتورهای جستجو بدون توجه به رتبه بندی، وب سایت شما را یک جریان مستمر از بازدیدکنندگان مورد هدف قرار می‌دهد.

استفاده از لینک انکر تکست اصلی / مترادف / عبارت

اگر کلماتی که متن قابل کلیک روی لینک را تشکیل می‌دهند ، مشابه یا مانند همان کلماتی هستند که می‌‌خواهید برای بهبود رتبه بندی خود برای آنها استفاده کنید باعث کیفیت بالای بک    لینک‌تان می‌شود. همیشه از انکر تکست اصلی استفاده نکنید انجام این کار کمی غیر طبیعی است بهتر است تنوع به خرج دهید.

درون محتوا

بک لینک‌های درون محتوا به احتمال زیاد لینک‌های ویرایشی هستند که دقیقا از نوع لینک‌های با ارزش برای موتورهای جستجو محسوب می‌شوند و اگر لینکی در بخش اول یک محتوا باشد طبیعی است که فرض کنیم نویسنده با ایجاد این بک لینک مسئله مهمی را می‌خواهد بیان کند. بنابراین وجود یک بک لینک در محدوده محتوای اصلی حتما نسبت به بک لینک‌هایی که در فوتر یا سایدبار قرار دارند کیفیت بالاتری خواهند داشت.

PageRank در صفحه

(PageRank PR) ابتدایی ترین و واضح ترین اقدام برای ارزیابی ارزش یک بک لینک است - هرچه PR صفحه‌ای که لینک در آن قرار دارد بالاتر باشد ، کیفیت آن لینک بالاتر می‌رود. اگرچه PR می‌تواند یک معیار گمراه کننده باشد. تمام صفحات وب با PR 0 شروع می‌شوند و این PR می‌تواند به مرور زمان بالا و پایین شود. همچنین ، مقدار PR که Google برای یک صفحه نمایش می‌دهد ، هر 3 ماه  برای عموم مردم به روز می‌شود ، اما در الگوریتم به طور مداوم به روز خواهد شد. بنابراین، ارزش PR که شما می‌بینید فقط یک تخمین است و می‌تواند یک یا 2 امتیاز با PR واقعی فاصله داشته باشد.

بک لینک از وب سایت های معتبر

اگر شما از وبسایت‌های معتبر لینک بگیرید اعتبار وبسایت شما نیز در موتورهای جستحو بالا می‌رود و موتورهای جستجو سایت شما را هم در دسته سایت‌های معتبر قرار می دهند اما اگر سایتی که بک لینک گرفته اید کیفیتی پایینی داشته باشد اگرچه موتورهای جستجو شما را در دسته بندی سایت های بی کیفیت قرار نمی دهند اما  ممکن است تصمیم بگیرند که این لینک ها را به عنوان فاکتور مثبت یا منفی در محاسبات رتبه بندی خود قرار ندهند.

بک لینک گرفتن از منابع مختلف

بک لینک گرفتن از چندین منبع مختلف، ارزش بسیار بالاتری نسبت چندین بک لینک گرفتن از یک سایت دارد. یعنی  بهتر است 10 لینک  از 10 وب سایت مختلف داشته باشید تا 100 لینک از 3 وب سایت. برای اینکه بک لینکی که دریافت می کنید کیفیت بالایی داشته باشد سایتی را انتخاب کنید که با آن قبلا در ارتباط نبوده اید.

تبادل لینک

تبادل لینک در گذشته بسیار مورد سواستفاده قرار می گرفت که منجر به کاهش ارزش لینک ها میشد. اگرچه تبادل لینک هنوز هم دارای ارزش هست و تقریبا با انجام آن جریمه ای در پی نخواهد داشت اما بهتر است که این کار را انجام ندهید.

خرید بک لینک

خرید بک لینک کار درستی نیست، اگر بدنبال کسب جایگاه مناسب در نتایج گوگل هستید و برنامه ریزی دراز مدتی برای کار خود دارید، خرید بک لینک روش مناسبی نیست زیرا ممکن است شما را با مشکلات جدی مانند جریمه سایت توسط گوگل در آینده رو برو کند.
نظرات سوالات
ثبت نظر (5 امتیاز)
سوال جدید (5 امتیاز)

نقاط قوت


نقاط ضعف


من یک ربات نیستم

آیتم های مرتبط

ثبت پست مهمان با لینک های فالو

خدمات ثبت پست مهمان و درج بکلینک با لینک های فالو توسط سایت سلفری sellfree

خرید بک لینک چیست؟

بک لینک یا ساختن لینک در واقع فرایند دریافت لینک از دیگر سایت‌های موجود برای سایت خود می‌باشد که این لینک می‌تواند...

دیجیتال مارکتینگ چه روش هایی دارد؟

دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال به مهم ترین عضو تبلیغاتی در پیشرفت کسب و کار ها تبدیل شده است. اخیراً مدیریت...

ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه ارز دیجیتال به عنوان یکی از مهم ترین مباحث دنیای دیجیتال تبدیل شده است. به طوری که اگر جزو افرادی هستید که...

معرفی چند سایت برتر ایرانی برای بک لینک سازی

همانطور که اطلاع دارید لینک سازی یکی از موارد پر اهمیت در سئو سایت و بالا بردن رتبه سایت در گوگل است. در این مقاله...

دانلود تصاویر با کیفیت به صورت رایگان

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به دنبال یک عکس خاص باشید. مثلاً عکسی مربوط به یک مکان دیدنی و یا یک موضوع خاص...

بازاریابی چیست و چه روش هایی دارد؟

بازاریابی چیست؟ می توان در تعریفی ساده و کامل و بر اساس نظر فیلیپ کاتلر بازاریابی را دانش و هنر کشف و خلق و ارائه...

اگر اینستاگرام قطع و یا فیلتر شد چه راه های جایگزینی وجود دارد؟

در این مطلب به بررسی روش های جایگزینی بازاریابی از طریق اینستاگرام می پردازیم، پس با ما همراه باشید. چرا مردم از...

بک لینک طبیعی چیست؟

در بحث سئو و بهینه سازی وبسایتها یکی از موارد مهم لینک دهی است. اصطلاحی که در این زمینه مورد استفاده است همان بک...

چگونه بک لینک بسازیم

اگر صاحب یک کسب و کار به ویژه از نوع اینترنتی هستید، مطمئناً تاکنون بارها با اصطلاح بک لینک برخورد داشته‌اید و...

رپورتاژ آگهی چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از روش های بازاریابی دیجیتال است که معمولا به صورت مقاله علمی یا خبری در سایت های خبری پربازدید منتشر می شود. شاید...

پست مهمان چیست و چه کاربردی دارد؟

تعریف پست مهمان زمانی که یک سایت به عنوان میزبان، متنی را از نویسنده سایتی دیگر در وب سایت خود قرار می دهد، به...

تفاوت لینک های فالو و نوفالو

در ابتدا قبل از بیان تفاوت های بین لینک فالو و نوفالو در مورد اهمیت لینک و بک لینک ها صحبت می کنیم. اگر شما با مسائل...

بک لینک چیست و چرا وب سایت به آن نیاز دارد

بک لینک یکی از راه‌های جلو افتادن در مسیر رقابت بین وب‌سایت‌های مختلف است. چندی است که موتور‌های جست و جو به بک...

چرا خرید بک لینک کار اشتباهی است

بک لینک چیست؟ لینک سازی را می توان پر بحث ترین موضوع در سئو دانست و نظرات ضد و نقیض بسیار زیادی در مورد تاثیر بک...

درباره ما | راهنما | قوانین و مقررات | کاربران | تماس با ما | مقالات | دسته بندی ها | darkoobwebdesign
طراحی سایت توسط دارکوب با استفاده از سیستم مدیریت محتوای دارکوب. با
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
10 از درآمدهای این سایت صرف امور خیریه می گردد