موتور جستجو (فیلترها)

تاریخ ثبت: 24 شهریور 1398 ساعت 21:05:57
به روز رسانی: 10 مهر 1398 ساعت 14:00:03

بک لینک یکی از راه‌های جلو افتادن در مسیر رقابت بین وب‌سایت‌های مختلف است. چندی است که موتور‌های جست و جو به بک لینک‌های یک سایت برای رتبه‌بندی آن اهمیت می‌دهند و بسیاری از صاحبان کسب و کار در صدد دریافت بک لینک بر آمده‌اند. در این مقاله قصد داریم توضیح جامعی درباره بک لینک ارائه دهیم و بگوییم که چرا یک وب‌سایت به بک لینک احتیاج دارد. با ما در ادامه همراه باشید.بک لینک چیست؟


به زبان ساده بک لینک به لینکی گفته می‌شود که هر وب‌سایت از یک وب‌سایت دیگر دریافت می‌کند. اگر یک وب‌سایت A بک لینک‌هایی از وب‌سایت‌هایی که رتبه بالایی دارند و بین مردم معتبر هستند داشته باشد، نشان دهنده این است که وب‌سایت A مطالب خوب و مفیدی تولید می‌کند که وب‌سایت‌های با رتبه و اعتبار بالا به آن لینک داده‌اند. پس موتور‌های جست و جو هم ارزش زیادی به سایت A می‌دهند.چرا یک وب‌سایت باید بک لینک داشته باشد؟


بک لینک‌ها  یکی از مهمترین اصول سئوی سایت ها بوده و برای موتور‌های جست و جو مانند گوگل به عنوان یک ملاک مهم برای طبقه‌بندی و رتبه دهی کاربرد دارند. اگر می‌خواهید وب‌سایت شما در جست و جوی گوگل در نتایج اول باشد باید از روش‌های سئوی کلاه سیاه و کلاه سفید استفاده کنید. سئوی کلاه سیاه همان تبلیغ در وب‌سایت‌های مختلف از جمله سایت های فروشبک لینگ یا ریپورتاژ است و سئوی کلاه سفید همان بالا آمدن در نتایج جست و جو در نتیجه کلیک کاربران و با روش هایی کاملا قانونی است. وقتی کاربران روی مطلب و صفحه‌ای از وب‌سایت شما کلیک می‌کنند که آن در صفحات اول و در نتایج جست و جوی بالا باشد. برای این کار باید فاکتور‌هایی که موتور‌های جست و جو برای رتبه دهی استفاده می‌کنند را در وب‌سایت خود ایجاد کنید. یکی از این فاکتور‌ها بک لینک است.


بک لینک چیستبک لینک‌های خوب و بد کدام‌اند؟


در گذشته تعداد بک لینک برای موتور‌های جست و جو بسیار مهم بود و هر وب‌سایتی که تعداد زیادی بک لینک داشت در نتیجه جست و جو جایگاه بهتری می‌داشت ولی اکنون کیفیت بک لینک بر تعداد بک لینک‌ها ارجحیت دارد. کیفیت یک بک لینک هم به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.بک لینک خوب باید هم موضوع باشد


بهترین بک لینک‌ها در واقع آن دسته از بک لینک‌هایی هستند که از وب‌سایت‌های با موضوعات مشابه یا نزدیک گرفته شود؛ مثلاً بک لینک گرفته شده از یک وب‌سایت مجله تناسب اندام برای یک وب‌سایت مذهبی بک لینک خوبی به حساب نمی‌آید.اعتبار دامنه بک لینک دهنده


اعتبار دامنه به بسیاری از عوامل بستگی دارد، از جمله آن‌ها می‌توان به عمر دامنه، نوع دامنه، تعداد بک لینک‌های گرفته شده و بک لینک‌های خروجی، میزان فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و بسیاری فاکتور‌های دیگر اشاره کرد. بک لینک گرفته شده از وب‌سایت A که رتبه بهتر، بازدید بیشتر و عمر طولانی‌تری دارد نسبت به وب‌سایت B که عمر دامنه کمتری دارد و فعالیت آن در شبکه‌های اجتماعی کم است، ارزش بیشتری دارد.اعتبار صفحه که بک لینک در آن قرار دارد


اعتبار صفحه مانند اعتبار دامنه است. برای اعتبار سنجی یک صفحه به فاکتور‌هایی مانند تعداد لینک سازی داخلی در آن صفحه و تعداد لینک‌هایی که به آن صفحه شده است توجه می‌شود؛ بنابراین یک دامنه می‌تواند اعتبار خوبی داشته باشد ولی یک صفحه از همان دامنه می‌تواند بی‌اعتبار باشد.تعداد لینک‌هایی که یک وب‌سایت به وب‌سایت‌های دیگر می‌دهد


بک لینک گرفته شده از یک وب‌سایت دارای تعداد لینک خروجی زیاد نسبت به بک لینک گرفته شده از یک وب‌سایت با لینک خروجی کم، ارزش کمتری دارد. این موضوع برای صفحه هم صدق می‌کند.


بک لینک چیستچگونگی قرارگیری بک لینک در صفحه


محل قرار گیری بک لینک گرفته شده از یک وب‌سایت در یکی از صفحات آن هم مهم است. اگر بک لینک در میان متن باشد ارزش خوبی دارد ولی اگر در هدر پایین یا جایی باشد که کاربر دید خوبی بر آن نداشته باشد ارزش آن هم کمتر می‌شود.تأثیر انکر تکست بر ارزش بک لینک


انکر تکست همان متنی است که لینک روی آن سوار است و کاربر با کلیک بر روی آن به صفحه مورد نظر می‌رود. ممکن است در هنگام وب گردی با انکر تکست‌هایی با مضمون اینجا را کلیک کنید مواجه شده باشید. این انکر تکست‌ها بدترین نوع انکر تکست هستند و تعداد آن‌ها روز به روز در حال کاهش است. انکر تکست خوب انکر تکستی است که با موضوع لینک شده همخوانی دارد و کاربر را گیج نمی‌کند و در متن قابل مشاهده باشد. انکر تکست‌های هم رنگ زمینه هم از بدترین انکر تکست‌ها هستند که ارزش لینک را به شدت کاهش می‌دهند و یا می‌توانند باعث جریمه شدن وب‌سایت شوند.بک لینک فالو و نوفالو چه تفاوتی با هم دارند؟


بک لینک فالو (follow) یا (do follow) در واقع یک دستور به موتور جست و جو است که نشان می‌دهد لینک داده شده را تعقیب کنند زیرا این از نظر این وب‌سایت توصیه می‌شود و محتوای آن معتبر است. در صورتی که بک لینک نوفالو (nofollow) عکس این موضوع است. در یک بک لینک نوفالو وب‌سایت لینک دهنده به موتور‌های جست و جو می‌فهماند که وب‌سایت لینک گرفته را معتبر نمی‌داند و آن را توصیه نمی‌کند.


البته بک لینک نوفالو بک لینک بدی نیست، درست است که در سئو تاثیری ندارد ولی می‌تواند کمی ترافیک وب‌سایت را بالا ببرد. از لینک‌های نوفالوی خوب می‌توان به لینک‌های گرفته شده از سایت ویکی‌پدیا اشاره کرد که همگی نوفالو ولی برای بالا بردن ترافیک خوب هستند.چگونه بک لینک طبیعی به دست بیاوریم؟


یکی از راه‌های گرفتن بک لینک طبیعی رپورتاژ آگهی است. این روش درست است که بک لینک طبیعی به شما می‌دهد ولی هزینه دارد و از نظر گوگل هم یک کار غیرقانونی است. در این روش در واقع شما بک لینک می‌خرید که از نظر گوگل غیرقانونی به حساب می‌آید، ولی این روش همچنان یکی از راه‌های مطمئن و طبیعی به خصوص در کشورهایی با فضای کسب و کاری همچون ایران به حساب می‌آید.


راه دیگر راه‌اندازی وبلاگ‌های مختلف و نوشتن مطلب و لینک دادن به وب‌سایتتان است. این راه در گذشته یکی از راه‌های خوب به شمار می‌آمد چون اعتبار دامنه هر وبلاگ ایجاد شده با ارزش سایت ارائه دهنده وبلاگ برابر بود و به طبع ارزش بک لینک داده شده هم زیاد بود ولی در حال حاضر ارزش هر وبلاگ با ارزش وب‌سایت ارائه دهنده وبلاگ برابر نیست و بک لینک‌های گرفته شده از این وبلاگ‌ها دیکر به مانند قبل ارزشمند نیستند اما همچنان یکی از بهترین روش های به دست آوردن بک لینک هستند.


راه دیگر بهد ست اوردن  بک لینک فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است. در خارج از ایران شبکه‌های اجتماعی فعال زیادی وجود دارد که وب‌سایت‌ها می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند ولی در ایران شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، آپارات و توییتر خواهان بیشتری دارند. با قرار دادن مطلب مفید در این شبکه‌ها می‌توانید مخاطبان زیادی کسب کنید و مطالب شما هم بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند.


فعالیت در وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ هم می‌تواند یکی از راه‌های خوب و طبیعی گرفتن بک لینک باشد که فوت و فن خود را دارد. نوشتن پست مهمان که در ایران زیاد باب نیست هم یکی دیگر از راه‌های گرفتن بک لینک طبیعی است.


ارائه پادکست، کتاب صوتی، نرم‌افزار، اپ و بسته‌های آموزشی رایگان هم می‌تواند در به دست آوردن بک لینک کمک کننده باشد.


بک لینک چیستآیا تبادل لینک خوب است؟


تبادل لینک یکی از راه‌هایی است که می‌توانید اقدام به گرفتن بک لینک طبیعی کنید ولی یک مشکل در این خصوص وجود دارد. این عمل از نظر گوگل غیرقانونی است و می‌تواند وب‌سایت شما را جریمه کند.چه زمانی برای شروع بک لینک سازی مناسب است؟


بک لینک سازی و تولید محتوا دو روی یک سکه هستند و باید هم‌زمان با هم پیش بروند. برای وب‌سایت‌هایی که به تازگی شروع به کار کرده‌اند تا شش ماه تولید محتوا و رسیدن به نتایج صفحات اول گوگل لازم است و پس از آن باید صفحاتی که در صفحات جست و جو بالا هستند را در زمینه لینک دهی تقویت کنیم و صفحاتی که در نتایج گوگل بالا نیامده‌اند را ترمیم کنیم تا مخاطب بیشتری جذب کنند سپس به بک لینک سازی اقدام کنید. برای این کار بهتر است که به نوع وب‌سایت توجه شود. مثلاً یک وب‌سایت فروشگاهی در زمینه فروش دستگاه تصفیه آب، تعداد مطلب محدود و بک لینک محدود نیاز دارد ولی یک وب‌سایت مجله‌ای همیشه در حال تولید محتوا و بک لینک سازی است.سخن آخر


بک لیک ها یکی از اصول مهم سئو در کسب و کارهای اینترنتی هستند که استفاده به جا از آن ها و داشتن درکی دقیق از نحوه عمکلرد این اصل، می تواند تاثیر به سزایی بر رتبه سایت شما در موتور جستجوی گوگل داشته باشد. ایجاد بک لینک و به عبارتی به دست آوردن آن هم از اصول خاص خود پیروی می کند. برای به دست آوردن بک لینک دو راه قانونی و غیرقانونی پیش رو دارید و انتخاب آن با توجه به توضیحات بالا با شما است.

نظرات

سوالات

ثبت نظر (5 امتیاز)

سوال جدید (5 امتیاز)


نقاط قوت


نقاط ضعف


من یک ربات نیستم

آیتم های مرتبط

نحوه کار با وب سایت

(دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد) نحوه کار وب سایت به این صورت است...

قوانین سایت

(دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد) با توجه به آنکه در این وب سایت کلیه...

10 سایت برتر درج آگهی در ایران

این روزها ما شاهد گسترش روز افزون اینترنت و سایت های اینترنتی در بین جوامع مختلف بشری بوده ایم. از این میان سایت...

چرا خرید ویو اینستاگرام اشتباه است؟

امروزه بسیاری از استارت آپ ها، حضوری پررنگ در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام دارند و مدام در تلاش جذب فالوور،...

بهترین سایت‌های خرید و فروش

شناسایی بهترین سایت‌های خرید و فروش یکی از نیازهای ضروری زندگی انسان قرن 21 می‌باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی...

ثبت آگهی در نیازمندیهای همشهری

همه ما‌ می‌دانیم که دنیای ما روز به روز به سمت و سوی ماشینی شدن به پیش‌ می‌رود. عصر، عصر اینترنت است. گستردگی اینترنت...

ثبت آگهی در سایت باما

ثبت آگهی در سایت باما ثبت آگهی در سایت باما در حقیقت به معنای استفاده از موتور جستجویی قدرتمند به منظور خرید و...

سایت خرید و فروش خودرو

  مقدمه سایت خرید و فروش خودرو امروزه اکثر کارهای روزمره را می توان از طریق اینترنت انجام داد. بسیاری از افراد...

مقایسه سایت دیوار و شیپور

صنعت دست دوم در تمام دنیا بخش عمده ای از کالا های مصرفی خانوار ها و کسب و کار ها را تشکیل میدهد . سایت ebay (ای بی) و Craigslist...

بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما

با توجه به رشد گردشگری الکترونیک و اینترنتی شدن اکثر کارهای این حوزه، انتخاب بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما...

بهترین سایت های آگهی املاک

از گذشته تاکنون پیدا کردن خانه ایده آل برای زندگی همواره سخت و طاقت فرسا بوده است . رفتن به بنگاه های املاک برای...

بهترین روش های تبلیغات برای وب سایت ها

چند نمونه از تبلیغات موثر برای وب سایت ها روش های زیادی جهت تبلیغ سایت ها وجود دارد اما باید این نکته را در نظر...

بهترین روش های تبلیغات برای وب سایت ها

چند نمونه از تبلیغات موثر برای وب سایت ها روش های زیادی جهت تبلیغ سایت ها وجود دارد اما باید این نکته را در نظر...

سایت های تبلیغاتی رایگان

بازاریابی اینترنتی که این روز ها طرفداران زیادی داشته و افراد زیادی به دنبال تبلیغات کسب و کار خود به این شیوه هستند...

تبلیغات کلیکی چیست؟

در دنیای دیجیتال امروز از مدل‌های گوناگونی از تبلیغات استفاده می‌شود و افراد با توجه به شرایطی که دارند  از انواع...

بهترین سایت‌های آگهی استخدام

یکی از بزرگترین مشکلات کشور ما در سال‌های اخیر، مسئله بیکاری است و افرادی زیادی از این موضوع رنج می‌برند. جدا از...

درباره ما | راهنما | قوانین و مقررات | کاربران | تماس با ما | مقالات | اینستاگرام
طراحی سایت توسط دارکوب با استفاده از سیستم مدیریت محتوای دارکوب. با
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است