بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

نوشته شده توسط | دسته بندی: | ۳ آبان ۱۳۹۹ | لینک کوتاه: http://sellfree.ir/?p=41009 | تایید شده

انتشار در: لینکدین تلگرام فیسبوک توئیتر واتس آپ
(می توانید نظر خود را در مورد این مقاله ثبت نمایید)

 

دیجیتال مارکتینگ یکی از مهارت هایی است که این روزها در سراسر جهان گسترش پیدا کرده است و افراد زیادی از این طریق کسب درآمد می کنند. روش های زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا یک دیجیتال مارکتر حرفه ای شوید. مطالعه کتاب یکی از بهترین روش های یادگیری و تسلط بر دیجیتال مارکتینگ است. در ادامه به شما بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ را معرفی خواهیم کرد.

در واقع کتاب بهترین ابزار برای آموزش بازاریابی آنلاین است و با خواندن کتاب های بازاریابی از شرکت در دوره های هزینه بر معاف خواهید شد. کتاب های بازاریابی در زمینه های مختلف موجود است که می توانید آنها را در سایت های گوناگون سرچ کرده و بخوانید.

معرفی بهترین کتاب های بازاریابی آنلاین

اگر می خواهید در کار خود موفق شوید باید بدانید که خواندن کتاب های مربوط به زمینه کاری تان، به شما کمک بسیاری می کند. دیجیتال مارکتینگ هم یکی از مواردی است که می توانید با خواندن کتاب مهارت های لازم برای انجام هر چه بهتر آن را بیاموزید. در واقع دلایل بسیاری وجود دارد که باید کتاب بخوانیم.

دلایل خواندن کتاب

 • دست یابی به اطلاعات عمیق و مفید

می توانید با مطالعه مقاله، دیدن فیلم یا گوش دادن به پادکست ها اطلاعات مفیدی به دست بیاورید. اما هیچ کدام آنها به اندازه کتاب مفید نیستند. بنابراین اگر می خواهید در مورد موضوعی خاص اطلاعات دقیق با جزئیات کافی به دست آورید بهترین گزینه خواندن کتاب است.

 • موجود بودن در انواع قالب ها

شاید وقتی صحبت از کتاب پیش می آید، شما فقط مقالات و روزنامه های قدیمی را به خاطر بیاورید. در صورتی که این روزها کتاب علاوه بر نسخه های چاپی به صورت دیجیتال نیز در دسترس است. حتی بعضی از کتاب ها دارای فایل های صوتی نیز می باشند.

 • کمک به درک بهتر علوم و بهبود عملکرد مغز

همانطور که بدن انسان برای داشتن سلامتی به ورزش نیاز دارد، مغز انسان نیز به ورزش نیاز دارد تا دچار زوال نشود. مطالعه کتاب یک ورزش بسیار عالی برای بهبود توانایی مغز است. خواندن کتاب باعث تقویت حافظه و افزایش قوه تخیل و ایده های نو می شود.

پس از بررسی دلایل خواندن کتاب در ادامه برای آشنایی هر چه بیشتر شما با کتاب های دیجیتال مارکتینگ، فهرستی از انواع کتاب های بازاریابی را برایتان آماده کردیم که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

 1. کتاب مدیریت بازاریابی

این کتاب که جزو بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ است، توسط پدر علم بازاریابی فیلیپ کاتلر نوشته شده است. در این کتاب اصولی ترین روش های بازاریابی بررسی شده است که با خواندن آن می توانید اطلاعات مفید و مؤثری در مورد بازاریابی دیجیتالی به دست آورید.

 1. کتاب قبایل

این کتاب که توسط ست گودین نوشته شده است، به شما می آموزد که چگونه کسب و کار دیجیتال خود را هدایت کنید تا یک کسب و کار متفاوت داشته باشید.

 1. کتاب چوب دستی ات را بساز

این کتاب در ایران به نام ایده عالی مستدام منتشر شده است و به شما کمک می کند تا ایده های مختلف را در کنار هم قرار دهید و پس از ارزیابی بهترین ایده را مفهوم سازی کنید. پس از خواندن این کتاب، دامنه ارتباطاتتان با افراد گسترده تر و مؤثرتر می شود.

 1. کتاب بازاریابی دیجیتال

این کتاب یکی از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ است. با استفاده از این کتاب که نوشته متینه مقدم می باشد می توانید میزان اثرگذاری بازاریابی دیجیتال را ارزیابی کنید. از این کتاب در شرکت ها و مؤسسات بسیاری استفاده شده است.

 1. کتاب چگونه می خواهیم متفاوت فکر کنیم

این کتاب توسط روهیت بهارگاوا نوشته شده است و کارهایی که باید یک دیجیتال مارکتر حرفه ای انجام دهد را به شما آموزش می دهد.

 1. کتاب تو بهترین مشتری من هستی

این کتاب توسط ویراستارهای مختلف و به نام های مختلف به چاپ رسیده است. نویسنده سری دوازدهم این کتاب مایک مونتیرو است و برای هر دیجیتال مارکتری لازم است تا حداقل یکبار این کتاب را بخواند. با استفاده از این کتاب این شما می آموزید که چگونه کاری کنید تا مشتری تان احساس ارزشمند بودن بکند.

 1. کتاب گاو بنفش

کتاب گاو بنفش نوشته ست گودین، متخصص سابق کسب و کار است. در این کتاب نکات کلیدی و مهم که باعث موفقیت شرکت های بزرگ مانند اپل شده است، بررسی می شود و به همین دلیل این کتاب یکی از مهمترین کتاب های بازاریابی دیجیتال است.

 1. کتاب Convert

در این کتاب سعی شده است تا محتوا و نحوه طراحی که برای سایت ها مناسب است، به مخاطبین انتقال داده شود. نویسنده این کتاب بن هانت می باشد.

 1. کتاب Content Inc

این کتاب دیجیتال مارکتینگ توسط جو پلازی که خود مؤسس یک شرکت بازاریابی محتوا است، نوشته شده است. جو پلازی در این کتاب ۶ نکته را که به شما در راه اندازی یک کسب و کار موفق کمک می کند، توضیح می دهد.

معرفی بهترین کتاب ها برای آموزش بازاریابی آنلاین در سال ۲۰۲۰

در این قسمت می خواهیم بهترین کتاب های بازاریابی که در سال جدید شناخته شده اند را به شما معرفی کنیم.

 1. بازاریابی محتوا حماسی

نویسنده این کتاب چو پلازی، بنیانگذار مؤسسه بازاریابی محتوا و یکی از برترین نویسنده های کتاب بازاریابی آنلاین در جهان است. وی در این کتاب بر تولید محتوای ارزشمند برای ارائه به مشتریان تأکید می کند.

 1. کتاب فریب نخورید

کتاب دیجیتال مارکتینگ برای آدمک ها یا فریب نخورید، یکی از بهترین کتاب ها برای آموزش بازاریابهای دیجیتالی است که تازه شروع به کار کرده اند. این کتاب مرجع کاملی از اطلاعات اصولی است که برای بازاریابی دیجیتال از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 1. کشتن بازاریابی

این کتاب که با مشارکت چند نویسنده نوشته شده است یکی از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ است و می تواند به شما برای اینکه در حرفه بازاریابی موفق شوید کمک بسیاری بکند. نویسندگان این کتاب پس از موفقیتی که با انتشار این کتاب به دست آوردند، دوباره با هم همکاری کرده و کتاب دیگری را با نام مدیریت بازاریابی محتوا خلق کردند.

معرفی چند کتاب بازاریابی برتر در جهان

در پایان مقاله قصد داریم تا شما را با تعدادی از کتب برتر دیجیتال مارکتینگ آشنا کنیم.

 1. کتاب عبور از پرتگاه
 2. کتاب بازاریابی اجاره ای
 3. کتاب قوانین بازاریابی ایمیلی
 4. کتاب بازاریابی چریکی
 5. کتاب جنگ بازاریابی
 6. کتاب بازاریابی ویروسی
 7. کتاب قلاب
 8. کتاب ساختن داستان برند
 9. کتاب بازاریابی هکر رشد
 10. کتاب استراتژی اقیانوس آبی
 11. کتاب اینفلوئنسر
 12. کتاب تأثیر روانشناسی ترغیب
 13. کتاب قانون ۲۰/۸۰ فروش و بازاریابی
 14. کتاب یک میلیون فالوور
 15. کتاب کد محتوا
 16. و … .

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، بازاریابی یکی از مهارت هایی است که هر روز نیاز به ایده های جدید و نو دارد. بنابراین اگر می خواهید به یک دیجیتال مارکتر حرفه ای تبدیل شوید باید مهارت های جدید به دست آورید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید. در این میان خواندن کتاب های دیجیتال مارکتینگ بدون صرف هزینه های زیاد به شما کمک می کند تا در این راه موفق شوید و هر چه زودتر به هدف خود برسید.

تگ ها: , , , , , ,

مقالات قبلی و بعدی:

«
»

نظر خود را ثبت نمایید