چرا خرید بک لینک کار اشتباهی است

نوشته شده توسط | دسته بندی: | ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ | لینک کوتاه: http://sellfree.ir/?p=17770 | تایید شده

انتشار در: لینکدین تلگرام فیسبوک توئیتر واتس آپ
(می توانید نظر خود را در مورد این مقاله ثبت نمایید)

بک لینک چیست؟

لینک سازی را می توان پر بحث ترین موضوع در سئو دانست و نظرات ضد و نقیض بسیار زیادی در مورد تاثیر بک لینک بر سئو و استراتژی و یا طرز کار اجرای آن وجود دارد. در این مقاله ما قصد داریم ابتدا درباره بک لینک اطلاعاتی به شما بدهیم و سپس به شما بگوییم چه تاثیری بر سئو یک وبسایت خواهد داشت. در واقع لینک سازی یا کسب بک لینک فرآیند یا پروسه دریافت لینک از سایر سایت های اینترنتی برای وبسایت خودمان می باشد و منظور از لینک متن یا تصاویری هستند که با کلیک بر روی آن ها کاربر به صفحه دیگری در اینترنت منتقل می شود که ربات های گوگل زمان بررسی یک صفحه لینک های موجود آن را نیز مورد بررسی قرار می دهند و سپس به این صفحاتی که لینک شده‌اند مراجعه و بررسی می کنند و بدین صورت مسیر حرکتی ربات های گوگل در اینترنت شکل می گیرند.

چرا خرید بک لینک کار اشتباهی است-2

تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی

مبحث لینک سازی به دو بخش اصلی لینک سازی داخلی و خارجی تقسیم می شود که تفاوت های مهم و بسیار زیادی با یکدیگر دارند. اول از همه بهتر است بدانید لینک سازی داخلی یعنی ایجاد لک لینک میان صفحات یک سایت و بدین منظور است که اگر صفحه‌ای از سایت شما به یک صفحه دیگر از سایت شما لینک داده شود لینک داخلی ایجاد شده است ولی اگر لینک از سایت دیگری به یکی از صفحات وبسایت شما ایجاد شود یک لینک خارجی یا بک لینک برای شما ایجاد شده است.

تاثیر بک لینک بر نتایج گوگل

به طور کلی بهتر است با یک مثال این مسئله را بهتر برایتان توضیح بدهیم تا به درستی تاثیر بک لینک را برنتایج گوگل درک کنید. برای مثال شما از یک وبسایت خیلی معتبر و مطمئن که جایگاه و یا رنک بالایی دارد بک لینک می گیرید طبیعتا تاثیر بسیار زیادی بر سئو شما خواهد گذاشت اما در قسمت بعدی به شما می گوییم که چرا خرید بک لینک کار اشتباهی است. در واقع گوگل با کمک کلماتی که در اطراف بک لینک ها وجود دارد موضوع وبسایت ها را به راحتی تشخیص می دهد و بطور مثال وبسایت های زیادی در صفحات خود را به وبسایت Ebay یا ای بی ارجاع می دهند که معمولا در جملات آن ها کلمه “موبایل” یا “هدفون” به چشم می خورد به همین دلیل شما با جستجوی این کلمه در گوگل وبسایتی که ای بی را در رتبه های بالا و بعد از کتابخانه گوگل و وی کی پدیا مشاهده خواهید کرد ولی برای وبسایتی به بزرگی ای بی یا هر وبسایت بزرگ دیگری کلمه “هدفون” بعنوان یک کلمه کلیدی شناخته نخواهد شد به علت این که هیچ لینک ورودی مناسبی برای آن ندارد و تنها زمانی حرید یک بک لینک برای وبسایت شما موثر خواهد بود که از وبسایت های معتبری که در زمینه کاری با وبسایت شما در حال فعالیت هستند باید بک لینک بخرید. در ادامه به اینکه چرا خرید بک لینک عمل و یا پروسه‌ای اشتباه هست خواهیم پرداخت.

چرا خرید بک لینک کار اشتباهی است-1

چرا خرید بک لینک کار اشتباهی است؟

زمانی که در وبسایت های مختلف ایرانی و یا خارجی جستجو می کنید مسلما با این موضوع مواجه خواهید شد که این وبسایت ها در حال فروش بک لینک می باشند تا تاثیر گذاری و جذب بیشتری بر روی وبسایت مورد نظر خود پیاده سازی کنن، حالا اگر شما به عنوان شخصی مبتدی هیچ اطلاعی از خرید بک لینک نداشته باشد و از ضررهای آن اطلاعاتی نداشته باشید مسلما خیلی راحت فریب خواهید خورد و هم پول و هم زمان و هم وبسایت خود را از دست خواهید داد و این موضوع در آخر باعث از بین رفتن تلاش های شما برای سئو وبسایتتان می شود. اگر بخواهیم از نظر دیگری این مسئله را مورد بررسی قرار بدهیم، گوگل تنها به برخی از لینک ها اجازه می دهد که سنگینی بیشتری نسبت به بقیه لینک ها داشته اما اگر از منبع های قابل اعتماد باشند و اگر منبع شما قابل اعتماد نباشد نامی از شما ذکر نخواهد شد که در نتیجه می توانیم به راحتی بگوییم خرید بک لینک کار اشتباهی است که یکی از این مشکلات گوگل دانس یا همان رقص گوگل و سند باکس است و هم‌چنین برای شما و وبسایتتان مشکلات بسیار زیاد دیگر را به همراه خواهد داشت.

 

تگ ها: , , , , ,

نظر خود را ثبت نمایید