تأثیر قطعی اینترنت بر کسب و کارهای آنلاین

نوشته شده توسط | دسته بندی: | ۱۱ آذر ۱۳۹۸ | لینک کوتاه: http://sellfree.ir/?p=21638 | تایید شده

انتشار در: لینکدین تلگرام فیسبوک توئیتر واتس آپ
(می توانید نظر خود را در مورد این مقاله ثبت نمایید)

در این مطلب به بررسی تأثیر قطعی اینترنت بر کسب و کارهای آنلاین و رشد آن از سال های اخیر تا کنون می پردازیم پس با ما همراه باشید.

میزان رشد اینترنت و کسب و کارها از گذشته تا هم اکنون:

میزان رشد اینترنت از ۲ سال پیش تا الآن پیشرفت چشمگیری داشته همین موضوع باعث شده در زندگی امروز تحصیل، کار، تفریح، خرید های روزانه، رفت و آمد، کار، ارتباطات همه و همه در اینترنت انجام می شود. به همین دلیل میزان رشد و پیشرفت کسب و کارهای اینترنتی هم افزایش یافته و هم اکنون در حال پیشرفت می باشد 😎 بیل گیتس می گوید اگر کسب و کار آفلاین شما هنوز آنلاین نشده پس به زودی از صحنه کسب و کار محو خواهد شد 👌 از سال ۲۰۱۸ به بعد، هر روز به طور میانگین بیش از یک میلیون کاربر جدید به جمع کاربران اینترنت اضافه می شود. در واقع بانک مرکزی از گردش ٩۴ هزار میلیاردی خرید اینترنتی در ایران در سال ۹۴ گزارش داد.

تعداد کاربران اینترنت در طول زمان

🙂 بیش از ۲۹۰۰ فروشگاه اینترنتی فعال در ایران وجود دارد 🙂

بررسی مخاطبان اینترنتی بر اساس سن

با توجه به آمارها و رشد و پیشرفت اینترنت، می خواهیم بدانیم قطعی اینترنت بر کسب و کارهای اینترنتی چه تأثیری دارد؟ پس برای کسب اطلاعات بیشتر از این موضوع با ما همراه باشید.

تأثیر قطعی اینترنت بر کسب و کارهای آنلاین؟

در تاریخ (۲۴ آبان ۹۸) اینترنت ثابت و همراه در ایران قطع شد البته این قطعی به دلیل جلوگیری از اغتشاشات و ایجاد امنیت در سراسر کشور اعلام شد. پس از یک هفته از قطع شدن اینترنت، اینترنت های ثابت دوباره وصل شد البته اینترنت های موبایل با تاخیر بیشتری وصل شد.

چند نمونه از روش هایی که میتوان در اینترنت کسب در آمد کرد:

۱- تبلیغات: مانند تبلیغات کلیکی، ثابت و ریپورتاژ می باشد، سایت هایی که درآمد خود را از راه تبلیغات به دست می آوردند در زمان قطعی اینترنت با ضرر های هنگفتی مواجه شده اند و همچنین افرادی که در زمان قطعی اینترنت برای کسب و کار خود تبلیغات کردند با ضررهای جبران ناپذیری مواجه شدند و بودجه های زیادی از دست دادند.
۲- فروش محصول و خدمات: سایت هایی که محصول و خدماتی به مردم ارائه می دادند نیز دچار ضرر های میلیاردی شدند.

آیا تأثیر قطعی اینترنت ثابت بیشتر بود یا اینترنت های موبایل؟

در واقع قطعی اینترنت موبایل بیشتر از اینترنت های ثابت به مردم صدمه می زند چون اکثر مخاطبان سایت ها (۴۰ تا ۹۰) با اینترنت موبایل وارد می شوند و تراکنش انجام می دهند. همچنین فعالیت هایی مانند: دانلود بازی، ویدیو، عکس، شبکه های اجتماعی و … که درصد بیشتری از مخاطبین موبایل را پوشش می دهد.

تأثیر قطعی اینترنت بر روی زرین پال

تاثیر قطعی اینترنت بر روی زرین پال

خسارت وارد شده بر تمامی کسب و کارها و مردم چقدر بوده است؟

قطع شدن اینترنت و اتصال محدود آن بسیاری از کسب و کارها و استارتاپ ها را با مشکلات پیش بینی نشده و بدون برنامه ریزی مواجه کرد که محاسبه و پرداخت تمامی خسارت های وارد شده بر کسب و کارها و مردم بسیار دشوار و غیر ممکن است.

برخی دیگر از خسارت های وارد شده بر مردم و کسب کارها:

خسارت و تعطیلی کسب و کارهایی مانند:

🔹 عدم دسترسی دانشجو ها برای دریافت منابع اطلاعاتی

🔹 تعطیلی صرافی‌ها و همچین کارگزاران بورس و معامله گران آنلاین

🔹 فروشگاه های اینترنتی پوشاک

🔹 مختل ماندن کار شرکت ها و بیکاری کارمندان

🔹 تعطیلی برخی از آژانس‌های مسافرتی، هواپیمایی و تور‌های گردشگری

🔹 تعطیلی آموزش های آنلاین و وبینارها

🔹 عدم دسترسی به تجهیزات پزشکی که از خارج از کشور تأمین می شد

🔹 مختل ماندن پروژه های افرادی که به صورت دورکاری کار می کنند

🔹 خرید بلیط سینما ۶۰ درصد کاهش یافته و در فعالیت های بانکی هم تأثیر گذار بوده است.

🔹 تمامی کسب و کارهایی که تبلیغات خود را در شبکه های اجتماعی انجام می دهند و از این شبکه ها کسب درآمد می کنند.

(نابودی کسب و کارهای آنلاین = قطعی اینترنت)

چرا وب سایت های داخلی بستر اینترانت در دسترس بودند؟

در مدت قطعی اینترنت در چند روز اول تمامی شبکه های داخلی و خارجی با مشکل روبرو بودند. بعد از چند روز، اینترانت (شبکه داخلی کشور) در دسترس بود و فقط سایت هایی که روی سرور های اینترنت داخلی (اینترانت) قرار داشتند در دسترس بودند. به عنوان مثال: شبکه بانکی کشور، تاکسی های اینترنتی، خبرگزاری ها، سفارش آنلاین غذا و محصولات غذایی.

قطعی اینترنت در گذشته:

در گذشته هم شاهد قطعی اینترنت یعنی در سال ۱۳۸۸ بودیم اما در آن زمان خسارت کمتری به مردم وارد شد و همچنین در سال ۱۳۹۶ هم این اتفاق افتاد اما با توجه به رشد سریع اینترنت در میان مردم و کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپ ها این قطعی در سال ۱۳۹۸ بیشترین خسارت های مالی و غیر مالی را بر همه وارد کرد.

تأثیر قطعی اینترنت بر کسب و کارهای آنلاین

آیا قطعی اینترنت بر روی سئو و سرچ گوگل هم تأثیر گذاشت؟

بله یکی دیگر از خسارت های وارد شده بر روی سئو کارها یا افرادی که با پرداخت هزینه برای بهینه سازی سایت و کسب رتبه بهتر در گوگل کاربران خود را از طریق سرچ گوگل پیدا می کردند و وارد سایت می کنند. اما با قطعی اینترنت کاربران دیگر نمی توانند برای رفع نیاز خود در موتور جستجو سرچ کنند و در سایت مورد نظر وارد شوند اگر هم سایت مورد دلخواه آنها بر روی سرور ایران باشد اما افراد کمی آدرس سایت های مورد نیاز خود را که در طول روز به آنها مراجعه می کند را به خاطر می سپارند و این امر یعنی از دست دادن کاربران فعال بسیاری از سایت ها که می توانستند سودآور باشند و همچنین تمامی زحمت هایی که برای جذب کاربران کشیدند تا از طریق سئو و سرچ گوگل به سایت وارد شوند از بین می رود.

آیا قطعی اینترنت بر روی سئو و سرچ گوگل هم تاثیر گذاشت؟

تأثیر قطعی اینترنت بر کسب و کارهای بزرگ:

اگرچه قطعی اینترنت در کسب و کارهای بزرگ و کوچک تأثیر گذار بوده اما در این بخش چند نمونه از آمار خسارت های کسب و کارهای بزرگ را برای شما به نمایش می گذاریم به عنوان مثال: مشکلات ارتباط با مشتری دیجی کالا، خسارت ۷۵ درصدی سایت استاد سلام بنیانگذار این سایت: استاد سلام شاگردان زیادی در خارج از ایران دارد اما با قطعی اینترنت برای هماهنگی معلم و شاگرد امکان استفاده از ایمیل و پنل نیست و شخصا مجبور به هماهنگی بین شاگرد و معلم شدم. کارمندان مسیریاب نشان در بحث تحقیقات دچار مشکل شده‌اند، مدیر عامل سایت ایسام از کاهش ۳۰ درصدی فروشگاه اینترنتی خود در زمان قطعی اینترنت گزارش داد، کاهش ۷۰ درصدی فروش زودشور و ۹۰ درصدی داروخانه آنلاین، کاهش ۹۰ درصدی فروشگاه اینترنتی تخفیفان و دیگر سایت هایی که خسارت های جبران ناپذیری به همراه داشته اند.

نظر خود را ثبت نمایید