موتور جستجو (فیلترها)

تاریخ ثبت: 21 تیر 1399 ساعت 03:25:02
به روز رسانی: 13 مرداد 1399 ساعت 20:11:18
همانطور که می دانیم این روزها استفاده از اینترنت به یکی از اجزای مهم زندگی همه انسانها تبدیل شده است. به طوری که بدون اینترنت تقریباً زندگی با مشکل رو به رو می شود.

وابستگی به اینترنت برای انجام بازی های آنلاین، جستجوی مطالب و خبرهای روز و دانلود فیلم و کتاب و ... از یک سو و از سوی دیگر استفاده از اینترنت در جهت انجام امور کاری و اقتصادی، باعث اهمیت فراوان اینترنت در زندگی روزمره همه ما شده است.

حتی استفاده از اینترنت در رونق کسب و کارها نیز نقش بسیار پر رنگی دارد. به طوری که افراد با استفاده از اینترنت می توانند برای خود یک کسب و کار ایجاد کنند و کالاهای خود را در آنجا تبلیغ کرده و بفروشند.

این کار مخصوصاً برای کسانی که شرایط مالی خوبی ندارند بسیار مناسب است. زمانی که یک فرد از طریق اینترنت کسب در آمد می کند دیگر نیازی به داشتن هزینه زیادی برای اجاره مغازه ندارد. حتی می تواند برای معرفی محصولات خود با ایجاد یک صفحه در شبکه های اجتماعی، به تبلیغ محصولات خود بپردازد و نیازی به صرف هزینه برای چاپ و پخش تراکت های تبلیغاتی ندارد.

رونق کسب و کارهای اینترنتی سبب شده است تا صاحبان کسب و کارهای سنتی نیز به سمت کسب و کارهای اینترنتی کشیده شوند و با باز کردن یک پیج داخل فضای مجازی به تبلیغ محصولات خود بپردازند.

نقش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در رونق کسب و کار


اینستاگرام و تلگرام به عنوان محبوب ترین نرم افزارها در بین مردم، به یک مکان مناسب برای تبلیغ کسب و کارها در آمده اند. با توجه به زیاد بودن اجاره مغازه ها، خیلی از افراد هزینه کافی برای شروع یک کسب و کار را ندارند.

البته بسیاری از افراد با گرفتن قرض و وام توانسته اند یک مغازه کوچک برای خود اجاره کنند، ولی نتوانسته اند در کار خود موفق شوند و بجای سود، ضرر بسیار زیادی را متحمل شده اند.

بنابراین برای جلوگیری از ضرر زیادی بهتر است افراد با ایجاد یک پیج داخل اینستاگرام یا ایجاد یک کانال در تلگرام اقدام به فروش محصولات خود کنند.

در این مقاله سعی می کنیم در مورد چگونگی رونق کسب و کار اینترنتی صحبت کنیم.

توسعه اینترنت باعث افزایش رونق کسب و کار شده است


در حال حاضر شاهد پیشرفت چشم گیر اینترنت هستیم. هر روز نرم افزارهای زیادی پا به جهان می گذارند که هر کدام از این نرم افزارها دارای ویژگی های خاص خود هستند. همه این نرم افزارها برای راحت تر شدن زندگی و سرگرمی انسان ها ساخته می شوند.

اگر نگاهی به زندگی انسان عصر حاضر بیندازیم خواهیم دید که اینترنت جزء جدایی ناپذیر از زندگی ما شده است. سبک و زندگی ما با به وجود آمدن فروشگاه های اینترنتی، شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجو و تبلیغات اینترنتی بسیار تغییر کرده است.

کسب و کار خود را به روز کنید


باید بتوانیم کسب و کار خود را متناسب با نیاز روز پیش ببریم و بتوانیم کالا و یا خدمات خود را به خوبی به کاربران معرفی کنیم. اگر نتوانیم همگام با دنیا پیش برویم و تغییر کنیم، قطعاً رقبا از ما پیشی می گیرند.

یکی از کارهایی که صاحبان کسب و کارهای سنتی باید امروزه انجام بدهند، آشنایی با اینترنت است. استفاده درست از اینترنت و دانش عصر جدید در زمینه فناوری اطلاعات، بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیکی می تواند راه رسیدن به موفقیت را برای صاحبان کسب و کار هموار و کوتاه کند.

بازاریابی اینترنتی


یکی از روش هایی که باعث رونق کسب و کار شما می شود، بازاریابی اینترنتی است. عوامل مختلفی می تواند بر روی موفقیت در بازاریابی اینترنتی تأثیر بگذارد، مانند:

 • شناخت مشتریان

 • ارائه و معرفی صحیح خدمات و محصولات

 • برنامه طولانی مدت

 • شناخت بازار

 • جلب اعتماد

 • استفاده از ابزارهای مؤثر


تأثیرات بزرگ اینترنت بر روی موفقیت کسب و کار


استفاده از اینترنت و بازاریابی اینترنتی نقش بسیار زیادی در موفقیت کسب و کارها دارد. به طوری که شرکت های کوچک با استفاده از بازاریابی اینترنتی توانسته اند مانند شرکت های بزرگ معروف و جهانی، در همان ابتدای کار، فعالیت خود را توسعه دهند.

همچنین این شرکت ها با استفاده از اینترنت توانسته اند اعتبار برند و یا محصول خود را به همه ثابت کنند و اعتماد کاربران را جلب کنند.

با این کار یک رقابت سالم بین شرکت های بزرگ و کوچک ایجاد می شود. شرکت های بزرگ برای اینکه اعتبار خود را از دست ندهند مجبور هستند به بازاریابی اینترنتی روی بیاورند.

اطلاعات کاربران افزایش پیدا کرده است


به دلیل اینترنتی شدن بیشتر کسب و کارها، کاربران از قیمت محصولات باخبر هستند و قیمت یک محصول را در چند پیج مختلف پیدا کرده و مقایسه می کنند و پس از آن اقدام به خرید می کنند.

یکی از مزایای اینترنتی شدن کسب و کارها این است که کاربران می توانند بدون واسطه محصول مورد نظر خود را خرید کنند. با این کار، هم در زمان و هم در هزینه کاربران صرفه جویی می شود.

میزان قیمت محصولات با استفاده از اینترنت کاهش می یابد


یکی از مزایایی که بازاریابی اینترنتی برای صاحبان کسب و کار داشته است، کم بودن هزینه تبلیغات است. با این کار افرادی که هیچ هزینه ای برای شروع کار خود ندارند، می توانند از این روش استفاده مفیدی داشته باشند.

همچنین به دلیل کاهش هزینه تبلیغات، میزان هزینه فروش نیز کاهش می یابد.

همچنین کاربرانی که هزینه ها را با هم مقایسه می کنند می توانند از پیجی خرید کنند که قیمت فروش پایین تری دارد.

با این کار یک رقابت بین پیج ها ایجاد می شود که برای جذب مشتری اقدام به کاهش قیمت های خود می کنند.

چگونه از اطلاعات و تجربیات رقبا استفاده کنیم؟


زمانی که می خواهیم کاری را آغاز کنیم، چه در فضای مجازی و چه در واقعیت باید قبل از شروع به کار، در مورد آن تحقیق کنیم. می توانیم از صاحبان کسب و کارها در مورد تجربیاتشان سوال کنیم.


 • روش هایی که باعث موفقیت آنها شده را به کار بگیریم و از انجام اشتباهات آنها پرهیز کنیم
زمانی که می خواهید کاری را انجام دهید، قبل از شما حتماً افرادی از آن روش استفاده کرده اند. بهتر است ببینید آن افراد در این زمینه موفق بوده اند یا خیر؟ اگر در این زمینه موفق بوده اند باید ببیند که آنها چگونه عمل کرده اند که باعث موفقیت آنها شده است.

اگر کسی هم در این روش شکست خورده بود بهتر است شما از این روش استفاده نکنید و استراتژی خود را تغییر بدهید. زیرا اگر این روش موفقیت آمیز بود قطعاً باعث موفقیت فرد قبلی می شده است.


 • پیش بینی روند کار باعث رونق کسب و کار می شود
روند کاری قوی ترین رقیبتان را بررسی کنید. در این صورت به راحتی می دانید که کجای کار را اشتباه کرده اید و اشتباهات خود را جبران می کنید.

همچنین بهتر است رفتار مشتریان در هنگام خرید را بررسی کنید. این روش به شما کمک می کند تا رویکردهای تازه که پیش روی شما است را پیش بینی کنید.

زمانی که الگوی فعالیت رقیبتان را بررسی می کنید، نقاط قوت و ضعف آن ها را در می یابید و می توانید در قسمت هایی که آنها ضعیف تر عمل کردند، بهتر عمل کنید و مشتری های بیشتری را به سمت خود جذب کنید.


 • سعی کنید اعتماد مشتریانتان را جلب کنید، این کار باعث جذب مشتری های بیشتر می شود
روش هایی که رقبای شما از آنها استفاده کرده اند و توانسته اند مشتریان ثابتی برای خود داشته باشند را بررسی کنید. این استراتژی ها می تواند به شما کمک کند تا اعتماد مشتریان خود را جلب کنید. با جذب مشتری دائمی می توانید مشتری های جدیدی برای خود پیدا کنید.

زمانی که یک مشتری از نحوه برخورد و محصول شما راضی باشد می تواند با تعریف کردن از برند و یا محصول شما مشتری های زیادی برای شما جذب کند.


 • روش های بازاریابی خود را ارتقاء بدهید
بهتر است روش و نحوه بازاریابی خود را تغییر بدهید. قبل از شروع به کار در مورد روش های بازاریابی رقبای خود تحقیق کنید. اگر رقبای شما در زمینه کسب درآمد از شما موفق تر عمل می کنند باید بدانید چه عاملی باعث رونق کسب و کار آنها شده است.

دو راه برای موفقیت شما در کنار این افراد وجود دارد:

 • در ابتدا بدانید که این افراد بیشتر در چه قسمت هایی تمرکز داشته اند که باعث موفقیت کسب و کارشان شده است، شما نیز تمرکز خود را در همان بخش قرار دهید.

 • می توانید از اشتباهات و خطاهای آنها در حوزه کسب و کارشان استفاده کنید. قبل از اینکه خود رقبا متوجه اشتباهاتشان شوند شما به طور صحیح در این بخش متمرکز شوید. این کار کسب و کارتان را رونق می بخشد.


نتیجه گیری

اینترنت توانسته سبک زندگی انسان عصر حاضر را تغییر بدهد. استفاده از اینترنت تغییرات مثبتی در زندگی انسان عصر حاضر ایجاد کرده است. بسیاری از افراد توانسته اند بدون سرمایه اولیه کسب و کاری تشکیل بدهند و در آن کسب و کار موفق شوند. در واقع اینترنت سبب رونق کسب و کار این افراد شده است.

همچنین خیلی از افراد به دلیل مشغله کاری نمی توانند که به مراکز خرید بروند. بنابراین ترجیح می دهند به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهند.

وجود اینترنت در هر خانه ای لازم است. زیرا بسیاری از کارها با استفاده از اینترنت انجام می شوند. امروزه حتی برای پرداخت قبوض نیز از اینترنت استفاده می کنند. اینکار باعث راحتی و کاهش ترافیک شده است. بنابراین می توان گفت اینترنت نقش پررنگی در هر خانه ای دارد و باعث رونق کسب و کار خیلی از افراد شده است.

آیتم های مرتبط

بهترین سوپر مارکت اینترنتی

از اوایل دهه 90 میلادی با فراگیر شدن اینترنت به عنوان سرویس عمومی که در اختیار جامعه قرار گرفت و همچنین گسترش و افزایش...

8 روش تبلیغات رایگان در اینترنت

بسیاری از افرادی که اقدام به راه‌اندازی یک کسب‌وکار نسبتاً کوچک می‌کند مطمئناً با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهند...

بهترین روش برای بازاریابی آنلاین

در اینجا به چند روش از بهترین روش های بازاریابی آنلاین اشاره می کنیم: گفته می شود بیشتر آمریکای ها ،از سوپر مارکت...

بهترین روش های تبلیغات برای وب سایت ها

چند نمونه از تبلیغات موثر برای وب سایت ها روش های زیادی جهت تبلیغ سایت ها وجود دارد اما باید این نکته را در نظر...

تبلیغات در اینترنت

تبلیغات در اینترنت یا (Internet advertising) نوعی دیگر از انواع تبلیغات است که در قالب ها و شکل های مختلف در وب سایت ها و اپلیکیشن...

بهترین روش های تبلیغات برای وب سایت ها

چند نمونه از تبلیغات موثر برای وب سایت ها روش های زیادی جهت تبلیغ سایت ها وجود دارد اما باید این نکته را در نظر...

بهترین فروشگاه های اینترنتی در کشور

فروشگاه های اینترنتی وب سایت هایی هستند که مجموعه ای از محصولات را بر اساس نیاز کاربر و همچنین امکانات خود مجموعه...

تبلیغات هدفمند و خلاقانه در اینترنت

بی‌شک می‌توان گفت اینترنت یکی از برترین شاهکار‌های بشریت محسوب می‌شود. این شبکه جهانی بر روی صنایع و بخش‌های...

کدام شبکه های اجتماعی برای بازاریابی مناسب‌ترند؟

با گسترش و نفوذ اینترنت، شبکه‌های اجتماعی به وجود آمدند و باعث شدند که ارتباط بین انسان‌ها در دنیا، وارد فصل جدیدی...

10 قدم آسان برای ساخت رایگان اپلیکیشن

تلفن های همراه در حال غلبه بر کامپیوتر ها هستند: همانطور که شاهد هستیم تعداد مصرف کنندگان تلفن های هوشمند و زمانی...

شرایط عودت وجه پس از خرید اینترنتی

در حقیقت می‌توان گفت شبکه گسترده جهانی یا همان اینترنت باعث شده تا ارتباطات بین افراد و حتی ماشین‌ها ارتقا یابد...

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به صورت رایگان

همه ما در هر سن و موقعیت اجتماعی که باشیم، به دنبال راهی برای درآمدزایی هستیم. خوب مسلما راه های مختلفی به ذهن ما...

بهترین سایت ها برای درج آگهی کدامند

همه افرادی که می خواهند کسب و کاری را شروع کنند یا تولید کننده و یا فروشنده محصولات و خدماتی هستند به دنبال اضافه...

۱۰ فروشگاه اینترنتی با ارزان‌ ترین قیمت

در این مقاله به معرفی بهترین فروشگاه های اینترنتی در ایران خواهیم پرداخت. با کمک اینترنت شما نیاز نخواهید‌ داشت...

فعال سازی نماد اعتماد الکترونیکی برای فروشگاه های اینترنتی

امروزه با گسترش روزافزون سایتهای اینترنتی، دنیای تجارت و کسب و کار نیز به سمت وب سایتها تمایل بیشتری پیدا کرده...

قوانین خرید و فروش اینترنتی در کشور

چگونه می توان به سایت های خرید و فروش اینترنتی اعتماد کرد؟ امروزه برای فعالیت یک سایت تجاری و راه اندازی یک فروشگاه...

درباره ما | راهنما | قوانین و مقررات | کاربران | تماس با ما | مقالات | اینستاگرام
طراحی سایت توسط دارکوب با استفاده از سیستم مدیریت محتوای دارکوب. با
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است