جستجو

بک لینک سازی چیست؟

(12 رای)
تاریخ ثبت: 25 شهریور 1398 ساعت 18:08:06
به روز رسانی: 03 مهر 1398 ساعت 18:09:36
آدرس کوتاه: https://sellfree.ir/18058
ارتباط رفته رفته باعث دیده شدن و در نهایت موفقیت را به ارمغان می آورد هرچند که همه چیز به نقش اصلی بستگی دارد تا بتواند توجهات را سمت خودش جلب کند اما چیز دیگری که می تواند دو برابر مثمر ثمر باشد ارتباط با اطراف است چه در دنیای حقیقی و چه در دنیای مجازی . بک لینک ها نقش همین عنوان را برای ما ایفا می کنند پس هر چقدر ارتباط بیشتری داشته باشیم بهتر است.

بک لینک چیست؟

دریافت لینک یک سایت از سایت دیگر را بک لینک می گویند که مدیر می تواند آن لینک را در هر صفحه و هر بخش از سایت خود نیز قرار دهد در عوض طرف مقابل هم یک بک لینک دریافت می کند و پیوندی میان دو سایت به وجود می آید اگر اهل اینترنت و فناوری باشید حتماً تا به الان متوجه شده اید که بک لینک ها نقش کاملاً مفیدی را ایفا می کنند به طوری که اگر نباشند امکان فلج شدن سایت یا وبگاه نیز وجود دارد. موتور های جستجوی گوگل با بک لینک رابطه مستقیمی دارند و اگر اختلالی در ساخت بک لینک ها وجود نداشته باشد به راحتی سایت مورد نظر را به مشتریان معرفی می کنند گفته شده روش استاندارد در استفاده از بک لینک ها این است که یک سوم از این بک لینک ها به صفحات اصلی سایت ها و مابقی به دیگر صفحات داخلی سایت ها داده شوند. می توان نامشان را بیزینس سایت هم نیز گذاشت چون با وجود آن وبگاه راحت تر برای عموم تعریف می شود و در غیر این صورت این کار کمی سخت تر است. به طور مثال یک سایت لوازم خانگی را در نظر بگیرید و که از سایت تعمیرات لوازم خانگی بک لینک دریافت می کند مسلماً این اتفاق یک بک لینک طبیعی و مهم برای هر دو سایت ایجاد می کند و در بالا رفتن رتبه سایت کاملاً موثر است. بک لینک ها یعنی پیوند به بیرون و دانستن خیلی چیزهای دیگر، حالا چطور؟ در ذهن تان یک وبلاگ نویس را تصور کنید که مثلاً درباره یک موضوع خاص مطلبی را انتشار می دهد و از طرفی بلاگر دیگری همان موضوع را با دیدگاه خاص خودش در نظر میگیرد و منتشرش می کند اگر این دو وب از یکدیگر بک لینک دریافت کنند در واقع مخاطب می تواند از دیدگاه هردو بهره مند شود و اطلاعاتی بیشتری به دست آورد اگر هم یک کدامشان نسبت به دیگری بازخورد بیشتری داشته باشد روی دیگری هم به همان اندازه موثر می باشد بر سئوی هر دو وبلاگ تاثیر می گذارد.View of a Weak link of a Broken chain exploding - 3d render
اما بک لینک ها به همان اندازه که مفید هستند به همان اندازه هم می توانند مضر باشند. به گمانم تا به الان حدس زده اید منظورم چیست ، بک لینک هایی که از سایت های نا معتبر گرفته می شوند می توانند باعث کاهش رتبه سایت در گوگل شوند و حتّی سایتتان را پنالتی کنند. چند مورد از مهم ترین ویژگی های یک بک لینک بد عبارتند از:

.بک لینک از یک صفحه ضعیف با محتوای بی کیفیت گرفته شود.

.بک لینک مربوط به سایت های نامعتبر (سایت هایی که به راحتی بک لینک می دهند می توانند جز همین دسته باشند)

.لینک های ایجاد شده به صورت خودکار و غیر کنترل.

.بک لینک بهینه شده زیاد با انکرتست.

.دامین اتوریتی پایین وب سایتی که بک لینک می دهد باعث پایین آمدن رتبه سایت می شود.

.بک لینک های داده شده از دایرکتوری ها.

.لینک های زیاد و همینطور لینک های فوتر می توانند برای شما مضر واقع شوند.

چطور بک لینک بسازیم؟

برای ایجاد بک لینک راه های متفاوتی وجود دارد اما برخی خرید بک لینک را انتخاب می کنند بارها گوگل به خرید و فروش بک لینک اخطار داده و گفتن همین یک جمله مسلماً باید کار ساز باشد و جلوی این تبادل غلط را می گرفت که متاسفانه اینطور نبود حتّی سایت های بزرگ هم مشغول به این فعالیت شدند و در رتبه اول قرار گرفتند تا اینکه گوگل سایت های مورد نظر را جریمه کرد و اما باز هم در پس و پیش ماجرا افرادی هستند که فریب تبلیغات اشتباه سایت ها را می خورند و حتّی هزینه زیادی هم بابت خرید بک لینک می پردازند اما در زیر به راه هایی اشاره شده که شما می توانید به صورت رایگان بک لینک دریافت کنید و رتبه سایتتان را افزایش دهید. به دلیل حجم بالای موارد به 20 مورد می پردازیم حتی الامکان مهم ترین ها را مورد بربرسی قرار می دهیم.

1- حضور و فعالیت در انجمن های گفتگو و گرفتن بک لینک رایگان

2- لینک های شکسته مفید

3- دریافت بک لینک از طریق نظر دهی در سایت های مرتبط

4- تولید محتوای ارزشمند و مفید

5- ساخت بک لینک با فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی

6- تهیه پست مهمان و ساخت بک لینک رایگان

7- قرار دادن و اصلاح لینک در جاهایی که حق با شماست

8- ساخت اینفوگرافی

9- قرار دادن محصول برای نقد و بررسی بلاگر ها یا وبسایت ها

10- انجام دادن درخواست های مشتریان به صورت رایگان در ازای اختصاص بک لینک

11- رددیت Reddit

12- انجام مصاحبه و دریافت بک لینک

13- پیشنهاد دادن مقاله برای دریافت لینک

14- برند سازی کردن

15- استفاده از دوستان و آشنایان برای برای لینک کردن

16- گرفتن لینک از سایت های ویکی

17- ثبت کردن سایت در دایرکتوری ها گوگل

18- ایجاد کردن یک سرویس رایگان در سایت خود

19- استفاده از پادکست و ساختن بک لینک رایگان

20- برنامه معروف پینترست Pinterest و لینک سازی

تولید محتوای ارزشمند و مفید: می توان گفت ساده ترین و در عین حال موثرترین روش ایجاد بک لینک همین راه می باشد با تولید محتوای ارزشمند شما می توانید نظرات خیلی ها را به خود جلب کنید. بسیاری از کاربران یا حتّی سایت ها هستند که مطالب مفید و موثر را در تبادلات به دیگران پیشنهاد می دهند و این یک شانس کاملاً فوق العاده است که نباید آن را از دست داد. برای تولید محتوای موفق ابتدا درباره نیازمندی های مردم تحقیق کنید در این موارد محتوای آموزشی یا همان راهنمایی می توانند کار آمد تر از هر مطلب دیگری باشند. و هر چقدر که کار را برای خواننده آسان تر کنید میزان درصد موفقیت متن دو چندان می شود حالا چطور؟ مطالب را با بیان ساده و قابل فهم بیان کنید طوری که مخاطب گیج نشود و مجبور نباشد برای معنی جملات یک فرهنگ لغت در دست دیگرش داشته باشد. از تصاویر برای نشان دادن برخی قسمت های مربوط متن استفاده کنید از ساده ترین راه ها یا نزدیک ترین راه ها برای نمونه ها و مثال هایتان استفاده کنید همینطور باز گذاشتن بخش نظرات و با مهربانی جواب سوالات کاربران را دادن هم می تواند خیلی مفید تر واقع شود.

استفاده از پادکست و ساختن بک لینک رایگان: آدم ها سلیقه های متفاوتی دارند برخی حوصله ندارند برای گرفتن جواب یک متن طولانی را دنبال کنند در عوض دنبال چیزهای راحت تر هستند ساخت پادکست از قبیل همین دسته هاست که می تواند هم کار شما را راحت تر کند و هم به مخاطبانتان کمک کند کافی است تا با صدای کنترل شده ای متن را بخوانید و به صورت رایگان در اختیارشان قرار دهید آن وقت متوجه تاثیر بر ترافیک ساییتان خواهید شد البته از آن جایی که موتورهای جستجو نمی توانند فایل صوتی را تشخیص دهند بهتر است متن را هم در کنارش قرار دهید یا گزیده ای از متن تان را. همینطور آدرس سایتتان و اطلاعاتی که به نظرتان می توانند مخاطب جذب کنند را در پادکست بارگذاری کنید در نظر داشته باشید که بهترین روش در این کار قرار دادن پادکست در وبگاه ها یا کانال های پادکستی است.

ساخت بک لینک با فعالیت در شبکه های اجتماعی: بک لینک ها به نوعی بزینیس سایت ها را انجام میدهند و ارتباطات را افزایش می دهند و در این بین شبکه های اجتماعی در راس همه مرجع های مربوط به ارتباط قرار دارد چرا که هم کار در آن آسان تر است و هم کاربران بیش تری دارد پس استفاده از آن یک برگ برنده به شمار می آید. شبکه های اجتماعی معتبر و قابل اطمینان نزد موتورهای جستجوی گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است با فعالیت مناسب و ممتد در آن می توانید کاربران زیادی را به سمت خود جلب کنید از جمله این فعالیت ها می توان به قرار دادن لینک خود به صورت مستقیم در گفتگو ها ، ایجاد یک صفحه اختصاصی مربوط به معرفی سایت و قرار دادن لینک و... اشاره کرد شبکه های اجتماعی معتبر هم از جمله فیس بوک ، لینکدین ، توییتر ، اینستاگرام و... نیز می باشند که فعالیت در آن ها بازخورد نسبتاً بیشتری دارد.

ساخت اینفوگرافی: تصویر همیشه بیشتر از متن مورد توجه قرار میگیرد و بسیاری هستند که در این راه به هدف های خاص خود می رسند و چقدر بهتر می شود که این تصاویر متن و آموزش های لازم را هم با خودش داشته باشد با ساختن یک اینفوگرافی جذاب شما می توانید بسیاری از توجهات را علی الخصوص از طرف شبکه های اجتماعی که در اختیار دارید به سمت خودتان بکشانید در اینفوگرافی ها مشخصات شرکت یا سایتتان باید درج شود که مهم ترینش لوگو و آدرس موسسه مورد نظر می باشد در ساخت اینفوگرافی ها سلیقه های متفاوت است و هر کسی طبق نظر خودش کار می کند اما بهترین روش این است که تصاویر جذاب و با کیفیت و در عین حال به چشم خواننده بامزه به چشم بیاید و او را ترغیب به ادامه دادنش کند.

انجام مصاحبه و دریافت بک لینک: دیدن نظرات مثبت و رضایت مردم و بر روی میزان نظر دهی هر فرد موثر است و می تواند به طور کلی او را از تصمیمش برگرداند پس نباید از این راه غافل شد در واقع این راه حکم هم فال و هم تماشا را دارد چرا که افراد معرفی های شما را در اختیار دارند و همینطور از بازخورد های دیگران نسبت به کار شما نیز مطلع می شوند و وقتی شما با این کار برای نظر و نگاه دیگران ارزش قائل شدید، خود به خود این تکنیک تاثیرش را بر روی فرد می گذارد و او را به سمت شما سوق می دهد بعد از انجام مصاحبه حتماً یک راه ارتباطی با خودتان را در اختیار دیگران قرار دهید زیاد هم نگران شلوغیاتش نباشید مردم انتظار یک باشگاه خبرنگاران را از شما ندارند و همینطور انجام یک مصاحبه در طول سه هفته یا یک ماه موثر است. از این طریق می توانید ترافیک سایت خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید.

دریافت بک لینک از طریق نظر دهی در سایت های مرتبط: سایت هایی که بخش نظرات را برای کاربرانش باز می گذارند کم نیستند آنها با این کار هم فضا را برای عموم آزاد می کنند تا انتقادات و پیشنهاداتشان را در معرض عموم قرار دهند و هم  مستقیم با آنها در ارتباط می باشند پس این را هم می توان یکی دیگر از راه های موثر در کسب بک لینک دانست تنها کافی است دنبال مقالات مرتبط با وبگاه خود بروید و زمانی که به طور کامل متن را خواندید پیشنهاد یا هر نظری در رابطه با مطلب را انتشار دهید و در کنارش لینک خودتان را قرار دهید اما باید در نظر داشت که نظرتان تا حدی لوده نباشد که نشان دهد شما فقط برای کسب بک لینک خود در این گفتگو حاضر شده اید چون در این صورت مدیر سایت دیدگاه تان را منتشر نمی کند بهتر است نظرتان ، نظر مفیدی باشد که به کار بیاید همینطور خودتان را کامل معرفی کنید تا اگر شخصی متوجه حرفتان شد از شما اطلاعات کافی را داشته باشد در غیر این صورت امکان دارد حتّی توجهی به شما نکند.
برنامه معروف پینترست Pinterest و لینک سازی:pinterest-logo.0.1462602829.0

همانطور که در قبل اشاره شد تصاویر از هر چیز دیگری بیشتر توجهات را به خود جلب می کنند حال اگر شما بنر مناسبی در اختیار دارید یا همان اینفو گرافی که ساخته اید اگر مناسب ویترین است آن را در برنامه هایی که با عکس ها تبلیغات می کنند قرار دهید این می تواند یک راه کاملاً متفاوت و در عین حال موثر باشد برنامه پینترست Pinterest که در طی این چند ساله پیشرفت های زیادی داشته است این امکان را به شما می دهد که بتوانید به راحتی با ساختن یک حساب کاربری فعالیتتان را شروع کنید و با قرار دادن عکس های با کیفیت که می تواند توجهات را برانگیزد یک بک لینک جدید بسازید.
نظرات سوالات
ثبت نظر (5 امتیاز)
سوال جدید (5 امتیاز)

نقاط قوت


نقاط ضعف


من یک ربات نیستم

آیتم های مرتبط

ثبت پست مهمان با لینک های فالو

خدمات ثبت پست مهمان و درج بکلینک با لینک های فالو توسط سایت سلفری sellfree

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ روشی جدید و خلاقانه در بازاریابی مدرن است. احتمالا کلمه اینفلوئنسر برای شما ناآشانا باشد یا...

خرید بک لینک چیست؟

بک لینک یا ساختن لینک در واقع فرایند دریافت لینک از دیگر سایت‌های موجود برای سایت خود می‌باشد که این لینک می‌تواند...

ایمیل مارکتینگ چیست؟

این روز ها اسم ایمیل مارکتینگ یا به عبارت ساده تر همان بازاریابی از طریق ایمیل را خیلی از ما شنیده‌ ایم. اگر همین...

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام امروزه بسیار معروف شده است. در واقع می توان گفت بازاریابی اینستاگرام...

بازاریابی الکترونیکی چیست؟

بازاریابی وب، بازاریابی دیجیتال، بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین؛ همه این کلمات به طور مترادف برای بازاریابی...

استراتژی بازاریابی چیست؟

Marketing strategy یا استراتژی بازاریابی، کارهایی مانند گفتگو و مذاکره با شرکت رقیب است که شما انجام می دهید تا فرصتی در...

اصول سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو بنیادی ترین بخش از یک کسب و کار مدرن است. اگر شما مشغول کسب درآمد از یک فروشگاه اینترنتی...

SEO مخفف چیست؟

چند وقتی است که در هنگام وبگردی و جستجو در گوگل و دیگر موتورهای جستجو، به دفعات با اصطلاح SEO یا همان سئو مواجه می...

سئو سایت چیست؟

سوال اکثر افرادی که به تازگی با سئو آشنا می شوند این است که سئو سایت چیست؟ اصلا به چه کاری می آید؟ در این مقاله قصد...

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئوکلاه سیاه شاید اینگونه به نظر برسد که سیاست شما در موتورهای جستجو از رتبه خوبی بهره مند باشد و بهتر دیده شود...

معایب بازاریابی شبکه ای چیست؟

قبل از شروع درباره ی معایب بازاریابی شبکه ای در ابتدا تعریف بازاریابی شبکه ای را برای شما توضیح می دهیم. بازاریابی...

تبلیغات در گوگل چیست؟

استفاده از تبلیغات در گوگل یا Google Ads ممکن است بهترین تصمیمی باشد که برای تبلیغ تجارت خود می گیرید، این اغراق نیست. مردم...

بازاریابی پیامکی چیست؟

بازاریابی پیامکی یا SMS Marketing، که به عنوان تبلیغات پیامکی نیز شناخته می‌ شود، روشی است که به وسیله آن مشاغل و سازمان...

درباره ما | راهنما | قوانین و مقررات | کاربران | تماس با ما | مقالات | دسته بندی ها | darkoobwebdesign
طراحی سایت توسط دارکوب با استفاده از سیستم مدیریت محتوای دارکوب. با
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
10 از درآمدهای این سایت صرف امور خیریه می گردد