بهترین سایت های خرید و فروش و اجاره ملک

نوشته شده توسط | دسته بندی: | ۵ اسفند ۱۳۹۸ | لینک کوتاه: http://sellfree.ir/?p=26477 | تایید شده

انتشار در: لینکدین تلگرام فیسبوک توئیتر واتس آپ
(می توانید نظر خود را در مورد این مقاله ثبت نمایید)

همه ساله با شروع فصل تابستان بسیاری از مستاجران با نیت یافتن خانه ای بهتر به بنگاه های املاک سر می زنند و یا بسیاری از افرادی که قصد خرید و فروش خانه دارند مجبور به مراجعه به بنگاه املاک می شوند.

اما امروزه این صنف نیز از روند آنلاین شدن و تغییرات بازار کسب و کار مستثنی نبوده و بسیاری از فعالان بازار ملک اقدام به راه اندازی سایت های خرید و فروش و یا اجاره املاک به صورت اینترنتی کرده اند.

در واقع امروزه شما بدون نیاز به مراجعه مکرر به بنگاه املاک به راحتی امکان جستجوی خانه مورد نظر خود و یا بررسی خانه در منطقه مورد نظر خود را از طریق اینترنت دارید. در این مقاله سعی بر آن داریم تا به معرفی تعدادی از این بنگاه های آنلاین را داریم.

بهترین های خرید و فروش و اجاره را می توان به صورت لیست زیر نام برد

 

melkana

  • ۱-ملکانا

به عنوان یکی از بهترین وب سایت های فعال در این زمینه می توان از ملکانا نام برد.البته باید توجه داشته باشید که این سایت فقط در رابطه با املاک تهران فعال می باشد. با مراجعه به این سایت شما با امکانان متعددی مواجه خواهید شد. در صفحه اصلی سایت نقشه تهران مشاهده می شود که تعداد املاک آگهی شده را نیز به مخاطب نشان می دهد.

با مراجعه به سایت ملکانا امکان محاسبه وام مسکن با توجه به شرایط مختلف و همچنین تعیین میزان حق کمیسیون طرفین هنگام خرید و فروش ملک مشخص برای کاربران مهیا است.

سپردن ملک: توجه داشته باشید برای سپردن ملک خود به سایت ملکانا به راحتی با پر کردن فرم مربوطه ممکن است. تنها نکته خاص در پر کردن فرم اطلاع از قیمت روز ملک مورد نظر است که برای این مشکل نیز به راحتی می توان از امکان سایت استفاده کرده و قیمت ملک خود را بر اساس منطقه بدست آوریم.

معاملات توافقی: در صورتی که شما قصد معامله ملکی را دارید که شخصا با خریدار یا فروشنده توافق کرده اید، ملکانا این امکان را برای شما ایجاد کرده که از طریق آن ها با کمترین کمیسیون عقد قرارداد رسمی کنید. در ضمن امکان اخذ مشاوره حقوقی نیز ممکن است.

kilid

  • ۲-کلید

بزرگترین تفاوت این سایت با ملکانا در پوشش شهرهای بیشتر است. با ورود به سایت کلید با موتورجستجوی ساده ای مواجه خواهید شد که با انتخاب شهر از لیست امکان جستجو خانه برای خرید واجاره( هرکدام جداگانه) و یا اطلاع از قیمت خانه می باشد.

البته باید درنظر داشته باشید برای کسب اطلاع از قیمت مسکن خود و یا هر ملکی حتما باید کد پستی محل مربوطه راداشته باشید و با جستجو کد پستی قیمت حدودی ملک را برای شما مشخص خواهد کرد.

اپلیکیشن موبایل: از جمله ویژگی های مفید این سایت طراحی اپلیکیشن مخصوص تلفن همراه بر پایه سیستم عامل های اندروید و IOS می باشد. از جمله ویژگی های جذاب اپلیکیشن موبایلی کلید امکان بررسی تراکم جمعیتی هر منطقه از شهر است که با نام نقشه حرارتی در برنامه موجود است.
استفاده از ویژگی AR که با کمک دوربین و جی پی اس گوشی امکان مشاهده آگهی های منزل تا شعاع ۵۰۰ متری برای شما به صورت زنده میسر است.

اطلاعات بازار مسکن: با مراجعه به این بخش امکان بررسی اطلاعات معاملات مسکن و قیمت های هر منطقه از شهرهای تهران و کرج هست. در واقع با استفاده از این قسمت می توان تحلیل کامل و جامعی از شرایط مسکن داشته باشیم.

ثبت رایگان آگهی: امکان ثبت رایگان آگهی ملک به راحتی و با پر کردن فرم ویژه این کار برای رهن و اجاره و یا فروش است.

shabesh

  • ۳-شابش

به عنوان سومین سایت برای انجام امور خرید و فروش و رهن و اجاره به سایت شابش می توان اشاره کرد. در صفحه اصلی سایت موتور جستجو ساده ای برای انجام جستجو ملکی تعبیه شده که به راحتی می توان با جستجوی نام شهر، منطقه و یا مشخصات قابل انتخاب برای ملک اقدام به جستجو کرد.

پروژه لند: با مراجعه به قسمت پروژه لند از سایت شایش امکان بررسی پروژه های معتبر ساختمانی که در سراسر ایران در حال انجام هستند برای ما مهیا است. به صورتی که حتی امکان جستجو نیز در این قسمت قرار داده شده.

قیمت خانه: سایت شابش در این قسمت امکان بررسی قیمت املاک در مناطق مختلف شهر های تهران و کرج را به سادگی هرچه تمام تر برای کاربران مهیا کرده است. فقط کافی است منطقه خود را انتخاب کنید تا قیمت هر متر ساختمان را در منطقه مشخص شده ببینید.

اپلیکیشن: این وب سایت نیز اقدام به طراحی و انتشار اپلیکیشن موبایلی برای کاربران خود کرده که به راحتی با نصب آن به امکانات سایت در گوشی تلفن همراه خود نیز دسترسی داشته باشید.

homing

 

  • ۴-هومینگ

با کمک این سایت و ویزارد فوق العاده آن امکان بررسی ملک در بیش از ۵۰ شهر ایران برای شما مهیا است به صورتی که فقط باید طبق مراحل ویزارد مشخص شده در سایت پیش روید و به سادگی با توجه به اطلاعات وارد شده املاک مختلفی را برای شما معرفی خواهد کرد.

اپلیکیشن موبایل: متاسفانه هومینگ فقط برای گوشی های اندروید اپلیکیشن ارائه داده است که امکان تماس مستقیم با مالک را نیز در آن در نظر داشته است.

آپ: بزرگترین تفاوت هومینگ با سایر وب سایت های فعال در این زمینه همین است که می توان با کمک بخش خرید و اجاره خانه موجود در اپلیکیشن آپ نیز به آگهی های هومینگ دسترسی داشته باشید.

نتیجه گیری:

قطعا وب سایت های فعال بسیاری در اینترنت وجود دارد که در زمینه املاک فعال هستند، در اینجا تنها وب سایت های برتر با بیشترین امکانات معرفی شدند. در غیر این صورت می توان از سایت های دیوار و شیپور و… هم نام برد که فقط امکان درج رایگان آگهی را دارند و بر خلاف موارد بالا فاقد امکانات خاص برای پیدا کردن ملک مناسب می باشند.

 

 

 

تگ ها: , , , , ,

مقالات قبلی و بعدی:

«
»

نظر خود را ثبت نمایید