موتور جستجو (فیلترها)

چرا خرید ویو اینستاگرام اشتباه است؟

(1 رای)
تاریخ ثبت: 11 تیر 1398 ساعت 00:04:03
به روز رسانی: 05 مهر 1398 ساعت 13:12:17

امروزه بسیاری از استارت آپ ها، حضوری پررنگ در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام دارند و مدام در تلاش جذب فالوور، لایک و ویو هستند. بسیاری نیز به فکر میانبر زدن هستند. این افراد مثلا با خرید ویو اینستاگرام و بدون داشتن درک صحیح از نحوه کارکرد اینستاگرام و ریسک‌های  مرتبط با این ویو‌های  فیک، سعی‌ می‌کنند که راه صد ساله را یک شبه طی کنند. با ما همرا باشید تا بفهمیم که چرا خرید ویو اینستاگرام اشتباه است.


اینستاگرام در آغاز کار خود تنها با یک اپلیکیشن  به اشتراک گذاری تصاویر آغاز کرد ولی امروزه به یک پلتفرم ویدیویی بسیار پیچیده تبدیل شده است. در حال حاضر، کاربران در  اینستاگرام روزانه به طور میانگین ۹۵ میلیون عکس و ویدیو را به اشتراک‌ می‌گذارند و همین موضوع این اپلیکیشن را به سودآورترین پلتفرم برای کسب شهرت، اشتراک گذاری عکس و تصویر یا  تبلیغ یک برند نزد توده‌های مردم تبدیل کرده است.


چرا خرید ویو اینستاگرام اشتباه است


در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها به اهمیت بالای اینستاگرام پی برده اند و بسیاری از برند ها در تلاش برای حداکثر استفاده از این بستر هستند. برحسب اینفلوئنسر (Influencer)  یا همان فرد تاثیرگذار، سلبریتی ها پا را فراتر گذاشته و به عنوان  اسپانسر برخی از پست‌های  اینستاگرام عمل‌ می‌کنند. به طوری که برخی از این سلبریتی ها برای تبلیغ یک برند در حوزه مد و لباس تنها در یک پست اینستاگرام، مبالغ زیادی را دریافت‌ می‌کنند.


ویو در اینستاگرام چگونه کار‌ می‌کند؟


بازدید از ویدیوها و تصاویر در اینستاگرام فرقی به حال کاربران روزمره اینستاگرام مانند من و شما ندارد.  اما برای توسعه  هندگان اپلیکیشن ها و استارت آپ ها، میزان ویو یک معیار حیاتی برای درک این موضوع است که محتوای آن ها در اینستاگرام در مقایسه با دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و یوتیوب، در چه وضعیتی قرار دارد. ممکن است که این پرسش برای شما ایجاد شود که اصلاً  در چه صورتی، دیده شدن یک پست در اینستاگرام به عنوان یک ویو یا بازدید در نظر گرفته‌ می‌شود؟  تصاویر یا ویدیو ها در اینستاگرام دقیقا به مانند هرگونه تصویری و ویدیویی در دیگر پلتفرم ها عمل‌ می‌کنند. در اینستاگرام، هر ویو  دقیقاً  شمارش می‌شود و متعاقبا‌ می‌توانید که تعداد لایک‌های  هر تصویر یا ویدیو را مشاهده کنید.


ویو فیک در اینستاگرام چیست؟


حتما تا کنون داستان‌هایی راجع به این که برخی از افراد  توانسته اند به طرق مختلفی از جمله خرید های فالوو، لایک و ویو فیک، در مدت بسیار کمی هزاران فالوور جدید جذب کنند به گوشتان خورده است.. توجه داشته باشید که این موضوع بدین معنا نیست که خرید ویو‌ فیک یا کاذب از طریق اپلیکیشن‌های  شخص ثالث، یک روش کارآمد و موثر برای موفق بودن در اینستاگرام است و شما بتوانید بدون هیچ زحمت و دردسری به اهداف خود برسید.


چرا خرید ویو اشتباه است؟


خب، تا اینجا با مفهوم های ویو، ویوی فیک و خرید ویو تا حدودی آشنا شدید. در مورد اشتباه بودن خرید های فیک از جمله خرید ویو اینستاگرام، نظرات مختلفی بیان شده است ولی خب سعی کرده ام که ساده ترین و مهم ترین دلایل اشتباه بودن خرید ویو اینستاگرام را در اینجا در اختیار شما قرار بدم.
  • واگذاری اطلاعات شخصی: هنگامی که شما تصمیم به استفاده از اپلیکیشن‌های  شخص ثالث‌ می‌گیرید،  ابزار یا اپلیکیشن مورد نظر تمامی اطلاعات اکانت شما را درخواست و مطمئناً این اطلاعات ارزشمند شما را در خود ذخیره‌ می‌کنند. بنابراین وقتی که  هر کاربر دیگری از همان ابزار استفاده‌ می‌کند در واقع یک ویو از سمت اکانت شما دریافت‌ می‌کند  که تعداد این کاربران‌ می‌تواند بسیار زیاد باشد؛ بنابراین از آنجایی که در واقع  این خود شما نیستید که از پست مد نظر بازدید می‌کنید،  پس از هرگونه بازدید که به اسم شما صورت می‌گیرد نیز با خبر نخواهید شد.

  • الگوریتم جدید نرخ تعامل: یکی دیگر از دلایلی که بر اساس آن نباید به خرید ویو اقدام کرد، در واقع نرخ تعامل (Engagement Rate) است. پلتفرم اینستاگرام در سال 2016، الگوریتم جدید خود را معرفی کرد. در این  الگوریتم جدید، نرخ تعامل بسیار مهمتر از کل تعداد  بیننده‌های  یک پست (reach) است. به بیان ساده، کیفیت یک پیج (نرخ تعامل بالا) از کمیت آن (تعداد فالوئر، لایک یا ویو) بسیار مهم تر است. هدف نهایی هر فردی که نسبت به خرید ویو اینستاگرام اقدام‌ می‌کند در واقع افزایش لایک و متعاقبا جذب فالوور و رونق کسب و کار خود است. نرخ تعامل در اینستاگرام عموما بین 0 تا 10 درصد است که نرخ تعامل بالای یک درصد نرخ تعامل قابل قبولی است.  در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بهترین نرخ تعامل را نرخ تعامل بالای 1 درصد‌ می‌دانند؛ بنابراین افزایش ناگهانی ویو یا به عبارتی خرید ویو‌ می‌تواند باعث تحریف نرخ تعامل شما شود و تاثیر منفی بر کسب و کار شما خواهد گذاشت.نکته مهم


هر چه قدر که نرخ تعامل اینستاگرام به شما بالاتر باشد، بدین معنی است که در ارتباط با سایر کاربران موفق‌تر عمل کرده‌اید و می‌توانید از آن به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر استفاده کنید.
  • گرفتار شدن در یک چرخه معیوب: خرید ویو دقیقا به مانند دوپینگ در ورزشکاران است. وقتی که کاربر   به آن خو گرفت، دیگر بدون آن در این  محیط رقابتی قادر به بقا نخواهد بود. هنگامی که فرد خرید ویو را متوقف‌ می‌کند، نرخ تعامل به طرز قابل توجهی افت خواهد کرد.  از طرفی  نیز کاربر قادر نخواهد بود که ویو‌های  فیک در اینستاگرام را حذف کنند و مقدار زیادی از آن ها به اکانت شما سر ریز‌ می‌شوند و پیج و اکانت شما را نامعتبر جلوه‌ می‌دهند.  بنابراین بهتر است که از همان ابتدا در این چرخه معیوب گرفتار نشوید و اقدام به خرید ویو فیک نکنید.  از طرفی نیز  تحریف در معیارهای مانند عملکرد پست یا نسبت لایک به فالوور رابه سادگی‌ می‌توان مشخص کرد.

  • زیرپا گذاشتن قوانین اینستاگرام و ریسک حذف پیج: یکی از مشکل توجه با خریدن ویو با آن مواجه می‌شوید در واقع تخطی از قوانین اینستاگرام است.  اینستاگرام همیشه در تلاش بوده است تا  هرگونه ویو، لایک یا فالوور  فیک را شناسایی و حذف کند  و  از طرفی نیز به شدت به دنبال شناسایی ابزارهایی  است که استانداردهای اینستاگرام را زیر پا می‌گذارند.  به طوری که در سپتامبر  سال ۲۰۱۶،  اینستاگرام در برخورد با دو مورد از ابزارهایی که در زمینه ارائه این نوع از خدمات فعالیت داشتند یعنی MassPlanner  و Instagress، به قانون متوسل و نهایتا موفق به متوقف کردن فعالیت این ابزار ها شد.  بنابراین باید توجه داشته باشید که هر فرد یا پیج که نسبت به خرید ویو فیک اقدام‌ می‌کند،  باید ریسک حذف  شدن توسط اینستاگرام را به جان بخرد.  از طرفی نیز اگر ابزاری که  این خدمات را به شما ارائه‌ می‌دهد به هر دلیلی فعالیت خود را متوقف کند، متعاقباً تمامی ورودی ویو شما قطع خواهد شد و به موجب آن نرخ تعامل اکانت شما نیز ناگهان افت خواهد کرد. پس به محض ورود به این چرخه معیوب دیگر قادر به ترک آن نخواهید بود.

  • عدم توانایی در جذب جامعه هدف: توجه داشته باشید که یکی از اهداف  کسب و کار ها در  شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، شناسایی جامعه هدف و جذب این جامعه است.  بنابراین هنگامی که پیج یا همان برند از ویو‌های  فیک استفاده‌ می‌کند مطمئناً نخواهد توانست که جامعه هدف خود را شناسایی و جذب کند.


سخن پایانی


کسب موفقیت در محیط سرشار از رقابت کنونی مستلزم  تلاش زیاد بر پایه اصول و دانش کافی است.  اینستاگرام به  مانند بزرگ‌ترین و معروف‌ترین پلتفرم ویدیوی بستر بسیار مناسبی را برای توسعه کسب و کار فراهم کرده است. کسب موفقیت در این بستر  اصول خود را دارد.  شاید چند شبه و با صرف  هزینه‌های  بالا، فرد بتواند که اعداد و ارقام اکانت یا پیج اینستاگرام خود را بالا ببرد اما توجه داشته باشید که اینستاگرام تنها به این اعداد و ارقام خلاصه‌ نمی‌شود.  از سال ۲۰۱۶ به بعد و با معرفی الگوریتم جدید توسط اینستاگرام، کیفیت پیج   در درجه اول قرار دارد.  خرید ویو اینستاگرام موجب تحریف در نرخ تعامل پیج شما خواهد شد که مطمئناً آسیب‌های  جبران ناپذیری را به اعتبار کسب و کار شما خواهد زد و قطع به یقین در آینده‌ای نزدیک گریبان شما را خواهد گرفت.  از این رو ، از آنجا که خرید ویو اینستاگرام اشتباه است، سعی کنید که همیشه از استانداردهای اینستاگرام پیروی کنید و با تولید محتوای باکیفیت و منحصر به فرد مطمئن باشید که خواهید توانست به اهداف مورد نظر خود برسید.

نظرات

سوالات

ثبت نظر (5 امتیاز)

سوال جدید (5 امتیاز)


نقاط قوت


نقاط ضعف


من یک ربات نیستم

آیتم های مرتبط

بهترین سایت‌های خرید و فروش

شناسایی بهترین سایت‌های خرید و فروش یکی از نیازهای ضروری زندگی انسان قرن 21 می‌باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی...

سایت خرید و فروش خودرو

  مقدمه سایت خرید و فروش خودرو امروزه اکثر کارهای روزمره را می توان از طریق اینترنت انجام داد. بسیاری از افراد...

بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما

با توجه به رشد گردشگری الکترونیک و اینترنتی شدن اکثر کارهای این حوزه، انتخاب بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما...

خرید آنلاین بلیط قطار

با وارد شدن به فصل سفر، خرید بلیط از جمله بلیط قطار‌ می‌تواند برای برخی از افراد بسیار چالش‌برانگیز باشد. تهیه...

تبلیغات در اینستاگرام

 بدون شک موفقیت در کسب و کار بدون تبلیغ به جایی نخواهد رسید. بسیاری از افراد پس از کلی کش و قوس  بالاخره تصمیم به...

سئو در اینستاگرام

اینستاگرام یک پلتفرم بصری قدرتمند است؛ که این وضعیت را در اختیار کسب و کار‌ها قرار‌ می‌دهد تا اهداف خود را به...

امن سازی اینستاگرام

اینستاگرام  نیز به مانند بسیاری از دیگر شبکه های اجتماعی می تواند یک شمشیر دولبه باشد. از یک سو اینستاگرام یک ابزار...

آیا بازاریابی شبکه ای قانونی است؟

بازاریابی شبکه ای چیست؟ برای پاسخ به این سؤال اول باید تعریف درستی از بازاریابی شبکه‌ای داشته باشیم .بازاریابی...

معرفی سایتهای خرید و فروش در ایران

با توجه به دامنه وسیع دنیای مجازی، فروشگاه های اینترنتی زیادی برای رفع نیازهای مردم راه اندازی شده است. امروزه...

آیا خرید دستگاه بیت کوین قانونی است؟

هر پول نقد تقلبی که در جهان بوجود می آید توسط یک نهاد تولید و کنترل میشود.طبق قانون شهروندان عادی مجاز به خرید،فروش...

نحوه دیلیت اکانت اینستا به چه صورت است؟

با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به اینترنت در هر جا و هر زمان با استفاده از گوشی های همراه و کامپیوترهای شخصی، افراد...

شرایط عودت وجه پس از خرید اینترنتی

در حقیقت می‌توان گفت شبکه گسترده جهانی یا همان اینترنت باعث شده تا ارتباطات بین افراد و حتی ماشین‌ها ارتقا یابد...

آیا خرید و فروش بیت کوین قانونی است؟

در تمامی معاملات و جابجایی های پولی در  طی قرن اخیر برای انجام یک معامله بزرگ یا حتی یک خرید ساده نیازمند اعتماد...

تاریخچه وب سایت خرید و فروش آمازون

اگر بخواهیم بهترین و کارآمدترین شاهکارهای بشریت را لیست کنیم، نباید از فروشگاه‌های اینترنتی غافل شویم. با ظهور...

چرا با جستجوی احمق و idiot به تصاویر ترامپ بر میخوریم

شاید جالب باشد بدانید با جستجوی کلمه احمق و یا معادل انگلیسی آن idiot در قسمت جستجوی تصاویر گوگل به تصاویر آخرین رئیس‌جمهور...

بهترین سایت‌های خرید کتاب

کتاب‌ها نیز به مانند بسیاری دیگر از کالاها و خدمات ریشه در دنیای آنلاین دوانده‌اند. پیدا کردن یک کتاب خاص در انبوه...

درباره ما | راهنما | قوانین و مقررات | کاربران | تماس با ما | مقالات | اینستاگرام
طراحی سایت توسط دارکوب با استفاده از سیستم مدیریت محتوای دارکوب. با
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است