موتور جستجو (فیلترها)

چرا خرید ویو اینستاگرام اشتباه است؟

(12 رای)
تاریخ ثبت: 11 تیر 1398 ساعت 00:04:03
به روز رسانی: 05 مهر 1398 ساعت 13:12:17
آدرس کوتاه: https://sellfree.ir/14459

امروزه بسیاری از استارت آپ ها، حضوری پررنگ در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام دارند و مدام در تلاش جذب فالوور، لایک و ویو هستند. بسیاری نیز به فکر میانبر زدن هستند. این افراد مثلا با خرید ویو اینستاگرام و بدون داشتن درک صحیح از نحوه کارکرد اینستاگرام و ریسک‌های  مرتبط با این ویو‌های  فیک، سعی‌ می‌کنند که راه صد ساله را یک شبه طی کنند. با ما همرا باشید تا بفهمیم که چرا خرید ویو اینستاگرام اشتباه است.


اینستاگرام در آغاز کار خود تنها با یک اپلیکیشن  به اشتراک گذاری تصاویر آغاز کرد ولی امروزه به یک پلتفرم ویدیویی بسیار پیچیده تبدیل شده است. در حال حاضر، کاربران در  اینستاگرام روزانه به طور میانگین ۹۵ میلیون عکس و ویدیو را به اشتراک‌ می‌گذارند و همین موضوع این اپلیکیشن را به سودآورترین پلتفرم برای کسب شهرت، اشتراک گذاری عکس و تصویر یا  تبلیغ یک برند نزد توده‌های مردم تبدیل کرده است.


چرا خرید ویو اینستاگرام اشتباه است


در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها به اهمیت بالای اینستاگرام پی برده اند و بسیاری از برند ها در تلاش برای حداکثر استفاده از این بستر هستند. برحسب اینفلوئنسر (Influencer)  یا همان فرد تاثیرگذار، سلبریتی ها پا را فراتر گذاشته و به عنوان  اسپانسر برخی از پست‌های  اینستاگرام عمل‌ می‌کنند. به طوری که برخی از این سلبریتی ها برای تبلیغ یک برند در حوزه مد و لباس تنها در یک پست اینستاگرام، مبالغ زیادی را دریافت‌ می‌کنند.


ویو در اینستاگرام چگونه کار‌ می‌کند؟


بازدید از ویدیوها و تصاویر در اینستاگرام فرقی به حال کاربران روزمره اینستاگرام مانند من و شما ندارد.  اما برای توسعه  هندگان اپلیکیشن ها و استارت آپ ها، میزان ویو یک معیار حیاتی برای درک این موضوع است که محتوای آن ها در اینستاگرام در مقایسه با دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و یوتیوب، در چه وضعیتی قرار دارد. ممکن است که این پرسش برای شما ایجاد شود که اصلاً  در چه صورتی، دیده شدن یک پست در اینستاگرام به عنوان یک ویو یا بازدید در نظر گرفته‌ می‌شود؟  تصاویر یا ویدیو ها در اینستاگرام دقیقا به مانند هرگونه تصویری و ویدیویی در دیگر پلتفرم ها عمل‌ می‌کنند. در اینستاگرام، هر ویو  دقیقاً  شمارش می‌شود و متعاقبا‌ می‌توانید که تعداد لایک‌های  هر تصویر یا ویدیو را مشاهده کنید.


ویو فیک در اینستاگرام چیست؟


حتما تا کنون داستان‌هایی راجع به این که برخی از افراد  توانسته اند به طرق مختلفی از جمله خرید های فالوو، لایک و ویو فیک، در مدت بسیار کمی هزاران فالوور جدید جذب کنند به گوشتان خورده است.. توجه داشته باشید که این موضوع بدین معنا نیست که خرید ویو‌ فیک یا کاذب از طریق اپلیکیشن‌های  شخص ثالث، یک روش کارآمد و موثر برای موفق بودن در اینستاگرام است و شما بتوانید بدون هیچ زحمت و دردسری به اهداف خود برسید.


چرا خرید ویو اشتباه است؟


خب، تا اینجا با مفهوم های ویو، ویوی فیک و خرید ویو تا حدودی آشنا شدید. در مورد اشتباه بودن خرید های فیک از جمله خرید ویو اینستاگرام، نظرات مختلفی بیان شده است ولی خب سعی کرده ام که ساده ترین و مهم ترین دلایل اشتباه بودن خرید ویو اینستاگرام را در اینجا در اختیار شما قرار بدم.
  • واگذاری اطلاعات شخصی: هنگامی که شما تصمیم به استفاده از اپلیکیشن‌های  شخص ثالث‌ می‌گیرید،  ابزار یا اپلیکیشن مورد نظر تمامی اطلاعات اکانت شما را درخواست و مطمئناً این اطلاعات ارزشمند شما را در خود ذخیره‌ می‌کنند. بنابراین وقتی که  هر کاربر دیگری از همان ابزار استفاده‌ می‌کند در واقع یک ویو از سمت اکانت شما دریافت‌ می‌کند  که تعداد این کاربران‌ می‌تواند بسیار زیاد باشد؛ بنابراین از آنجایی که در واقع  این خود شما نیستید که از پست مد نظر بازدید می‌کنید،  پس از هرگونه بازدید که به اسم شما صورت می‌گیرد نیز با خبر نخواهید شد.

  • الگوریتم جدید نرخ تعامل: یکی دیگر از دلایلی که بر اساس آن نباید به خرید ویو اقدام کرد، در واقع نرخ تعامل (Engagement Rate) است. پلتفرم اینستاگرام در سال 2016، الگوریتم جدید خود را معرفی کرد. در این  الگوریتم جدید، نرخ تعامل بسیار مهمتر از کل تعداد  بیننده‌های  یک پست (reach) است. به بیان ساده، کیفیت یک پیج (نرخ تعامل بالا) از کمیت آن (تعداد فالوئر، لایک یا ویو) بسیار مهم تر است. هدف نهایی هر فردی که نسبت به خرید ویو اینستاگرام اقدام‌ می‌کند در واقع افزایش لایک و متعاقبا جذب فالوور و رونق کسب و کار خود است. نرخ تعامل در اینستاگرام عموما بین 0 تا 10 درصد است که نرخ تعامل بالای یک درصد نرخ تعامل قابل قبولی است.  در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بهترین نرخ تعامل را نرخ تعامل بالای 1 درصد‌ می‌دانند؛ بنابراین افزایش ناگهانی ویو یا به عبارتی خرید ویو‌ می‌تواند باعث تحریف نرخ تعامل شما شود و تاثیر منفی بر کسب و کار شما خواهد گذاشت.نکته مهم


هر چه قدر که نرخ تعامل اینستاگرام به شما بالاتر باشد، بدین معنی است که در ارتباط با سایر کاربران موفق‌تر عمل کرده‌اید و می‌توانید از آن به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر استفاده کنید.
  • گرفتار شدن در یک چرخه معیوب: خرید ویو دقیقا به مانند دوپینگ در ورزشکاران است. وقتی که کاربر   به آن خو گرفت، دیگر بدون آن در این  محیط رقابتی قادر به بقا نخواهد بود. هنگامی که فرد خرید ویو را متوقف‌ می‌کند، نرخ تعامل به طرز قابل توجهی افت خواهد کرد.  از طرفی  نیز کاربر قادر نخواهد بود که ویو‌های  فیک در اینستاگرام را حذف کنند و مقدار زیادی از آن ها به اکانت شما سر ریز‌ می‌شوند و پیج و اکانت شما را نامعتبر جلوه‌ می‌دهند.  بنابراین بهتر است که از همان ابتدا در این چرخه معیوب گرفتار نشوید و اقدام به خرید ویو فیک نکنید.  از طرفی نیز  تحریف در معیارهای مانند عملکرد پست یا نسبت لایک به فالوور رابه سادگی‌ می‌توان مشخص کرد.

  • زیرپا گذاشتن قوانین اینستاگرام و ریسک حذف پیج: یکی از مشکل توجه با خریدن ویو با آن مواجه می‌شوید در واقع تخطی از قوانین اینستاگرام است.  اینستاگرام همیشه در تلاش بوده است تا  هرگونه ویو، لایک یا فالوور  فیک را شناسایی و حذف کند  و  از طرفی نیز به شدت به دنبال شناسایی ابزارهایی  است که استانداردهای اینستاگرام را زیر پا می‌گذارند.  به طوری که در سپتامبر  سال ۲۰۱۶،  اینستاگرام در برخورد با دو مورد از ابزارهایی که در زمینه ارائه این نوع از خدمات فعالیت داشتند یعنی MassPlanner  و Instagress، به قانون متوسل و نهایتا موفق به متوقف کردن فعالیت این ابزار ها شد.  بنابراین باید توجه داشته باشید که هر فرد یا پیج که نسبت به خرید ویو فیک اقدام‌ می‌کند،  باید ریسک حذف  شدن توسط اینستاگرام را به جان بخرد.  از طرفی نیز اگر ابزاری که  این خدمات را به شما ارائه‌ می‌دهد به هر دلیلی فعالیت خود را متوقف کند، متعاقباً تمامی ورودی ویو شما قطع خواهد شد و به موجب آن نرخ تعامل اکانت شما نیز ناگهان افت خواهد کرد. پس به محض ورود به این چرخه معیوب دیگر قادر به ترک آن نخواهید بود.

  • عدم توانایی در جذب جامعه هدف: توجه داشته باشید که یکی از اهداف  کسب و کار ها در  شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، شناسایی جامعه هدف و جذب این جامعه است.  بنابراین هنگامی که پیج یا همان برند از ویو‌های  فیک استفاده‌ می‌کند مطمئناً نخواهد توانست که جامعه هدف خود را شناسایی و جذب کند.


سخن پایانی


کسب موفقیت در محیط سرشار از رقابت کنونی مستلزم  تلاش زیاد بر پایه اصول و دانش کافی است.  اینستاگرام به  مانند بزرگ‌ترین و معروف‌ترین پلتفرم ویدیوی بستر بسیار مناسبی را برای توسعه کسب و کار فراهم کرده است. کسب موفقیت در این بستر  اصول خود را دارد.  شاید چند شبه و با صرف  هزینه‌های  بالا، فرد بتواند که اعداد و ارقام اکانت یا پیج اینستاگرام خود را بالا ببرد اما توجه داشته باشید که اینستاگرام تنها به این اعداد و ارقام خلاصه‌ نمی‌شود.  از سال ۲۰۱۶ به بعد و با معرفی الگوریتم جدید توسط اینستاگرام، کیفیت پیج   در درجه اول قرار دارد.  خرید ویو اینستاگرام موجب تحریف در نرخ تعامل پیج شما خواهد شد که مطمئناً آسیب‌های  جبران ناپذیری را به اعتبار کسب و کار شما خواهد زد و قطع به یقین در آینده‌ای نزدیک گریبان شما را خواهد گرفت.  از این رو ، از آنجا که خرید ویو اینستاگرام اشتباه است، سعی کنید که همیشه از استانداردهای اینستاگرام پیروی کنید و با تولید محتوای باکیفیت و منحصر به فرد مطمئن باشید که خواهید توانست به اهداف مورد نظر خود برسید.

نظرات

سوالات

ثبت نظر (5 امتیاز)

سوال جدید (5 امتیاز)


نقاط قوت


نقاط ضعف


من یک ربات نیستم

آیتم های مرتبط

خرید بک لینک چیست؟

بک لینک یا ساختن لینک در واقع فرایند دریافت لینک از دیگر سایت‌های موجود برای سایت خود می‌باشد که این لینک می‌تواند...

با ساخت ربات اینستاگرام در دنیا دیده شوید

با ساخت ربات اینستاگرام می توان به راحتی کسب و کار اینترنتی خود را توسعه داد. فالوورهای بیشتری جذب و درآمد بالاتری...

نحوه بازیابی رمز اینستاگرام چطور است؟

آیا تاکنون برایتان پیش آمده است که رمز اکانت اینستاگرام خود را فراموش کنید؟ این اتفاق ممکن هنگام عوض کردن گوشی...

وب سایت یا اینستاگرام، کدام یک برای کسب و کار بهتر است؟

در این مقاله می خواهیم به تفاوت استفاده از اینستاگرام و وب سایت در کسب و کار بپردازیم، چون اخیرا شایعه ای مبنی بر...

خرید کالای اساسی از اینترنت

اگر به یکی از فروشگاه های اینترنتی بزرگ کشور مراجعه کنید، خواهید دید که در بخشی از آن قسمتی وجود دارد که می توانید...

خرید و فروش سهام آنلاین

خرید و فروش سهام آنلاین یکی از سوالات رایجی است که این روزها همه با آن مواجه می شوند. با توجه به جذاب شدن بازار سرمایه...

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش

بسیاری از مردم برای معرفی خود و کسب و کارشان اقدام به ثبت آگهی رایگان در وب سایت های ارائه دهنده خدمات مربوط به آگهی...

چگونه فالوور اینستاگرام را افزایش دهیم؟

افزایش فالوور در اینستاگرام می تواند تأثیر بسیار مثبتی را روی رونق کسب و کار شما بگذارد. شما به عنوان یک عضو فعال...

خرید کالا های دست دوم در اینترنت

در این مقاله قصد داریم شما را با کاربرد های خرید کالاهای دست دوم در اینترنت آشنا کنیم. گاهی اوقات شرایط باعث می شود...

خرید عمده کالا از اینترنت

خرید عمده کالا از اینترنت یکی از اصطلاحاتی است که این روزها زیاد به گوش می خورد. اما منظور از این عبارت چیست؟ چه...

چگونه بازدید پست های اینستاگرام را افزایش دهیم؟

افزایش بازدید اینستاگرام یکی از موارد حائز اهمیت برای افراد، شرکت ها و سازمان ها است زیرا امروزه اینستاگرام به...

بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل

بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق ایمیل یکی از مسائلی است که افراد بسیاری با آن مواجه شده اند. شاید این مسئله...

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

دیجیتال مارکتینگ در اصل فرآیند بازاریابی کسب و کار ها در دنیای اینترنت و فضای آنلاین است. در سال های اخیر با توجه...

ساخت فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام

در حال حاضر قابلیت ساخت فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام، یک مزیت فوق العاده برای کسب و کار های تجاری محسوب می شود...

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام امروزه بسیار معروف شده است. در واقع می توان گفت بازاریابی اینستاگرام...

درباره ما | راهنما | قوانین و مقررات | کاربران | تماس با ما | مقالات | اینستاگرام
طراحی سایت توسط دارکوب با استفاده از سیستم مدیریت محتوای دارکوب. با
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است