بازیابی رمز اینستاگرام

نوشته شده توسط | دسته بندی: | ۱ آذر ۱۳۹۹ | لینک کوتاه: http://sellfree.ir/?p=43990

انتشار در: لینکدین تلگرام فیسبوک توئیتر واتس آپ
(می توانید نظر خود را در مورد این مقاله ثبت نمایید)

آیا تاکنون برایتان پیش آمده است که رمز اکانت اینستاگرام خود را فراموش کنید؟ این اتفاق ممکن هنگام عوض کردن گوشی همراه یا پاک شدن حافظه گوشی رخ دهد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به شدت به استفاده از اینستاگرام عادت دارند، فراموش کردن رمز یا گم کردن آن می‌تواند اتفاقی بسیار ناگوار و ناراحت‌کننده باشد. البته اپلیکیشن اینستاگرام راه‌حلی برای این‌جور مواقع در نظر گرفته است.

اگر ایمیل یا شماره تلفنی را که با آن حساب اینستاگرام‌ خود را ایجاد کرده بودید داشته باشید، به راحتی می‌توانید رمز آن را بازیابی کنید.

در ادامه مطلب، به آموزش بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن و وب‌سایت اینستاگرام می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن

ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام، روی گوشی همراه یا تبلت‌تان شوید. پس از باز کردن اپلیکیشن در صورتی که درون هیچ اکانتی نباشید، با این صفحه مواجه خواهید شد.

بازیابی رمز اینستاگرام (2)سپس روی گزینه Get help singing in که در تصویر نشان داده شده است، کلیک کنید. پس از کلیک کردن روی این گزینه، با صفحه پایین مواجه می‌شوید. اکنون باید ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری‌تان را در کادری که مشاهده می‌کنید بنویسید.

بازیابی رمز اینستاگرام (3)وقتی این کار را انجام دادید، اپلیکیشن اینستاگرام ۳ راه در مقابلتان قرار می‌دهد.

  • با کلیک کردن روی گزینه send an email، اینستاگرام یک پیام حاوی لینک تغییر رمز حساب کاربری به ایمیلتان ارسال می‌کند.
  • با کلیک کردن روی گزینه send an SMS نیز اتفاقی مشابه با گزینه اول می‌افتد؛ یعنی یک پیامک حاوی لینک تغییر رمز حساب به شماره تلفنتان فرستاده خواهد شد.
  • همچنین اگر از قبل، حساب کاربری اینستاگرام‌تان را به اکانت فیس‌بوک خود ربط داده باشید، می‌توانید با استفاده از گزینه log in with Facebook وارد حساب کاربری اینستاگرام‌ خود شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام (4)با کلیک کردن روی لینک موجود در پیامی که به شماره تلفن یا ایمیلتان ارسال ‌شده است، با صفحه پایین روبرو می‌شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام (5)این پیام به شما می‌گوید که یک ایمیل حاوی لینک بازیابی و تغییر رمز حساب برایتان ارسال شده است. پس از دریافت پیام حاوی لینک، روی لینک داخل آن کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام (6)در این مرحله، روی هر کدام از گزینه‌های اشاره شده کلیک کنید تا به صفحه تغییر رمز حساب کاربردی هدایت شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام (7)در این کادر، باید رمز جدیدتان را وارد کنید و آن را تغییر دهید.

بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از وب‌سایت

نحوه بازیابی رمز اکانت اینستاگرام با استفاده از وب‌سایت نیز تا حد زیادی مشابه استفاده از اپلیکیشن است.

وارد وب‌سایت اینستاگرام شوید و سپس روی لینک لاگین موجود در پایین صفحه کلیک کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام (8)در صفحه بعدی، روی گزینه forgot password که پایین گزینه آبی رنگ log in قرار دارد کلیک کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام (9)سپس نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفنی را که حساب کاربری مورد نظر را با آن نصب کرده‌اید، در کادر وارد کنید. پس از زدن تیک کپچایی که تعیین می‌کند ربات نیستید، گزینه reset password را که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، انتخاب کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام (10)سپس هنگامی که پیام حاوی لینک بازیابی رمز عبور را دریافت کردید، روی آن لینک کلیک کنید تا صفحه پایین برایتان باز شود. پس از مشاهده این تصویر، روی گزینه آبی رنگ reset password کلیک کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام (1)در آخرین مرحله، رمز جدیدتان را یک بار در کادر اول و مجددا در کادر دوم وارد کنید و سپس گزینه reset password را انتخاب کنید. به همین سادگی!

رمز اینستاگرام‌تان اکنون بازیابی شده است و می‌توانید به راحتی وارد حساب خود شوید. پس از بازیابی رمز، سعی کنید آن را در محلی دیگر یادداشت کنید تا جلوی فراموشی احتمالی آن را بگیرید.

 

تگ ها: , , , , ,

مقالات قبلی و بعدی:

«
»

نظر خود را ثبت نمایید